Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik, ha megütődik a...

Mi történik, ha megütődik a baba kutacsa? Vannak látható jelei?

Figyelt kérdés
2010. febr. 5. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
A kutacsról a védőnőnk azt mondta, hogy olyan mint a vitorlavászon. Csak erős szúrásszerű mozdulattal lehet kárt tenni benne. Amúgy bocs a kérdésért, de hogy tud megütődni a baba kutacsa, hacsak nem fejre esik? Mi történt a babáddal? Ha leesett valahonnan inkább vidd orvoshoz.
2010. febr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
90%

Ha a kérdés csak elméleti akkor örülök, hogy megkérdezted, de ha gyakorlati sérülést próbálsz interneten orvosolni, akkor rossz helyen jársz.

A baba kutacsa nagyon sérülékeny, ezért minden kemény dologtól, legyen az tompa, vagy éles távol kell tartani.

Ha bármilyen hétköznapitól eltérő elváltozást látsz a baba teljes egészén, legyen az fizikai, vagy mentális, azonnal orvoshoz kell vinni!

2010. febr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Isten Őrizz!!! Semmi baja a babának, csak nem tudtam, hogy mi történik, ha megütődik véletlenül, akár esés miatt akár máshogy. Vagyis konkrétan arra gondoltam, ha már mászni fog a gyermek és megüti, amikor én nem látom, akkor lesz-e valami jel, amiből észreveszem.
2010. febr. 5. 21:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy az egy olyan érzékeny rész lenne, hogy egy ütéstől baja lenne. Egyszer egy biológia tanár mondta, azért nem olyan sérülékeny az ember mint hisszük. De van már erre is megoldás: kutacsvédő sisak. Mondjuk én ennél a pontnál hajítottam el a Brendon katalógust, mert ez már aztán tényleg túlzás. De ha téged megnyugtat, volt itt olyan anyuka, aki esküdött rá.
2010. febr. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ááááá, nem szeretnék ilyen idétlenséget. Kb. ugyanaz a véleményem erről, mint a gyerekpórázról :D

Köszönöm a nyugtatást.:)

2010. febr. 5. 22:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!