Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindennel együtt 240 000-ből...

Mindennel együtt 240 000-ből jól meg lehet élni egy kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

még csak tervezzük a gyerekvállalást. de fogalmunk sincs mennyi pénz kell egy pici eltartásához.

nincsenek óriási vágyaink. csak azt szeretnénk, ha a számlákkal nem kéne gondba lennünk. ha egyszer egy évben (esetleg kétszer) el tudnánk menni nyaralni. ennyiből ez megoldható?


ti milyen anyagi helyzet mellett vállaltátok be az első babát?


2010. febr. 3. 13:43
1 2 3 4 5 6
 21/59 A kérdező kommentje:

köszönöm, sokat segítetek, hogy leírjátok a tapasztalataitokat. örülök, mert azt hiszem lesz +50 000-ünk. annyira szeretnék már babát és egy éve még nagyon kilátástalan volt a helyzetünk. most akkor úgy tűnik belevághatunk :)


ja! még egy kérdésem lenne: a gyed az a megelőző egy évi fizetés átlagának a 70%-a? Jól tudom? ha közben táppénzen is voltam, azt nézik?

2010. febr. 3. 14:15
 22/59 A kérdező kommentje:

14:13


Nektek tényleg nem lehet könnyű. minden tiszteletem, hogy ilyen jól be tudod osztani azt a keveset.

2010. febr. 3. 14:17
 23/59 anonim ***** válasza:

Simán ki lehet ennyiből jönni, de azt ne felejtsd el, hogy kevesebb lesz mert kiesel a munkából és nem fogsz annyit kapni mint most.Ha a 9 hónap alatt dolgozol, még ha nem is végig, az jó.Elmehetsz táppénzre, ami a fizud 70%a (éves bruttó átlagából számolva).Szülés után 24 hétig szülési szabadságon vagy ami még ugyancsak jó pénz, mert azt is átlagból számolják, csak nem fognak annyi adót belöle, mint a fizuból.Én jobban kaptam mint amikor dolgoztam :-)!Ha ez letellik akkor van a gyes v gyed? (ezt mindig keverem), ennek fix az összege, max 100100ft, amiből lejön az adó, úgy kb.85e marad.

Tehát érdemes elkezdeni egy kicsit félre rakosgatni, addig amíg jól kapsz.A szülésre is szoktak adni, ha van fogadott orvosod.

Egyébként nem kell 1 gyerekre havi 50e.Sose költöttem ennyit rá, pedig megadok neki mindent.Nem kell mindenből újjat venni, és idővel kitapasztalod mi az ami kell és mi az ami nem.Érdemes kismamáktól kérdezgetni!

Mi úgy 200-ból vagyunk, albérletbe, kocsirészlettel stb.Hát nem könnyű, de nem is panaszkodom.Nincsennek nagy igényeink.A gyerekre nem nagyon számoltam mennyit költök, de nem többet 10e-nél.Igaz Ő szopik még most is (1 éves), ezzal sokat lehet spórólni.Sok mindent kaptunk amikor megszületett barátnőmtől, egyéb helyről.Szerencsére erre sem kelett költenünk, különben egy vagyon lett volna.

Egyébként meg tényleg annyit költ az ember amennyi van!Ezen kár évődni!Nyugodtan vállaljátok be a babát, ha szeretnétek, 1 gyerektől nem lesztek rosszabb helyzetbe.

Sok Sikert!

2010. febr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:

Szia!

Elég nehéz....

Mi négyen vagyunk,260-280ezer a bevételünk,a pici még pelenkás,a nagy már ovis

Lakáshitelünk 62ezer körül van,autóhitelünk 28ezer,távhős lakásunk van,segítségünk se anyagi,se másmilyen nincs,de még soha nem kellett mennünk bárkitől kölcsön kérni:)

Magunkra nem költünk:),mert mi már nem növünk

2010. febr. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
Írja már meg az aki a gyerekére havi 50-et rá költ,hogy miket vesz?Nekünk három van de rájuk sem költünk összesen ennyit.Fürdető tök gazdaságos,hónapokig elég egy flakonnal,ugyanez a helyzet a hintőporral,olajjal,samponnal.Popsi kenőcs is nagyon gazdasádos,én sudot használok kettő gyerekre mégis 2-3 hónapig is elég a középső méretű doboz.Pelus 100 db egy hónapban 4000.-ft,az internetről.A tápszer,van amelyik 1000 ft azt a kettő dobozzal,abból talán 3 ilyen adag kell egy hónapban.Én is el tudnék költeni gyerekenként 50-et de mire????????
2010. febr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:

Tgyás: előző naptári év átlagkeresetének a 70%, ez nincs maximalizálva. Ebből csak szja-t vonnak.

gyed: előző naptári év átlagkeresetének a 70% (max. minimálbér kétszeresének a 70%, ez 2010ben 102900 Ft) mínusz szja (17%) és 9,5% nyugdíjjárulék. Táppénzes napokból nem számolnak gyed-et. Persze ez csak akkor jár, ha az igénylést megelőző két évben legalább 365 napot töltöttél biztosításban - de ez még csak 365 nap gyed-re jogosít. Csak az kaphat két évig gyedet, aki az előző két évben végig biztosításban töltött.


Az utolsóhoz: a keresőképtelenség első 15 napja (betegszabadság) a 70%, a többi (táppénz) már csak 60 ill. 50% attól függően, hogy mennyi ideje dolgozol.

2010. febr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:

Szia.Ez sok mindentől függ,de te magad is ki tudod számolni.Mennyi a rezsitek,van -e hitel(mennyi?),van-e kocsitok,kb.mennyi a kaja/hó,ha van háziállatod,az ő kajája(gondolom a gyerkőc miatt nem ajándékoznád el)?Ha ezeket a minimumokat összeadod és kivonod a keresetetekből,megtudod,hogy mennyi marad,de vedd számításba,hogy te kevesebbet fogsz kapni,míg otthon vagy a picivel.

Én spórolok,ott ahol tudok,nem iszunk,nem dohányzunk,nagyon ritkán veszek üditőt(nasit),akciósan próbálok venni kaját,mindennek megnézem az árát,a gyerkőcnek turiban vásárolok stb.Nyaralni 2006-ban voltunk utoljára,szórakozni(mozi,színház)nem nagyon tudunk járni,Pedig nálunk jóval több a havi bevétel,mint amit te írtál,de mi csak a ház(nem új építés) és autó hitelre fizetünk 120e/hó+70e rezsi/hó és 60e a kaja/hó és ebbe nincs benne a tankolás és mivel elkeztük felújjítani a házat/még a gyerkőc előtt keztük,csak nem gondoltuk,hogy elsőre sikerül:-)/,szép lassan azt is csinálni kell(kéne).

A nyaralás,meg egy kicsi szórakozás nekem hiányzik,de nem panaszkodom,mertMinden számlánk pontosan ki van fizetve,a hiteleket is tudjuk fizetni,lassan megyek vissza dolgozni,1.5 év múlva meg letelik az autó hitel(40e)és akkor sokkal jobb lesz.Majd megyünk akkor nyaralni...15 hónapos a kislányunk

2010. febr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
Mi 150-ezerből élünk 3-an. úgyhogy me lehet belőle élni simán. Mióta megvan a baba, fére szinte semmit nem teszünk és nem élünk luxus körülmények között, ez van, de a fiúnk mindenért kárpótol.
2010. febr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
gyorsan elmegy ám az az ötvenes...nekem úgy jött ki, hogy visszaosztottam azokat a dolgokat is, amit nem mindenhónapban veszünk (pl. cipő, ruha stb) meg a használati idővel elosztva a nagyobb dolgokat, amiket csak egyszer veszel meg (pl. kiságy, babakocsi, pelenkázó, babaútor stb), plusz hozzájön a babaúszás díja+üzemanyag, a bébiszitter bére, aki kb. heti 2 alkalommal vigyázott rá. most ennyi jut eszembe, lehet több mindent is belevettem, kicsit régen volt (4 éve) szóval persze, nem csak a napi fogyasztási dolgok vannak benne, az szerencsére nem kerül ennyibe.
2010. febr. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
úgy jőn ki az 50ezer én hetente 10-15ezret hagyok ott a boltba pelenka tápszer,gyümölcs, joghurt,még néha üveges bébikaja,bár 1éves de néha még adni kell neki.Nem a fürdetőkön van a hangsúly mert az nekünk vagy 3-hónapig elég.
2010. febr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!