Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segíthetném még a...

Hogyan segíthetném még a légzését?

Figyelt kérdés

Kislányom 11 hónapos, egy hete folyik az orra, de eddig más tünete nem volt. A doktornő javaslatára Cebion cseppet adtam neki, Nasivin orrsprayt, és gyakran szívtam le az orrát. Mára azonban rosszabbra fordult a helyzet, szinte semmi nem jön az orrából hiába szívom, viszont tele van, alig kap levegőt. A fül orr gégész torokgyulladást és középfül hurutot állapított meg, amelyre nem írt gyógyszert, hanem szintén tüneti kezelést javasolt, tehát orrszívás.

Ma vettem kámforos balzsamot amit a hátára kell kenni, Sterimar sprayt, a Nasivin kiegészítő kezelésére. Még mit tehetnék? Nagyon féltem és nagyon sajnálom. Hogyan tudnám még hatásosabban leszívni a váladékot?


2010. febr. 1. 21:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

A Nasivin és egyéb hasonló-tehát nem sóoldatos-orrsprayt nem szabad ilyen hosszan használni,mert károsíthatja a nyálkahártyát.A mi orvosunk max 3 napot javasol.

Mást nemigen tudsz használni mint amiket írtál,talán a technika nem jó ahogy szívod.Nem jó ha túl rövid ideig csinálod,mert el kell telnie egy kis időnek,amíg mélyebbről is megindul.Nekünk javasolta az orvos azt is,h az orra alá kenjünk kicsit a mellkaskenőcsből,attól is kidugulhat.Még talán az orrkenőcsöt próbálhatod.

2010. febr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
kamilla tea fölött párologtatni kicsit, vagy párologtatóba illóolajat ami kicsit mentolos-önteni, én még egy vékony kispárnát is tettem a feje alá az alatt a pár nap alatt amikor aludt,mert így könnyebben kapott levegőt.hirtelen ennyi jutott eszembe. jobbulást.
2010. febr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

A Sterimar jó, orrszívás előtt.Nagyon-nagyon sok folyadékot itass vele,az oldja a sűrű, letapadt nyákot.

Érdemes a fejrésznél megemelni a matracát az ágyában,Babyluuf balzsam a hátára,mellkasára.

Nekünk beváltak a makacs takonyra még a Sinupret cseppek is és a Calcimusc is.Jobbulást!

2010. febr. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja! És az infralámpa is nagyon hatásos!
2010. febr. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors segítséget! Bioptron lámpa van a szüleimnél, az jó lehet?
2010. febr. 1. 21:43
 6/21 anonim ***** válasza:
A Bioptron lámpa nem jó. Itt az lenne a lényeg, hogy melegítsen, mint az infra lámpa. A Bioptron nem melegít, csak éppen hogy, ami hőt termel, az ide kevés. Vizes folyós, vagy sűrűbb?
2010. febr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Milyen orrszívód van? A kézi pumpás, meg az elektromos akármik nem érnek semmit. A porszívós mindig, mindent kiszív.
2010. febr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

3 éves kor alatt nem szabad semmiféle eukaliptuszos, mentolos cuccot alkalmazni, mert a tüdejükben valami nincs kifejlődve és nem szabad. Szerintem kámforos balzsmot sem, bárha rá van írva hogy lehet akkor használd.

Orrsprayre is rá van írva tilos 3-4 napnál tovább használni, mert elsorvasztja az orrnyálkahártyát.

2010. febr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
hidegpárásító, egész éjjel akár meg nappal.
2010. febr. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
ja és ha nincs infra lámpád, akkor hajszárítóval kellő távolságról nem túl forrón is hatásos.
2010. febr. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!