Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjunk a gyereknek cumit,...

Adjunk a gyereknek cumit, vagy ne?

Figyelt kérdés
Ujjszopás, vagy cumizás? Melyik a "jobb" (háromszoros idézőjelben)?
2010. febr. 10. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem kell feltétlenül választani - a fiam 10 hós, nem cumizott, nem szopta az ujját és ha eddig nem csinálta, már nem fog rászokni
2010. febr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Enyém 14 hónapos. Kb. 11 hónapos koráig elalváshoz (de csakis elalváshoz) kellett neki, de 11 hónapos kora óta megfogja és messzire hajítja, így megoldódott a kérdés. Remélem, később nem kezdi majd az újját szopni, én 6 éves koromig "csináltam".
2010. febr. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam nagy cumis,de nem veszem el tőle,19 hónapos lesz holnap.

Most már ő is szinte csak alváshoz használja,előbb-uóbb majd elhagyja.

Elvégre ki átott már cumizó felnőttet?:)

2010. febr. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
AZ én fiam 2 hónapos, de nem igazán szeret cumizni. Ha el is fogadja, akkor is olyan kis béna, mert kiesik Neki, és mindig tartani kell :) Mikor ráhja az öklét, vagy nagyon álmos, akkor szoktam Neki adni. Szerintem inkább a cumi, mint a keze.
2010. febr. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az enyém 3 hósan kapta meg először, mert vörösre szívta az öklét elalváskor. 6,5 hós volt, amikor elvettem napközben, 2 hét múlva már alváshoz sem kapta meg. Leszokott róla, és nem állt át az ujjszopásra sem. Szerintem az ökölrágásról nehezebb lett volna leszoktatni.
2010. febr. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Adj, azért van.Én szeretem, a fiam is,mi baj lehet?!
2010. febr. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A cumitól cumizavaros lehet. Én nem adom, csak végszükség esetén adnám. De az ujját sem szopja mondjuk. Viszont sokan azt mondják, hogy a cumiról könnyebb leszoktatni, és kevésbé károsítja a fogak szerkezetét. Nálam a szopis érv döntő, plusz szerintem egy db. műanyag/gumi nem a gyerek szájába való. Arra van a cici, vagy ha kell a keze.
2010. febr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
szerintem nyugodtan adj, ha nem kell neki, leszokik róla, az enyém legalábbis 5 hósan felváltotta a hüvelykujjára a cumiját, most már így alszik el :)
2010. febr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha választanom kellene, akkor inkább a cumi, mint az ujjszopás. Ujjszopástól lehet csúnya kiálló a foga illetve kisebesedhet az ujja. DE, ezt a gyerek fogja eldönteni. Ha nem kell neki a cumi, akkor nem fogja elfogadni. És ha nem adsz neki cumit, attól még nem fogja helyette az ujját szopni. Gyerekeim csak alváshoz használják, én nem gondolom rossz dolognak. Az megint más, ha valaki hangtompítóként alkalmazza és non-stop a gyerek szájában van.
2010. febr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ez a kérdés engem is érint, 2 hós kislányom újabban rákapott az ujjszopásra, a cumit pedig csak akkor fogadja el, ha bele van tuszkolva az overallba, és nem elérhető a keze... Úgy cuppog, hogy az egész lakásban hallani. Én inkább cumit adnék neki, azt később elvehetem tőle, az ujját viszont nem. Van jó ötlet, vagy két hós gyereknél még ne foglalkozzak ezzel? Egyébként előző válaszhoz annyit, hogy én sose szoptam az ujjamat, viszont 4 (!) éves koromig keményen cumiztam, és bizony pókarapós maradandó fogaim lettek, de a fogszabályzó szépen rendbehozta.
2010. febr. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!