Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segíthetném még a...

Hogyan segíthetném még a légzését?

Figyelt kérdés

Kislányom 11 hónapos, egy hete folyik az orra, de eddig más tünete nem volt. A doktornő javaslatára Cebion cseppet adtam neki, Nasivin orrsprayt, és gyakran szívtam le az orrát. Mára azonban rosszabbra fordult a helyzet, szinte semmi nem jön az orrából hiába szívom, viszont tele van, alig kap levegőt. A fül orr gégész torokgyulladást és középfül hurutot állapított meg, amelyre nem írt gyógyszert, hanem szintén tüneti kezelést javasolt, tehát orrszívás.

Ma vettem kámforos balzsamot amit a hátára kell kenni, Sterimar sprayt, a Nasivin kiegészítő kezelésére. Még mit tehetnék? Nagyon féltem és nagyon sajnálom. Hogyan tudnám még hatásosabban leszívni a váladékot?


2010. febr. 1. 21:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam meg van fázva, egyfolytában szörcsög, nagyon sajnálom én is. Mi a sterimart használjuk, de azt csak naponta 3x-4x, egyébként meg porszívós orrszívót használunk péntek óta naponta vagy 15-20 x, + éjszaka is ébredünk 3 óránként.

Ráadásul lépcsőházban lakunk, jó nagy a zaj, de nem érdekel, csak múlna már el!

Sajnos a gyakori orrszíváson kívül nem sok mindent tehetünk.....

Azt meg lehet kérdezni, hogy milyen színű az orrváladéka?

Jobbulást, kitartást !

Linda

2010. febr. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
A Luuf balzsam nekünk nagyon bevált!
2010. febr. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok, most jutottam el megint a gépig.

Tehát fehér színű a váladék, kicsit kocsonyás. Porszívós orrszívónk van, napjában 20-szor biztosan szívom neki, de sajnos kevés jön ki belőle. A kámforos balzsam amit használok, a Luuf balzsam, kifejezetten 0-3 éves korú gyerekeknek van kifejlesztve, remélem nem ártok vele. Ma sem jobb a helyzet, ugyan olyan mint tegnap, de nem rosszabb, tehát láza (koppkopp) nincs. Küzdünk, szegényemet állandóan nyüstölöm, rengetegszer fújom a Sterimarral, az úgy tűnik használ valamit, ha utána szívom le az orrát, több váladék jön ki. A Nasivint már csak este használom, hogy az esti szopihoz legyen levegője, napközben nem használom. Hát nem tudom, nagyon elhúzódik, már lehetne valami javulás. :-((

KÖszi!

2010. febr. 2. 18:33
 14/21 anonim ***** válasza:
Babáknál a komoly megfázás két hét is lehet. Addig folyik az orra. Az jó, hogy először Sterimart nyomsz be, és fél perc múlva leszívod. Lehet ismételni is, de nekünk sem jön ki mindig minden. Valahol olvastam, hogy addig nyomják az orrsprayt, amíg már a gyerek száján jön ki, és akkor kitisztul. Szerintem ez nagyon kegyetlen dolog, de el tudom képzelni, hogy van olyan helyzet, amikor már csak ez használ. Egyébként bármilyen tengervizes spray jó, a Sterimar elég drága, de mindegyikben ugyanaz a fizsó van.
2010. febr. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nem vitát szítani akarok, meg mindenki maga tudja mi a jó a gyerekének, de én sose vagy alig napi kettőnél többször biztos nem használok sem orcseppet sem sprayt és sose szívom az orrukat. Jobban félek tőle, hogy ezzel többet ártok mint használok. És semmi komoly bajuk nem volt még. Nem lehet hogy ez a sok orrszívás meg sprayzés tett be neki?
2010. febr. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Szerintem az orrspry helyett sokkal kíméletesebb az orrcsepp és nagyon hatásos. Az is van tengervizes. Amúgy kétlem, hogy a csepegtetés és pláne az orrszippantás bármi kárt okozhatna. Ha taknyos vagy akkor te sem fújod ki az orrod? (Nem vitázni szeretnék.)
2010. febr. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Először lett beteg, és csak utána kezdtem a spray használatát, az orvos utasítására. Ha nem csinálnám szerintem már kipukkant volna szegényem a sok váladéktól. Ma sem jobb sajnos, már nagyon sajnálom.... :-(((
2010. febr. 3. 12:54
 18/21 anonim ***** válasza:
Nekünk jó három hétig kellett orrszívózni, és két hetesen lett náthás a babánk. Nagyon együtt érzek veled, annyira sajnálom szegény kicsit. Hidd el, el fog múlni, túl lesztek rajta, és nem lesz semmi baj.
2010. febr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Remélem, köszi!
2010. febr. 4. 20:11
 20/21 anonim ***** válasza:

Szia!

02-01 23:06-os vagyok

Ti hogy vagytok? Remélem már jobban !

Nálunk 2 nap múlva lesz 2 hete a náthának, napközben 10 percenként szívom az orrát. Most alszik, de alig kap levegőt, az előbb is álmában porszvóztam

Én már nagyon kétségbe vagyok esve, és nagyon sajnálom a picim, olyan kis elesett ! :(((((

2010. febr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!