Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindennel együtt 240 000-ből...

Mindennel együtt 240 000-ből jól meg lehet élni egy kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

még csak tervezzük a gyerekvállalást. de fogalmunk sincs mennyi pénz kell egy pici eltartásához.

nincsenek óriási vágyaink. csak azt szeretnénk, ha a számlákkal nem kéne gondba lennünk. ha egyszer egy évben (esetleg kétszer) el tudnánk menni nyaralni. ennyiből ez megoldható?


ti milyen anyagi helyzet mellett vállaltátok be az első babát?


2010. febr. 3. 13:43
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
100%
Mi viszonylag jól állunk azáltal, hogy nincs lakástörlesztő. De egy gyerek anyagi áldozatokkal is jár, még ha kap is az ember egy csomó dolgot. Attól még kell a pelenka, babaápolási dolgok, később külön az élelmezés, ha tápszere, akkor tápszer. Nem beszélve a nem kötelező oltásokról, vagy ha a baba beteg, ne adj isten betegen születik (Ilyenkor mondjuk "mindegy a neme, csak egészséges legyen"). És ez csak az, amikor még pici a baba!
2010. febr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
50%
első vagyok szerintem a gyerekre 50-60ezer forintot nyugodtan számolhatsz a gyerekre havonta.a többit meg kibirod számolni hogy mennyi a rezsitek és a többi kiadás.Éni azt mondom hogy a gyereken nem lehet spórolni és nem is akarok nállunk sincsenek fölösleges kiadások,de nem is azért szültem meg Őt hogy spóroljak rajta.Szeretném ha megkaphatna mindent ami tőlünk telik.
2010. febr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincsenek nagy igények akkor vígan. Még 2gyerek is beleférne...

Mi 4-en vagyunk. Ikrekkel. Havi kb 150e. Nehéz, de megoldható. Szülés után sokáig csak kb 90e volt, mert a páromat akkor rúgták ki. Ha valaki akarja akkor kevésből is meg tud élni. Ha nekünk lenne havi 200e vagy 240e akkor egy szavam se lenne és igen simán beleférne akár az évi 2nyaralás is.

Ha az ember nem költ felesleges dolgokra akkor minden megoldható. A gyerken nem kell spórolni, de felesleges dolgok sem kellenek nekik. Én például ellene vagyok a több tízezres játékoknak, ruháknak és miegyás. Az olcsó is ugyanolyan jó arra a kis időre míg használja. Neki egyébként sem az fontos, hogy minél drágább és minél márkásabb legyen. Szerintem ennyi elég lesz nektek is egy babóra.

2010. febr. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
Mi valamivel több,mint a feléből élünk,és spórolunk is.Ha nincsenek nagy igényeitek,ki lehet belőle jönni.Bőven.
2010. febr. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
50%
most 4 éves a lányom, annak idején kb.60-65 eFt volt amit rá kellett költeni havonta, de ez nem igazán mérvadó, mert akkor még sok minden olcsóbb volt. azt nem számoltam bele, hogy többet fűtöttünk, meg többet égett a villany, több melegvíz, tehát a gáz/víz/villany számla is megnövekedik kissé.
2010. febr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
50%
13:59-es vagyok, ez a költség egyébként később csak növekedni fog ("kis gyerek kis gond, nagy gyerek, nagy gond") de sztem megéri az áldozatot! mi mondjuk nem igazán mondtunk le semmiről, de amióta van a lányom, félretenni kevesebbet tudunk sajnos :( most, hogy már 2 éve visszajöttem dolgozni úgy néz ki, hogy emelik a fizetésem, így végre talán ugyanott leszünk, mint régen :)
2010. febr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
100%
szia! igen, én is azt tudom mondani, h 50.000ft-ot számolj a babára havonta. eleinte kevesebbet költesz rá, ha szopik, akkor 20-30.000 max. féléves kortól 1 évig gázosabb, a szilárd kaja miatt. ha üveges akkor azért, h bio akkor azért. aztán már eheti amit ti, tehát megint könnyebb. cipőt nem kell havonta venni, tehát megoldható a dolog. ruhára a legjobb mo. szerintem a tesco, a cherokee nagyon szép, olcsó, és jó minőségű rocikat gyárt. bodyban is verhetetlen szerintem a tescos. tehát ha van plusz kb 50. rongy havonta, akkor semmi gáz. és abból spórolni is tudsz, ha figyeled az akciókat.
2010. febr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
100%
2. 13:57-es vagyok.Én szoptatom a babámat,de max. 5-6000 ft-ot költök a babámra a peluson felül.Rengeteg ruhája van,mind turisak (szinte újak,nagyon szépek).A fürdető és egyéb kence gyógyszertári.Beteg még nem volt (kop-kop-kop).Hogy jön ki a 20-30e ft?Komolyan kérdezem,nem provokálni akarok vagy ilyesmi.
2010. febr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
100%

Összetenném a két kezem annyi pénzért. :)


Nekünk kettőnknek csp-vel együtt 130e havonta. Tápszeres a baba, tehát csak a tápszer 20e és mást még nem is számoltam. 30e törlesztőnk van, 45e a rezsi. :) Hát magunkon spórolunk sokat, hús csak hétvégente az is apának, mert dolgozik. Én meg eltengődöm, hogy a gyereknek jusson mindenre ami nagyon kell.

2010. febr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
nekünk azért volt ennyi, mert külföldre költöztünk, itt nincs gyógyszertári cucc. tehát próbáltunk olyan keresni, ami minőségre jó, ez a sebamed lett, ami nem olcsó. popsikrém, sampon, fürdető, szóval ez megdobta pár ezerrel a dolgot. emellett mindig volt vmi apró kiadás, ami a végére megint sokat nyomott a latba. 1-1 gyógyszer, 1-1 cumi, 1-1 cumisüveg, sőt itt a prevenarért is kellett vmi jelképes összeget fizetni, ez is kb 3000 ft volt, tehát összejött simán:)
2010. febr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!