Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért dőlnek be ennyien a...

Miért dőlnek be ennyien a gyártóknak?

Figyelt kérdés

Nem akarok provokálni senkit. Ne értse félre aki így tesz. De én nem értem miért adnak néhányan fél éves kor előtt bébipapit a babának. Ez csak a gyártók érdeke, hogy minnél előbb egyen a baba üveges kaját. Ebből semmi haszna nem lesz a gyereknek!

Ami meg még furább, az az hogy mindenféle cukros joghurtokat is adnak már egy éves kor alatt. Meg krémtúrót, meg sorolhatnám. Aztán meg csodálkozik az anyuka hogy, a gyereke nem akarja elfogadni a tápszert. Persze,mert nincs elég jó íze... És arról már nem is merek beszélni hogy, sorra allergiások lesznek szegény gyerekek. Ne haragudjatok rám! Szerintem egyszerűen csak ki kellett dühöngnöm magam! Én csak a gyerekeket sajánálom, és egyszerűen nem értem.... Vagy én lennék gyöpös?

Kérdeztem az orvosunkat és a védőnőnket és ők egyetértettek velem. De én sajnos sok olyat is hallok, hogy pont ők ajánlanak ilyesmiket..


2010. febr. 1. 18:16
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

Amint már írtam véletlenül nyomtam meg a kiemelés gombot. De látom ezt egy jó páran nem vették figyelembe.

Az a baj akkor sem és most sem értette meg senki, hogy eszem ágában nem volt bántani a tápszeres anyukákat. Én pont azon a szoptatós anyukákon voltam kiakadva akik (mikor volt tejük) már 3 hósan tömték a gyereket mindennel. Illetve azokkal volt bajom akik csokival, meg tejszelettel, meg stb.-vel etették a 8 hónapos babát. Ahelyett hogy finom husis főzit vagy gyümit adtak volna....

2010. ápr. 17. 10:06
 32/36 anonim ***** válasza:
72%
Nekem van néhány "kedvenc" reklámom: a "tej és csokoládémennyiség a gyerekek igényeihez igazítva"... " teje tejjel" és a többi... Ugyan, aki ezeket elhiszi.... Sajnos a bolti joghurtokban, túrókrémekben nagyon sok az ún. ízjavító (általában nátrium-glutamát), ami rákkeltő anyag. Egyébként nyugodtan utána lehet olvasni, a sok finomított cukor és néhány színezék az oka a manapság népbetegséggé váló magatartászavaroknak, figyelemzavarnak, hiperaktivitásnak... ezen se lenne hiba elgondolkozni...
2010. ápr. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Látom nagy vihart kavart ez a kérdés.Lehet, hogy a kérdező is bánja, hogy feltette.

Sajnos én is a tápszert adó anyukák közé tartozom, de nem jókedvből.Maximum 50g tejet tudtam magamból szó szerint kipréselni.Minden praktikát kipróbáltam a tej szaporítására, de mindhiába.Nagyon sajnáltam, hogy így alakult.Szóval rákényszerültem a tápszerre, ezzel is a gyártókat gazdagítottam. Szerencsémre a kisfiam az első telén is makk egészságes volt.Én magam főzőm a kisfiamnak tiszta szívből a főzelékeit, ez olyan jó érzés, ha már a szoptatás kimaradt. (De sikerült neki adni női tejet is 3 hónapos korától, aminek nagyon örültem, ezzel az immunrendszerét támogattam, kicsit engem is megnyugtatott, hogy talán "kárpótolhatom".)

Alkalmanként azonban veszek azokból a nem olcsó üveges bébiételekből, mert változatosabban etethetem a babám.Nem azért mert nem akarok, vagy nem tudok főzni.

Utazás során sem romlanak el.

Mindenkinek jó babázást!

2010. ápr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, nem is győztem végigolvasni, hogy milyen válaszokat kaptál, de úgy láttam, már vitába fajult a dolog. Részben egyetértek Veled, ha lett volna elég tejem , fél éves koráig biztosan csak szoptattam volna. De mivel nem volt, így tápszeres babámat 4 hónapos kortól szép lassan, fokozatosan hozzátápláltam, ahogy azt a védőnők és a gyermekorvosok javasolni szokták. Viszont az üveges bébiételeket hasznosnak tartom, én azt is és házi készítésűt is szoktam adni csöppömnek, és nem biztos, hogy az általam megvett alapanyagok biztonságosabbak, vagy kevésbé lehetnek károsak. Sajnos a mai világban már semmiről nem tudhatjuk biztosan, hogy jó, és hogy "mi" van benne. Viszont az tényleg nagyon nagy üzlet, hogy babáknak való kekszeket, joghurtokat stb-t árulnak a hagyományos termékek többszöröséért, pedig nem biztos, hogy azok a jobbak. (Pl. sosem értettem, hogy hogy lehet igazi az a babajoghurt, amit hűtés nélkül lehet hetekig tárolni, ha tényleg "tejtermék? Ezért pl. joghurtból inkább igazit adok a babámnak.)
2010. ápr. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a válaszokat,bocsi de mindjárt jönnek apa és baba a levegőzésből és ebéd lesz nincs sok idő.A tápszeres anyukák talán azért támadnak mert nekik pont elég bajuk az hogy nem tudnak/tak szoptatni.Lelkileg is elég sz.r érzés mert tényleg mindenhonnan az jön hogy az anyatej a legjobb így közel vagy a babához és stb.Hát én sem tudtam szoptatni mert koraszülött volt és a kórházban eléggé elb...ták nővérek a dolgokat addig idegeltek míg az a kevés tej is elapadt és a cumit fogadta csak el és 6 hét után már nem fejtem mert nem volt mit.Na így lett tápszeres és azon aggódtam hogy nem fog szereti a babám mert nem kerülök hozzá közel mert nem tudom szoptatni meg féltem a betegségektől stb.És igen elkezdtem a hozzátápit 4 hósan saját készítésű papival néha üvegessel.Szóval ezért vagyunk mi kiakadva mert tök úgy jön ki mintha mi tápszeresek már nem is lennénk jó anyukák mert nem tudunk szoptatni.Kedves kérdező nem vagy gyöpös mert te ezt gondolod semmi gond ezzel de sajnos tényleg vitát szítottál.üdv egy éves anyuka ja aés a babám imád én is őt...így is...
2010. ápr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Szia!


A lányom 2 hónapig szopott, aztán feladta, nem akart szopni, igy fejtem, de nem volt elég és kapta a tápszert is. Viszont olyan keveset evett és annyir minimumot hizott, hogy elkezdtem 4 hónaposan a hozzátáplálást és kapott bizony bébipapit is, sőt olyan időszak, mikor kizárólag azt volt hajlandó megenni. Nem tudtam mit csinálni.

Én adtam neki az összes babakáját, persze kornak megfelelően, kapott abból a bizonyos grizes papiból is, mondjuk nem a csokis változatból, azt én is túlzásnak tartom. Kapott joghurtot is egy éves kora előtt. Ha hiszitek, ha nem, ezt mind azért csináltam, hogy hizzon valamit és persze indent megbeszéltem a gyerekorvossal is és pártolta a dolgot. Pedig amúgy nagyon óvatos hozzátáplálás terén.


Ettől én nem érzem magam rossz anyának, a lányom egy makk egészsége 2 éves nagylány, aki a 3 napos lázat leszámitva nem volt még beteg és még a mai napig egyszer babatejet kap. Akkor én most mérgezem a gyerekem?

Ennyi erővel nem viszem ki az udvarra, mert Pest mellett a csepelierőmű közelében lakunk és nálunk a legrosszebb levegő minősége, itt a legmagasabb a szállópor koncentráció.

Igen vannak rákkeltő anyagok az ételekben, de vegyétek már észre, hogy ne ez az egyetlen fenyegetés ránk nézve. Persze jobb lenne megelőzni az ilyet, de próbáljatok meg olyan élelmiszert venni, amiben nincs tartósitószer. A bébipapiban legalább nincs, az persze nem baj, ha egy éves kora után eszi a gyerek a cukrozott meg agyontartósitott dolgokat?!


Manapság már vegyszerezett züldséget is eladják bioként. Semmire nincs garancia! Az élet nem életbiztositás.

2010. ápr. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!