Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem egyszerű hóban tolni a...

Nem egyszerű hóban tolni a babakocsit. Ti hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés

A nagy hóesés miatt szombat-vasárnap nem voltunk levegőzni, ma már muszály volt. Lakótelepen lakunk, a házak alatt el van takarítva a hó, de a "bekötő" utakon csak le van járva.

Próbáltam, de mint a kocsik a parkolóban, csak csúszik a kerék, és felérne egy tornával, ha ott akarnám tolni a kocsit.

Így csak a ház körül köröztünk, egyik átjárón át, a ház másik végi átjáróján vissza. Mert persze a házak végén sincs a hó eltakarítva, az már nem tartozik hozzá??

Ok, elvoltunk így fél órát, de ha dokihoz kellett volna menni, vagy máshova, amit nem lehet elhalasztani? Az úttestig sem jutottunk volna el...


2010. febr. 1. 22:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 télen toltam ikerkocsit a hóban.Mivel muszáj volt,hát mentem mint egy hóeke,mert sokszor hiába volt eltakarítva,sok helyen csak egy embernyi hely volt, a kocsi meg szélesebb.Izompróbáló dolog,az biztos.:))Végső esetben mehetsz az úttesten is,ott általában jobban kotornak.
2010. febr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Még valami.Egy gyereket-mármint ha nem ikrek- lehet vinni kendőben,kenguruban,egyéb felköthető hordozóban,úgy sokkal kényelmesebb.
2010. febr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem megy a babakocsi a hóban, nem főútvonalon lakunk (BP amúgy). Így kénytelen voltam venni egy szánkót. 13 hónapos.
2010. febr. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
29%

1: a muszáj az J-vel írandó:D

2: hát próbáld ki a finn módszert: az anyukák ott is keresztben tolják a babakocsit, hogy a ralira neveljék a gyerekeket :)

3: szerelj a kocsi elé ilyen hótolót, mint pl. a régi vonatok elején volt, az az ílet :-D

4: hajszárítót szerelsz a kocsi elejére, bár ilyenkor tanácsos gumicsizmát venned - nem ázik át a cipő a latyaktól

5: lángszóró, hómaró, juharszirup (hóval elvileg finom, stb.

2010. febr. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is a szánkót javasolnám. Ha nem túl kicsi a gyerek, még élvezi is:)
2010. febr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon élvezi :) (én vagyok az előző szánkós válaszoló). Én csak jövő télre terveztem neki a szánkó vásárlást, de az idei tél megoldotta, és lám, tényleg nagyon élvezi. A babakocsiból állandóan ki akart szállni, de a szánkón elvan egy órán át is akár :)
2010. febr. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Amikor nagy hó volt, én kézben vittem ki levegőzni. Sétáltunk és néztük a havat.

Nálunk most nincs hó. :)

2010. febr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én már nem bírnám kézben kivinni, 14 hónapos és 13 kg.
2010. febr. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi! 2 hónapos a bébi, mózessel megyünk, ezért a szánkó nem megoldott, bár gondolkodtam rajta, hogy csinálhatnának szánkótalpat a babakocsikra...

22:23-as! Köszi, a "muszáj" nálam mindig is mumus, sosem tudom melyik j, régen volt már az az iskola. És jók a megoldásaid, elgondolkodom rajtuk :o))

2010. febr. 1. 22:37
 10/16 anonim ***** válasza:

A muszály-muszáj szerintem nem lerendezett dolog a magyarban-hol így van, hol úgy...

Amúgy a kendő jó lehet, vagy kenguru, de lehet babakocsira sítalpat kapni:-)

Amúgy én is szenvedek, 36 hetesen erőlködök a babakocsival, és mindig várom, hogy na most szülök meg...

2010. febr. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!