Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehetne tenni? Hogyan...

Mit lehetne tenni? Hogyan lehet ivásra szoktatni?

Figyelt kérdés
egy ismerősömmel majdnem egyidős babáink vannak(1 évesek).sokat vagyunk együtt.az én babám minta gyerek:mindent megeszik,megiszik(másik babáét is),nappal is jól alszik,az éjszakát is átalussza(bár nem nyugton),szóval első babának könnyű eset.az övé nem eszik rendesen,nem iszik egész nap semmit,hajnalban pedig unatkozik,mellette kell ülni órákig,nem akar aludni.éjszaka ad neki tápszert,hogy legalább akkor igyon.az evés is horror!!!mitől lehet,mit lehet ellene tenni?másnak hasonló tapasztalat?
2010. febr. 1. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, mennyire van a babának normális napirendje, szerintem össze-vissza aludhat nappal is, hogy hajnalban már nem álmos. Etetni is kb ugyanakkor kéne. Mennyire foglalkoznak vele? Mennyire szeretgetik, játszanak vele? Ennek az összevisszaságnak lelki okai is lehetnek. Ha azt mondod, hogy az anyja tökéletesen ellátja minden szempontból, mégis ilyen nehéz eset, akkor egyszerűen Ő ilyen és kész. Így kell elfogadni.
2010. febr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát az, hogy nem eszik, vagy nem iszik rendesen egy gyerek, olyan előfordul. Lányom 1 éves, igaz nála csak a nem evés fordul elő, de annak mindig oka van (fogzás). Inni mindig is ivott (tápszert, teát). De a többi amit irtál, az szerintem a szülők hibája, ötletszerű nevelés. Lehet nincs napirendje a gyereknek, ebben a korban már fontos lenne. Én igy látom.
2010. febr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nagyon igényli,és sokat is foglalkoznak vele.délelőtt és délután is leteszi aludni,de már azt is próbálta,hogy napi 1 alvás,akkor is ébredt.az evésnél mindent bevet,hogy megegye a kaját,talán túlerőlteti?de akkor meg semmit nem enne meg...
2010. febr. 1. 22:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt, hogy egyik pillanatról a másikra, nem evett szilárd ételt. Mi is és a doki is úgy gondolta, hogy 2hétig ne is adjunk szilárdat, így csak tápot kapott.

Délelőtt 150ml, 11-kor elalvás előtt 210ml, 14.00-kor 150ml, 16.00-kor elalvás előtt 210ml és 20.00-kor 210ml.

Még a 2hét le se telt, és tömte magába a szilárd ételt. A ami napig nem tudjuk miért történt...:)

2010. febr. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!