Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindennel együtt 240 000-ből...

Mindennel együtt 240 000-ből jól meg lehet élni egy kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

még csak tervezzük a gyerekvállalást. de fogalmunk sincs mennyi pénz kell egy pici eltartásához.

nincsenek óriási vágyaink. csak azt szeretnénk, ha a számlákkal nem kéne gondba lennünk. ha egyszer egy évben (esetleg kétszer) el tudnánk menni nyaralni. ennyiből ez megoldható?


ti milyen anyagi helyzet mellett vállaltátok be az első babát?


2010. febr. 3. 13:43
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
nekünk pl. úgy jött ki, h 4500 ft 1 doboz tápszer, és csak az üveges kaját ette meg a fiam. a pelenka is min. 6000 ft plusz a többi. de vitázni nem szeretnék, nekünk benne volt annyiban. most már kevesebb, mert azt eszi amit mi.
2010. febr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy ez függ a szitutól, amiben vagytok, mennyi a havi fix költségetek, hitel, autó, benzin stb. Mi egy babával kb. 270 ezerből kell, hogy kijöjjünk. A kajára, rezsire, az autótörlesztőre (kb. 40 ezer) és a benzinre jó sok pénz elmegy (párom vidékre jár főiskolára, plusz az én családom is vidéken lakik). A babára nem költünk havi 50 ezret, csak úgy 30 ezret (ebben már a luxusnak számító babaangol tanfolyam ára is benne van). Magunkra viszont már nem nagyon jut (ruhák, szórakozás, utazás stb.). Kijövünk, de azért félre nem teszünk, és ha váratlan kiadás van, akkor vakarjuk a fejünket rendesen.
2010. febr. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok választ. elég különbözőek a vélemények, de azt hiszem nem lesz gond. nem írtam, de: nincs hitel, új építésű lakásban lakunk (tehát nem vészes a rezsi). ezt az összeget amit írtam, arra írtam, hogy amikor gyedet kapok, akkor lesz ennyi. persze garancia semmire nincs, ha pl. férjem elveszíti az állását akkor gondban lennénk. de nem lehet állandó rettegésben élni. nem igaz?
2010. febr. 4. 14:43
 34/59 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindig az anyagi helyzethez kötöd a babát,akkor soha nem lesz.

Kell,hogy legyen egy biztos alap,amiből a szükségleteit finanszírozod minden hónapban,de görcsösen a pénzhez igazítani a gyerekvállalást nem lehet.Lesznek jobb,és rosszabb időszakok anyagilag,mikor van egy-egy nagyobb kiadás,de ezeken is túl kell lenni...a gyerek sokba kerül ez tény.De ha csak ez számítana,már a múlt században kihaltunk volna.

2010. febr. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:

Szerintem a 240 ezer, úgy, hogy nincs hiteletek, szuper! Ha jól beosztjátok a pénzt, még simán félre tudtok tenni nyaralásra is. Nekünk kicsit több a bevételünk, de baromi nagy hitel van a lakásunkon, szóval miután azt kifizettük, kb 160 ezer forint marad havonta. Simán megélünk, sőt nyaralunk is, a babánk 6 hós, végülis olyan sokmindenre még nincs szüksége.

Mi használtan vettük a babakocsit (vatera), teljesen jó. A kiságya, és a többi bútorai mind Ikeasok, nagyon olcsók voltak és tök jók. A pelenkát, törlőkendőt egészségpénztárra vesszük, nagy tételben, így olcsóbb.

már elkezdtem a hozzátáplálást, én főzök, babakaját csak akkor kap, ha megyünk valahová, és úgy egyszerűbb. Amúgy az otthoni kaja elkészítése kb tizede az üvegesének és szerintem jobb is :)

Ja és a babaruhák! Félévente elmegyünk egy nagy börzére és ott bevásárolunk, fillérekért lehet így felöltöztetni, nagyon jó minőségű rucikba is akár :)

szóval szerintem nem lesz gondotok, persze mindenkinek más szint a jó, más dolgokra költ, de valahogy az ember mindig alkalmazkodik a helyzetéhez :)

2010. febr. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 A kérdező kommentje:

arra én is gondoltam, hogy főznék. pl főzeléket és botmixerrel pépesítve. akkor legalább tudom is, hogy mit eszik. valószínű a babakaják (is) sajnos tele vannak rakva tartósítószerrel.


ezt csak hozzáfűzésképpen

2010. febr. 9. 09:07
 37/59 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de te otthon elővetted a kis papírodat és leírtad, hogy mennyit kerestek, mennyi a kiadás, mennyi marad, és ezt csinálod már pár éve, és ha az összeg a végén ok, akkor jöhet csak a baba? Nem kötekedni akarok, csak egyszerűen nem értem, hogy lehet ennyire parázni az anyagiakon. Írod, hogy új építésűben laktok, de hiteletek nincs, akkor nem hinném, hogy annyira rossz helyzetben éltetek volna valaha is. Persze át kell gondolni, mert mondjuk két munkanélkülire egy babát bevállalni elég necces, de van aki még úgy is bevállalja (mert pl. abortusz ellenes, de akkor már inkább el kell rajta tényleg gondolkozni).

Párom talán havi 200-at keres, spontán fogantak a hármasikreink, de amikor ez kiderült nem azon kezdtem el agyalni, hogy hogy lesz, hanem, hogy egészségesek legyenek, minden rendben legyen s minél tovább ki tudjam őket hordani. Azóta a 200-hoz csak gyes! + a családi jár, és szerencsére pelenkát kaptunk fél éves korukig, ami tudom, hogy nagy összeg, de még így is simán elboldogulunk. Azt nem mondom, hogy hú, de nagyon jól élünk, de ahogy mások is írják, még 130-150 ezerből is ki lehet jönni, csak okosan kell csinálni.

Szóval még egyszer nem kötözködni akarok, hanem csak azt akartam mondani, hogy rajta! vállaljátok be és élvezzétek a babavárást, babázást! Sok boldogságot kívánok nektek!

2010. febr. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 A kérdező kommentje:

sajnos akármennyire is hihetetlen, de volt egy rossz időszakunk. ráadásul akkor amikor elkezdtük az önálló életünket. havi 80 000-t kellett beosztanunk. (ez kb egy évig)hiába nincs hitel, alacsony a rezsi. de az a korszak nem volt könnyű. nem haltunk éhen. de gyakorlatilag se ruhára, se szórakozásra nem gondolhattunk. csak a legszükségesebb dolgokat vehettük meg.


talán innen ez a félelem. de le fogjuk küzdeni. és köszönjük a biztatást

2010. febr. 9. 09:20
 39/59 anonim ***** válasza:
Én örülnék ha ennyiből kellene megélnünk.
2010. febr. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:

Mi 4-en élünk kb.170ezerből emellett van havi 110e forint hitelünk+ jön rá a lakás rezsi,de így is vállaltuk a második babát.

Nekik megvan mindenünk nekünk szinte semmi de ha azt néztem volna anyagi szempontból mikor jöjjön a baba,soha nem született volna meg.

A hitelek előbb-utóbb lejárnak és akkorra már lesz két nagyobb gyerekem és az iskolába nem azt fogják hinni,hogy a nagyanyja vagyok:))

Nem mondom hogy nem nehéz de ők az életem akikért pozitívan látom a jővőnket.

2010. febr. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!