Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindennel együtt 240 000-ből...

Mindennel együtt 240 000-ből jól meg lehet élni egy kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

még csak tervezzük a gyerekvállalást. de fogalmunk sincs mennyi pénz kell egy pici eltartásához.

nincsenek óriási vágyaink. csak azt szeretnénk, ha a számlákkal nem kéne gondba lennünk. ha egyszer egy évben (esetleg kétszer) el tudnánk menni nyaralni. ennyiből ez megoldható?


ti milyen anyagi helyzet mellett vállaltátok be az első babát?


2010. febr. 3. 13:43
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
Ha mi 3-an kijövünk 100 ezerből akkor neked is menni fog 240 ezerből.
2010. febr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
ha most bőven elég ez az összeg akkor belehet vállalni a babát.
2010. febr. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
Eláruljam mennyit költök a fiamra? De ne kövezzetek meg,a csóróság nem szégyen és nem is bűn... A Férjem fizuja 58000Ft+hétvégi fusi munkák=20000Ft A gyesem kb.28000Ft+12.200Ft Családi pótlék Összesen tehát 118.200Ft A kiadásaink:55000Ft Házhitel,Kb.30000Ft rezsi<-ezek a kötelezők(85000Ft) Ezek után jön a gyerekem csak sajna. Tápszer:8000Ft,Pelenka: Kb. 5000Ft Babakozmetikum:Kb.1500Ft Nem veszek minden hónapban,mert sokáig elég. Nagyon jó bőre van a fiamnak,nem kell állandóan krémezni,fürdetni viszont szivaccsal szoktam,így sokkal kevesebb is elég a fürdetőből és nem szárítja a bőrét annyira. Összeségében 13000Ft a kötelező,amit RÁ költök. Minden más,beleértve a kaja is és a mi szükségleteink/Pl.tisztálkodás/,csak a megmaradó 28000Ftból kivitelezhető. De nem spórolok a gyereken. Alapból Pamperst használunk.... Ruhaneműt is szoktam neki venni,újat is,használtat is. A Tesco pl. sokszor tök olcsó.
2010. febr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A net se a miénk. Se a számítógép,hanem anyóséké.
2010. febr. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:

Ha a gyerekvállalást azon az alapon dönti el valaki, hogy megéri-e vagy sem anyagilag, hogy vajon elég lesz-e a pénze, akkor inkább ne is vállaljon gyereket. Mert anyagilag tuti, hogy sosem éri meg gyereket vállalni. Én azért szültem mert szerettem volna gyereket. Az anyagiakat meg megoldjuk. Szűkösen, spórolva, de nem ez a lényeg. A pénz csak pénz. A gyerek meg érték.


(250000 ft-ból 3 gyerekkel, 90 hiteltörlesztéssel, és még nyaralni is járunk)

2010. febr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:

Amikor még kicsi a gyerek nem is kell rá sokat költeni. 6 hónapig lényegében csak a pelenka meg a fürdető, de az se nagy cucc. Ha tápszeres akkor még a tápija. Utána is ha magad főzöl neki jóval olcsóbb, mint a bébiétel. Ruhákat nagyon jókat be lehet szerezni nekik használtan, és ez sztem nem csóróság, hanem ésszerűség kérdése. 1 hónap alatt kinövi, minek megvenni 5000-ért?!

Ha mindent egybevetek havi 15-ből elketyeg egy gyerek iskolás koráig. Feltéve, ha a szülő nem akar mindent ráaggatni. :D

2010. febr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
14:00-ás vagyok. A bébiételek nincsenek tartósítószerezve,azért vannak üvegben,légmentesen lezárva, hogy sokáig elálljon. Nyugodtan vehetsz olyat is alkalomadtán.
2010. febr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

10:27-es vagyok(na így még nem hívtak:)) Jó fej vagy,én is abban reménykedem hogy mihamarabb túl leszünk ezen az időszakon:)

Szép napot és ha rászántátok magatokat akkor mielőbbi boldog babavárást kívánok neked:))

2010. febr. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
Nalunk az nehezitette meg a dolgokat hogy az atallas volt nehez,elotte nagylabon eltunk sokszor tul koltekeztunk es szortuk a penzt,a baba szuletese utan pedig elmaradt egy bizonyos osszeg amit en plusszban kerestem elotte es hirtelen rank szakadt a "szegenyebb"idoszak es meg kellett tanulni sporolni,gondolom ez mas csaladnal is elofordult.
2010. febr. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!