Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most kezdtem a kóstoltatást...

Most kezdtem a kóstoltatást (almával), de nem nagy sikerrel. Mikorra fogja megszeretni, egyáltalán milyen almával próbálkozzunk? Kanálból evés mikor sikerül úgy, hogy nem tolja ki a nyelvével (vagy azért tolja ki, mert nem ízlik)?

Figyelt kérdés
Idarednél mi édesebb? Bocs a sok kérdésért, de vhogy azt hittem egyszerűbb lesz... :-(
2010. febr. 4. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezzel bajlódunk,mi is. A világ összes almáját kipróbáltuk,de csak anyit értem el vele,hogy hunyorgott,pofákat vágott szegénykém. És láss csodát,a tescoba lehet 4 db-os jonagold almát kapni,azt félbe vágom,be a sütőbe,letakarom alufóliával,és puhára sütöm.Azt eszi,nagyon fini édes fajta alma! Próbáljátok ki.

2010. febr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok,háááát mi 1 hete próbálkozunk,de szopná a kanalat,mintha lefetyelne,nem tudom mikor jön rá hogy ez nem cici :) De még a homloka is tiszta alma,ja és a sütőtököt imádja az enyém. tegnap és tegnapelött kapott! Jobban eszi mint az almát :)
2010. febr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, és mennyi idős a Babád?
2010. febr. 4. 12:14
 4/9 anonim ***** válasza:

11 hós lányom a mai napig nem nagyon szerti az almát, inkább a barck, banán, körte.

.

2010. febr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

előző

nem kell ennyire mereven ragszkodni az alma- krumpli-hoz, lehet kapni finom édes körtét is.

2010. febr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Golden, jonagold, jonatán - nekünk ezeket ajánlotta a gyerekorvos. Én goldent adok és szereti.

A kislányomnak kb 5-6 nap volt, amíg megtanult kanállal enni, először ő is csak kitologatta a nyelvével a pépet, nem tudta hogy kell enni. Nagyon aranyos volt. Kitartás, meg kell tanulnia!

2010. febr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekünk sem jött be az alma, én elkezdtem kísérletezni és végül úgy megette, ha vízben kicsit megpároltam. Éppen csak annyit rottyantottam rajta, hogy más íze legyen. Persze mindig próbáltam nyersen, aztán husival keverve meg krumplival benyomta. 11 hónnapos korától megeszi nyersen is magában, most már másfél éves és nyomja befelé ezerrel. Nagyon sok kaja volt amit nem fogadott el, aztán ki kellet kísértelezni milyen formában eszi meg. És sok mindent csak hónapok múlva fogadott el. Akár egy ideig el is hagyhatod az almát, próbálkozz mással és később visszatérsz hozzá. Tényleg nem kell komolyan venni olyan szempontból a táblázatot, hogy ami oda van írva azt mindenáron adni neki. Ha a hónapokat betartod akkor nyugodtan kísérletezhetsz mással is. Az én lányom a krumplit és a répát se ette meg egyébként.
2010. febr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Első 2 vagyok. 5 és fél hós a kiscsaj.
2010. febr. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat Lányok! Lányom 5 hónapos és mivel kezd elmenni a tejem, ezért vágtunk bele!

Akkor megpróbálom a goldent, meg én is kísérletezem a párolással-sütéssel.

2010. febr. 4. 20:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!