Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet a böfis pelenkától...

Lehet a böfis pelenkától kiütés a babám arcán? Mivel mossam a böfis pelenkát?

Figyelt kérdés
Vannak a kis pofiján apró kiütések, és reggelre mindig be is pirosodnak. Ebből gondolom, hogy attól van. Viszont a feje alá csak tiszta pelust rakok, így lehet hogy nem bírja az öblítőt? Ti beszoktátok áztatni mosás előtt?
2008. aug. 21. 08:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád? Ha csak pár hetes, akkor lehet tejkiütés.

Ha az, akkor nem kell semmin változtatni, magától el fog múlni, természetes jelenség.

Ha nem az, akkor meg lehet próbálni, hogy sensitiv mosóporos mosás után alaposan öblítesz öblítő nélkül. Lehet kapni kifejezetten babáknak való mosószert is, esetleg azt is megpróbálhatod. Ha nem múlik, mutasd meg orvosnak!

2008. aug. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nyolc hetes és sajnos tápszeres. Azt mondta az orvos is, hogy el fog múlni, de egyre csúnyább.
2008. aug. 21. 09:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Én Dreft Sensitive mosószert használok és tescos babaöblítőt. Mosás előtt éjjel áztatok áztatóval, sőt a fehér ruhákhoz teszek egy kis Cloroxot is. A gépben mosok 40 vagy 60 fokon, és semmi baj a baba bőrével.

Az arcán lehet attól piros, hogy bukik és az kimarja az arcát. ha a mosószer nem jó, a testén máshol is kivrné...

Meleg kiütés is lehet, de ezek általában halványodnak-erősödnek, néha eltnnek és néha visszajönnek.

ha nem múlik, kérdezz rá megint a dokinál.

2008. aug. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia, semmiképp se használj öblítőt olyan holmikhoz, ami közvetlenül érintkezik a baba bőrével. Inkább ecetet, az puhítja az anyagot. És vasalj mindig, bár biztos hogy ezt enélkül is megteszed.
2008. aug. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

8 hetesen lehet tejkiütése akkor is, ha tápszeres!

A terhesség 9 hónapja alatt ugyanis folyamatosan kapott az anyai hormonokból, aminek ki kell ürülnie. A tejkiütés ugyanis a nevével ellentétben nem a tejtől van, hanem az anyai hormonok ilyenkor ürülnek ki a szervezetéből. Ez pedig meg kell, hogy történjen egy tápszeres babánál is. Magától el fog múlni, ne izgulj!

2008. aug. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Eddig külön mostam 60 fokon a pelusokat, sensitiv mosószer+öblítő és előtte kloroxos vízben áztak. Utána persze kivasaltam. Most akkor megpróbálom áztatás nélkül, 90 fokon, öblítő helyett ecettel. Kb mennyi ecet kell bele?
2008. aug. 21. 13:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Az "ecetes" hozzászóló vagyok :-) Az előttem szólónak teljesen igaza van, én is pont ezt akartam írni. Lehet hogy nem is az öblítőtől van, de azért jobb kihagyni, ha úgy látod hogy érzékeny a bőre. Csak egy nagyon kevés ecetet használj, kb2-3 centet.
2008. aug. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!