Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindennel együtt 240 000-ből...

Mindennel együtt 240 000-ből jól meg lehet élni egy kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

még csak tervezzük a gyerekvállalást. de fogalmunk sincs mennyi pénz kell egy pici eltartásához.

nincsenek óriási vágyaink. csak azt szeretnénk, ha a számlákkal nem kéne gondba lennünk. ha egyszer egy évben (esetleg kétszer) el tudnánk menni nyaralni. ennyiből ez megoldható?


ti milyen anyagi helyzet mellett vállaltátok be az első babát?


2010. febr. 3. 13:43
1 2 3 4 5 6
 1/59 A kérdező kommentje:

utána számoltam még egyszer: lehet, hogy csak 200-ból.


sok a változó tényező

2010. febr. 3. 13:47
 2/59 anonim ***** válasza:
100%
Szépen hangzik ez a pénz kb nekünk is ennyi van,de a számlák a hitel a kaja a kocsi a gyerek hát nem tudom mi eléggé küszködünk.Nyaralni már nem igazán elég ez a péz ha csak nem tudsz férerakni minden hónapban,nekünk nem megy.
2010. febr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk közel sincs ennyink havonta.Nem vettünk a gyereknek semmilyen új cuccot, csak mindent használtan.Nincs anyagi gondunk, mert jól beoszjuk a pénzt.Sőt!Még félre is teszünk mindig, hogy később legyen, ha kell orvosra, gyógyszerre stb.
2010. febr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:

mert most, hogy ketten vagyunk, nem panaszkodom.

de felbecsülni se tudom, hogy egy gyerekre mennyit kell költeni. hiszen rajta spórolni nem lehet és nem is szabad

2010. febr. 3. 13:50
 5/59 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mi ennél kicsit kevesebből élünk, mondjuk nyaralni nem voltunk, de sztm jól élünk.

De arra számíts, hogy te, ha gyereket szülsz, gyed-et fogsz kapni és a max gyed, adójóváírással együtt 86300 Ft, a CSP 12.200 Ft.

A babának pelenka, popsitörlő, esetleg tápszer,kozmetikumok stb. az azért elég sok.


16 hós kisláyn anyukája

2010. febr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
100%
Mi két gyerekkel élünk ennyiből, mivel én most gyeden vagyok. (sajna a max gyedem is fele a korábbi fizetésemnek) Meg lehet élni, nekünk legalábbis megy. Van hitelünk is, kb 50.000.-Ft, de jövő hónapban letelik, és máris könnyebb lesz az életünk. Jobban figyelek mindenre, akcióra, olcsó babakajára, pelenka kupon akciókra, ruházati leértékelésekre, amióta két gyerkőc van. Még egy egy kirándulás is belefér. Tapasztalat, hogy úgyis annyit költesz, amennyid van.
2010. febr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:

13:49


igen, igazad van. pontosítok is: vannak dolgok amiken nem spórolhatunk, de pl. én sem vagyok arra sznob, hogy csak márkás és kizárólag új ruhája legyen.

2010. febr. 3. 13:52
 8/59 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért ne felejtsd el, hogy most ennyiből éltek ketten, de majd ha otthon maradsz a picivel, kevesebbet fogsz keresni.

Nekünk is kb. ennyi a bevétel, egyik hónapban simán megy minden, másikba egy kicsit nehezebb, de lekopogom, számla-gondok nincsenek, az az első amit befizetek :)

2010. febr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
100%
Sztem meg lehet belőle élni.Mi is meg tudunk és nem 1 gyerekünk van,nem nélkülözünk,mindenre jut.Van mit költeni egy gyerekre de sztem sokan túlparázzák és felfújják a dolgot.
2010. febr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk 150E a havi megélés, 1 éves a lányom.Így télen jön hozzá a fa ára ( fütés) ami havi 40E. Így a 220E-ből marad egy kicsi, amit egyelőre a házra kell fordítanunk, mert nincs kész a tetőtér... de ha kész lenne, futná nyaralásra!

Ha van hol laknotok, szerintem nem lesz gond a számlákkal!

2010. febr. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!