Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 kérdés:hagyjam vagy sem a...

2 kérdés:hagyjam vagy sem a 15hónapos fiamat?

Figyelt kérdés

1x.Mostanában kezdi fölfedezni,hogy ő külön emberke,és nagyon anyás.Ezt már "kinövi",viszont nagyon félős,olyan kis nyunyó lett.Pl.a szomszéd lány rendszeresen egy órán belül többször is megríkatja.Vagy rikkant egyet,vagy húzza sétálni,vagy elveszi a játékot....

Erőltessem ezt a kapcsolatot?Nem lesz traumája később?De lassan lesz testvérke(24hetes vagyok) és ha tőle is megijed majd?De más gyerkőcök hangoskodásától is sír rögtön.

2x Mostanában a délutáni 1,5-2,5 órás alvás együtt tesszük.Tehát mellém bújva alszunk.nekem is kell ennyi pihenés,és azt vettem észre,hogy ő is nyugodtabban alszik ilyenkor.Szoktassam le még a tesó érkezése előtt,vagy majd akkor is alszunk 3-ban ha épp összejön?


2010. febr. 1. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

1.

Arra nem tudok mit válaszolni,mert mintha az én kislányomról irtál volna.

2.

Szerintem még most próbáld átszoktatni a kiságyába,mert ha megszületik a kicsi,alapból féltékeny .

2010. febr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ne aggódj ezen. Most született barátnőmnek a második, és minden megy minta karikacsapás.

Mire megszületika tesó, már a 1,5 éves lesz a babuci, akkor már sok dolgot megértenek.

Most látom, hogy kislányom mióta bölcsis lett már nem fél mindnekitől. Szóval gyorsan alkalmazkodnak.

de nem lesz könnyű dolgod. 2 pici. De azt mondják gyakorló anyukák, ahol kicsi a korkülönbség, hogy az 1. év a nehéz.


jó babázást

2010. febr. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi :-)

Igen,sokakra rá illhet a bizonyos kislány alakja :-) de mi nők már csak ilyen kis akaratosak vagyunk :-)

De ha nem alszom vele,akkor 1óra múlva megébred és nem alszik vissza.Viszont ha ott vagyok és érez/lát,akkor vissza alszik.eleinte úgy irigyeltem apát,hogy vele milyen jókat durmol,most meg én vagyok a "kispárna".

amúgy éjjel saját heverőjén alszik.

2010. febr. 1. 20:07
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ugyan így vagyunk mint ti csak nekem kisfiam van(16 hós)és 33 hetes terhes vagyok.Napközben mi is együtt alszunk mert így sokkal többet alszik és nekem is jó.Ha egyedül alszik akkor bizony nálunk is egy óra múlva kel fel.De engem megnyugtat a tudat,hogy a szobájában is el tud aludni,ha muszáj.Éjszaka nálunk is a saját szobájában alszik,és őt is meglehet ám siratni.Nálunk fél a kisebbektől is:(

Pedig sokat összejárunk hasonló korú anyukákkal és babáikkal,de remélem,hogy ha megszületik a tesó,szintén kisfiú lesz akkor majd tudom kezelni a helyzetet.Viszont nálunk iszonyatosan apás.Ha apa itthon van az utolsó 3 nap kivételével szinte észre sem vesz,mindent csak apa csinálhat(fürdetés,etetés,pelenkázás).De most 3 napja úgy látom,hogy kezd anyás lenni.Nálatok nem apás nagyon?Ha van kedved írogathatunk egymásnak,meg majd megírom,hogy nálunk hogy alakult a helyzet ha megszületett a pici.

2010. febr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Lányom mindig is mimóza volt...vele egyidős unokatesója rendszeresen megríkatja, volt, hogy szó szerint a fülét akarta leharapni szeretetből...most együtt voltak egy hétig és már sokkal jobban bírja a strapát, már nem szalad el visítva ha közeledik felé az uncsitesó. szóval a mi példánkból kiindulva nem árt neki ha edződik, de mi még most is figyelünk arra, hogy ne hagyjuk őket együtt és rendszabályozni kell a másik gyereket, így ő is sokat szelídül.

Sógornőméknél is jön a második baba, ők már kis heverőre szoktatták át a gyereket, ott alszik el nappal és éjszaka, de éjszaka magától át tud ballagni a szülőkhöz ha felébred és velük akar aludni.

Egyébként állítólag a tesók egy idő után össze szoktak aludni, értem ezalatt, hogy a kisebb is aludni fog mikor a nagy vagy éppen fordítva

2010. febr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szívesen írogatok privát,csak kezd te,mert neked nem látom a privát üzenet küldési lehetőséget.

Igen,én is abban bízom,hogy pár nap/hét alatt egybe szoknak.Ő ha éjjel megébred,még nem olyan bátor,hogy átsétáljon,így átmegyek érte.

Mi is járunk heti 1x babás foglakozásra.Eleinte nem is volt gond,aztán jött a nagyon anyás,"seggembe" bújik korszak,és a most mindentől/mindenkitől aki hangos,sírok.

A férjem csak 7végente van itthon,így akkor nagyon apás.De a rutinos dolgokban engem akar :-)

2010. febr. 1. 20:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!