Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Barátnőm kisfiáról lemondott...

Barátnőm kisfiáról lemondott az apja, kb.1 éves korában. Mikor mondja el a gyereknek, hogy más az apja, mint aki neveli? A többi lennt.

Figyelt kérdés
A mostani "apukája" mindent megad neki,úgy neveli,mntha a sajátja lenne.Most 6 éves a gyerek.Szerintetek mikor kell elmondani neki,hogy valójában más az apja,hány éves korában érti ezt meg?Barátnőm nagyon tanácstalan,azért próbálok segíteni neki.Előre is köszi a válaszokat!
2010. febr. 9. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A vér szerinti apuka jelentkezik?Mert ha nem, akkor a nevelő apukája az apja, főleg ha még a nevén is van gyerek. Szerintem nem fontos megmondani a gyereknek, még kicsi.
2010. febr. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ráér ezzel ha a gyerek nagyobb lesz
2010. febr. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem is bőven ráér vele, ha már eddig nem mondta. vagy alapból úgy neveltem volna, hogy tudjon róla, vagy 10-12 éves korában mondanám el, még jóval a kamaszkor előtt, de elég későn ahhoz, hogy megértse, miről van szó.
2010. febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Minél előbb el kell mondani. Szerintem máris késő!

HA holnap mondja meg neki, mit fog érezni szerintetek a gyerek? Azt hogy eddig hazudtak nekem. És igaza is van.

A kicsiknek még az a természetes, amit mi annak mondunk és tartunk. Ha elmondjuk neki, és ebben nő fel, neki is természetes lesz. Más persze a kamasz kor, az nem lesz könnyű.

Mi örökbe fogadtunk egy babát. Kezdettől abban neveljük majd, hogy nem vér szerinti gyerekünk. Még nincs 1 éves, de ha már érdekli, hogy született, fogom neki mondogatni. Addig pedig 2 szülinapot tarunk évente, persze fotókkal dokumentálva. Egyik a tényleges szülinapja, a másik az a nap, amikor "hazakerült" hozzánk.

2010. febr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miert kellene titkolni? Ugy kell nevelni, h tudja. Ne erje meglepeteskent. Emlegetni kell, beszelni rola, h tisztaban legyen a gyerek vele. Igy nem fogja sokkent erinteni. Ez nincs hatassal a nevelo apa es a gyerek kapcsolatara. Tapasztalatbol tudom.
2010. febr. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!