Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell mosni a babák...

Mikortól kell mosni a babák fogát?

Figyelt kérdés
Babám 7 és fél hónapos, kibújt 4 foga és már félig ki is nőttek. Azt olvastam az újságban, hogy rögtön el kell kezdeni ápolni a fogát, mert nagyon könnyen elromlik. És hogy lehet kapni külön erre a célra egyenként csomagolt kis kendőt, és azzal tisztítsuk le. Nekem ez egy kicsit megint ilyen "modern hülyeségnek" tűnik (mármint ez a kendő). Vegyek már most fogkefét? És milyen fogkrémet? És nem baj ha lenyeli? És engedni fogja? Ti mikortól használtatok fogkefét? Köszönöm a válaszokat.
2010. febr. 14. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
8-9 hónapos volt, 8 foga volt kint. vhol olvastam, h akkortól kellene. szóval én úgy csináltam. elmex babaszettje van azóta is és imád fogat mosni:)
2010. febr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én mosom a babám fogát reggel és este mióta megvan az első 4 foga. Vettünk neki baba fogmosó készletet (3 db-os), de az elején csak egy fültisztító pálcikával töröltem végig a fogait kívül és belül is. Próbáltam gézlappal az ujjamon, de úgy nem ment. Esténként szoktam odaadni neki a fogmosó készletből a "rágni való" fogkeféket. A fogkefés, fogkrémes fogmosást én akkor kezdtem el, mikor már 8 foga kinn volt, ekkor volt 1 éves. Én elmex gyerekfogkrémet használok, ezt direkt babáknak találták ki, és nem baj, ha lenyeli, bár kicsit húzós ára van, 600-700 Ft körül, viszont sokáig elég lesz. Nem egy leányálom az íze a fogkrémnek, kipróbáltam, de a baba szereti.

A lányom imád fogat mosni, mi úgy csináljuk, hogy elösször fültisztító pálcika, aztán fogkefe az én kezembe, megmosom a fogait, majd hagyom játszani vele. Kiöblíteni még nem engedi a száját.

2010. febr. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Enyémnek 8 hónapos kora óta van kint 8 foga. Én 11 hónaposan adtam először fogkefét a kezébe, amit bevizeztem, és mutattam, mit kell csinálnia. Persze először csak rágta, meg szopogatta a vizet belőle, viszont engedte mosni vizes fogkefével :)


Mostmár 15 hónapos, ebéd és vacsi után megmossa (persze nem rendesen, de azért próbálkozik) vizes fogkefével, én segítek neki. Fogkrémet egyelőre nem tervezek venni neki, a 90%-át úgyis megenné.

2010. febr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. febr. 15. 13:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!