Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindennel együtt 240 000-ből...

Mindennel együtt 240 000-ből jól meg lehet élni egy kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

még csak tervezzük a gyerekvállalást. de fogalmunk sincs mennyi pénz kell egy pici eltartásához.

nincsenek óriási vágyaink. csak azt szeretnénk, ha a számlákkal nem kéne gondba lennünk. ha egyszer egy évben (esetleg kétszer) el tudnánk menni nyaralni. ennyiből ez megoldható?


ti milyen anyagi helyzet mellett vállaltátok be az első babát?


2010. febr. 3. 13:43
1 2 3 4 5 6
 41/59 A kérdező kommentje:
ha jól számolom marad 60 000 ft. négy emberre. el se tudom képzelni, hogy osztjátok be. a rezsi akárhogy is takarékoskodtok minimum 10 000 (nagyon minimum), a babákra min 5-5 ezer (szintén nagyon minimum). akkor marad 40 000. bérlet, telefonszámla? hogy osztjátok be? el se tudom képzelni?
2010. febr. 9. 10:01
 42/59 duhaj ervin válasza:
Szia!Muszáj megélned belőle,ha nincs segítséged,én 68000Ft-tal vegetálok. Számláim egyenlőre fizetve vannak!Miből élek????????????Talán lassan fényevő leszek.
2010. febr. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
100%

09:52-es vagyok

A rezsink jóval több mint 10000:(

Hogy hogy élünk meg?...NEHEZEN

Főleg úgy hogy soha nem kellett félnem a jővőtől.Amig gyerek voltam megvolt mindenem.Nem voltunk gazdagok,de jól éltünk.

Mikor férjhez mentem elkövettük a hibát hogy hitelből lett lakásunk,autónk meg luxus cikkek...

Aztán jöttek a gyerekek és most nehezebb az élet.Nem miattuk a mi meggondolatlanságunk miatt.

Most mi "bűnhődünk" érte,a gyerköcök ebből nem éreznek semmit.

Csak úgy lehet "túlélni" hogy az lebeg előttem még kb 3 év és egyenesben leszünk:))

De pozitív kicsengése is van a dolognak bármilyen furcsán is hangzik.Jobban tisztelem és szeretem a férjemet a nehézségek óta:))Boldog vagyok mert van 2 csodaszép lurkóm és egy nagyszerű párom.Ha innen nézed nekem megvan mindenem:))

2010. febr. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
Szerintem meg lehet oldani. Mi 320000-ből élünk 3-an egy hónapban, de nekünk mondjuk a hitelek elvisznek 120000-et egy hónapban (jó kis svájci frank alapú hitel, diákhitel). Szóval kb. ugyanannyi marad egy hónapban, mint nektek maradna. Nyaralni idén sem megyünk, mert az a pénz most a lakásfelújításra kell (használt lakást vettünk anno), de éppen mehetnénk. Szórakozásra sem nagyon költünk, viszont elkezdtem a második diplomámat szeptemberben, a párom szintén a másodikkal most végez majd júniusban, szóval mi a tankönyvekre, nyomtatópatronra, ilyesmire fordítjuk ezt az összeget, tehát még ez is beleférne. A fiunk 15 hónapos és azért nem minden ruháját használtan veszem. Szokott új darabokat is kapni ha éppen nem találok olyan használt darabot, amit megéri megvenni (ár/érték arány). Rengeteg játékja van, szóval arra is telik és elég drága pelust, kozmetikumokat használunk mert nagyon érzékeny a bőre. Ezen már próbáltam spórolni egy-két alkalommal, de sajnos csúnya kiütések lettek a végén (tescos/dm-es pelusoktól és popsitörlőktől), így a pamperst használjuk. Emellett sajnos genetikai hiba okán (nemrég tudom, hogy ez az oka), nem tudtam szoptatni a fiamat és tápszereztük. Na ez elég húzós összeg volt, de nem jelentett gondot ez sem ennyi pénzből. Szóval szerintem ti is vígan meg tudtok élni a babával ennyiből. Ja, és azt még nem is mondtam, hogy a férjem sajnos még dohányzik, az havi 30ezer. Szóval nekünk még ez is plusz költség. Szerintem nyugodtan belevághattok. :-)
2010. febr. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
En Romaniaban elek es negyen vagyunk :egy pici es egy nagy gyerekkel,persze nem lehet osszehasonlitani a ket orszag anyagi viszonyait ezert nem is adhatok tanacsot,mi megelunk valahogy,nehezen,nem nelkulozunk de azert nem marad arra hogy feretegyunk,sot ha kozbejon egy komolyabb kiadas akkor edesapammal van szerencsenk akinek eleg nagy a nyugdijja ,o segit olyankor,most pl.keresztelore kell mennunk,nem utasithatjuk vissza mert ok is voltak nalunk.Szoval nem konnyu,de ha az anyagiakat nezne CSAK az ember akkor soha nem tudna gyermeket vallalni.
2010. febr. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 A kérdező kommentje:

10:27 sajnállak, hogy ilyen helyzetbe kerültetek. de nagyon értékelem azt amit most írtál, hogy a "meggondolatlanságunk miatt". sokan nem látják be a hibáikat. és ez egy nagyon jó emberei tulajdonság, hogy tudod azt mondani, hogy "igen, sajnos tévedtem". erre kevés ember képes.


kitartást kívánok ehhez az időszakhoz! biztos vagyok benne, hogy minden jóra fordul majd. :)

2010. febr. 9. 10:56
 47/59 anonim ***** válasza:
Szia! Ha nincs semmilyen hitel akkor szerintem simán!
2010. febr. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
Mannyi most a rezsitek? Mennyi marad meg havonta. Nekünk most, hogy GYED-et kapok összesen 250-260eFt a havi bevétel, viszont ebből 190eFt elmegy a hiteltörlesztésre + számlákra. A maradék 60 pelus, kozmetikumok a babának, kaja. Épphogy 0-ra kijövünk, pedig nem élünk nagy lábon.
2010. febr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, én örülnék ám, ha ennyi bevételünk lenne egy hónapba hitel nélkül. Úgy élnénk mint a kiskirályok. :) Nkünk 180ezer folyik be kettőnknek. És van lakáshitel, személyi kölcsön, férjemnek gyerektartás, illeték törlesztő, meg ki tudja még mi nem jut az eszembe.
2010. febr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
Nem utolsó hanem 11:29-es, csak közbe írtak. :)
2010. febr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!