Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért dőlnek be ennyien a...

Miért dőlnek be ennyien a gyártóknak?

Figyelt kérdés

Nem akarok provokálni senkit. Ne értse félre aki így tesz. De én nem értem miért adnak néhányan fél éves kor előtt bébipapit a babának. Ez csak a gyártók érdeke, hogy minnél előbb egyen a baba üveges kaját. Ebből semmi haszna nem lesz a gyereknek!

Ami meg még furább, az az hogy mindenféle cukros joghurtokat is adnak már egy éves kor alatt. Meg krémtúrót, meg sorolhatnám. Aztán meg csodálkozik az anyuka hogy, a gyereke nem akarja elfogadni a tápszert. Persze,mert nincs elég jó íze... És arról már nem is merek beszélni hogy, sorra allergiások lesznek szegény gyerekek. Ne haragudjatok rám! Szerintem egyszerűen csak ki kellett dühöngnöm magam! Én csak a gyerekeket sajánálom, és egyszerűen nem értem.... Vagy én lennék gyöpös?

Kérdeztem az orvosunkat és a védőnőnket és ők egyetértettek velem. De én sajnos sok olyat is hallok, hogy pont ők ajánlanak ilyesmiket..


2010. febr. 1. 18:16
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Semmi baj. Minden baba más és más.
2010. febr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
78%
Hát ez tiszta röhej, és bosszantó is. Szerintem viszont a legtöbb anyuka szeretne szoptatni, csak nem mindenkinek sikerül sajnos. Mégis úgy vélekednek a tápszeresekről, mintha mindegyik ilyen anyuka egy sz.rjankó lenne, mert nem tud szoptatni. Kíváncsi vagyok, mit mondana az az anyuka, aki szoptat, abban az esetben, ha nem tudna szoptatni. Nyilván akkor meg a "nem szoptatósok" táborát erősítené. Miért kell ezen vitatkozni, meg lehúzni a másikat? Mindannyian anyukák vagyunk, szoptatástól függetlenül. Én többnyire betartom azokat a "szabályokat", amiket javasolnak a dokik az etetés terén, de meg vagyok győződve, hogy az egész túl van lihegve. Ennek ellenére én sem bolti, tartósítószeres sz.rokkal tömöm a gyerekem, de amit lehet, az viszont adok neki, pl. betöltötte a 8 hónapot, igen, elkezdtem neki joghurtot adni, mert a tápszer miatt székrekedéses. Szerintem, mindenki jót akar a gyerekének, és mindenki úgy gondolja, hogy ő csinálja jól. Ha más valakinek a véleménye, mint az enyém, nem biztos, hogy egyetértek vele, de azt csinál, amit akar, nem muszáj beszólni, hogy ő akkor már nem is normális.
2010. márc. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Véletlenül nyomtam meg a kiemelés gombot! Elnézést kérek! Nem kívánom újra nyitni a vitát!!
2010. ápr. 17. 00:29
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Kár, pedig állati tanulságos volt olvasgatni :)

Én szoptatós anyuka vagyok, minden nap hálát adok az istennek, hogy ma is volt tejem.

A barátnőm viszont rengeteget szenved amiatt, hogy tápszereznie kell a babáját. többek között azért, mert nagyon drága a jó minőségű tápszer.

Megkérdeztem a mamámat, hogy minket anno hogy tápláltak. Azt mondta, hogy félévesen bevezették a tehéntejet (feles hígításban) - hát nekem tejallergiám van, de nem hiszem, hogy emiatt.

Azt viszont felháborítónak tartom, hogy vannak olyan anyukák, akik tejgyűjtőbe leadják az anyatejüket, úgy, hogy tehéntejjel hígították fel. Szegény anyuka, aki meg gyanútlanul eteti meg ezt az 1-2 hónapos babájával. Ezért pl. jópár védőnő nem javasolja a kapott tejjel való etetést.

Na de hát, ebből új topikot lehetne nyitni....

2010. ápr. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Igazából hiába olvastam végig a hozzászólásokat, nem igazán értem, miért az jött ki az egészből, hogy szoptatás kontra tápszerezés. Egyáltalán nem ez volt a kérdés. Na, mindegy. Én tápszerezek, de engem aztán nem izgat, hogy ki mit csinál a gyerekével, hogy eteti, itatja. Nem tartom problémának, hogy tápszert kapnak, fejlődnek szépen. (csak az bosszant, amikor megkérdezik, hogy és szopnak még? Mi a fene köze van hozzá másnak???)

De az, hogy ki mikor ad a babájának más ételt, szerintem az is a maga dolga eldönteni.

HOnnan tudod kedves kérdező, hogy az a jó, amit most mondanak? Hogy csak 6 hónapos kor után kell adni mást? Azért mert most ezt mondják? Egyáltalán nincsenek egyező véleményen orvosok sem. Sokan azt mondják, hogy még az anyatej sem ad pl. megfelelő vaspótlást a babának, ezért is kell adni minél hamarabb mást. 4 hónapos korukban a babáknak pedig rohamosan el kezd ürülni a vastartalékaik. Sok anya maga is vashiányos, honnan lenne a tejében vas? És ez fontos a baba részére is. Tudtátok pl azt, hogy a folsav hiány csecsemőkorban okozhat szívbetegséget is? Persze ez sem feltétlenül biztos. Mi csak olvasunk, hallunk és megyünk a fejünk után, ki merre. Szerintem felesleges kioktatni más anyákat, hogy csinálják. Az persze biztos, hogy nem egészséges, hogy már olyan korán adnak cukros ételeket. De akkor kérdem én, az egészséges, ha egy éves kor után adják?

2010. ápr. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
56%

Hát akkor itt vagyok én!

Az első csemetémet 6 hónapig csak anyatejjel tápláltam, a hozzátáplálás maga volt a rémálom. Kettő hónap alatt jutottunk el oda, hogy nem (bocsánat!) hányja rám az egészet. Na, majd én leszek a frankó anyuci, a másodiknál másképp csinálom. Meg ahogyan azt én elképzeltem :)

A másodiknál volt mindenféle lelki dolog, meg minden, 3 hónapos korára elment a tejem. Kb. 5 féle tápszert kipróbáltam, semmi. Üvöltött, öklendezett, a súlya megállt, sőt fogyott. 4 hónapos korában (lehet, valaki emlékszik) kértem tőletek segítséget. Hát nagyon kevés volt, leginkább lelki támasz, már akitől, mert valaki semmibe vette azt, amit tapasztalok. A gyerek továbbra sem volt hajlandó elfogadni semmit. Szerinted mit kellett volna csinálnom? Hát hozzátápláltam. S láss csodát, a gyerek rendesen működik.


És, hogy egy korábbi válaszra reagáljak: Én az első gyerekemnél sem éreztem azt, hogy én vagyok a menő anya, aki csak szoptat és aki azt gondolja, hogy ezt mindenki tudja. Nem! Az én gyerekem képes volt 5 napig nem enni semmit, mert épp menstruáltam - erre is sokan azt mondják, hogy hülyeség. Szóval én egyik "tábort" sem erősítem.


Egyébként pedig ha olvasol régi-régi gyermeketetési szakkönyvet, nagyon meg fogsz lepődni. A minap a kezembe került egy 1979-es (hatodik kiadást megélő, 1976-os) gyermektáplálási könyv. Lényegében az alaptézis az volt, hogy kettő hetes kortól tea ("gyenge grúz tea") és gyümölcsök. Majdhogynem szigorú háromóránkénti etetés (korábban az igény szerinti szoptatás volt, de belátták a kutatók, hogy a gyerek előbb-utóbb átáll magától a 3 óránkénti evésre, csak az oda vezető út rögösebb). Szóval ez a korai hozzátáplálás nem a gyártók (hol voltak akkor még bébiétel gyártók?) üzlete, hanem a kor divatja. Hidd el, majd a mi gyerekeink megint azt fogják hallgatni a védőnőktől, gyerekorvosoktól, hogy kell a plusz folyadék a csecsemőknek, nem elég az anyatej.

2010. ápr. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező!


Nem olvastam végig a válaszokat, mert úgy tűnt elment valami tök más irányba az egész.


A bébiétel és általában a gyerekek dolgai hatalmas üzlet!!! Naná, hogy mielőbb nyomják. Személy szerint olyan a kérdésed, hogy akár én is kiírhattam volna.

Nem akarok szoptatás és tápszer vitát, de leírom a tapasztalatomat. A gyerekorvosunkat 3 hónaposan váltottuk le, mert egyrész szerintem indokolatlanul erős krémet írt fel a gyereknek, másrészt amikor volt egy kis növekedési ugrás (akkor ezt nem tudtam), tápszert írt, ahelyett, hogy segített volna szoptatni és a védőnőt kiküldte, hogy a főzelékeket kezdjük el. 3 hónaposan! 10 hónapos a lányom, 6 hónapig csak anyatejes volt és még reggel-este szopik, de nem a védőnőm vagy a gyerekorvos miatt. Ennyit a "szakemberekről".


Sok-sok orvossal állunk a férjemmel kapcsolatban, mert egészségmegőrzéssel foglalkozunk, és döbbenetes dolgokat tudunk meg arról, miket etetnek meg velünk!

A Gödöllői Agrártudományi Egyetemen Márai professzor kutatási eredményei a mai élelmiszerek tápanyag tartalmáról egyenesen sokkolóak.

Próbálok ezekről beszélgetni az anyukákkal, tartottam már pár rövid kis előadást ilyen témákban, de úgy vettem észre egyszerűbb odaadni a bolti műanyag kaját még akkor is, ha lenne más lehetőség, mert milyen gyerekkora lenne, ha nem kapna krémtúrót, Danont, kukit, akármit??? A boltos anyuka vett minket a szájára a múlt héten, mert nem vettem sajtos kiflit a gyerekemnek, mivel sima nem volt.

Szomorú a helyzet. Pedig az allergia kiváltó oka sok esetben a kisgyermekkori táplálkozásban keresendő. AZ első 3 évben kell és lehet megalapozni a gyerek táplálkozási szokásait. Az élete és egészsége ettől függ. És nem értik meg nagyon sokan.


Nem azt mondom, hogy a tápszer, vagy üveges bébiétel nem jó. Nem mindenki tud főzni vagy van ideje, nem minden gyerek szereti a házit, vagy pont van, aki az üvegeset nem bírja. Tápszer is szükséges, ha az anyuka nem tud szoptatni, táplálni kell a gyereket, ettől a mama nem lesz kevesebb.

Az üveges ételeket én is kínáltam volna eleinte, de a gyerek nem ette meg. Nekem egyébként egy bajom van ezekkel: egyen ízűek. A szilvának nem volt igazi szilvaíze, a barack nem volt barack. ÉS a gyereknél még azt tartom fontosnak, hogy az eredeti ízeket ismerje meg...


Kicsit kalandosan, de azért remélem érthetően írtam le a gondolataimat.


Szép napot!

2010. ápr. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Első lányomat 1 éves koráig szoptattam!

Az egy év alatt vagy 5-6 szor volt 39 fokos lázzal járó vírusos betegsége, 10 hónaposan bárány himlője.

Most a második kislányom 6 hónapos szopizik és mindennap kap 4 hónaposnak való gyümis babi ételt kb fél üveggel eszik meg belőle, mást még nem fogad el(zöldséges, húsis)ételeket! még nem volt beteg!

Nővérének aki 23 hónapos most volt tüszős mandula gyulladása amivel kórházba is kerültünk! A pici nem kapta el!


Ezt csak azért írtam le mert a tápis anyákat szeretném "megvédeni".

Tényleg mindig úgy jön le mintha a legtöbb szoptató anyuka valamilyen szinten lenéznék a tápszeres anyukákat!

Pedig látjátok az első babám milyen beteges volt és még mindig az, a második pedig makk egészséges pedig ugyan azokat eszem mint amikor az elsőt szoptattam!!


Na így vissza olvasva nem túl értelmesnek tűnik a komim de remélem azért valamennyire érthető, hogy mit akartam ezzel írni!


Én sem adok semmi tej terméket 1 éves korig , viszont baby ételt igen!

Anyukámtól 3 hónaposan gulyás levest kaptam+ tehéntejet+ tejbegrízt!NINCS semmilyen allergiám!

2010. ápr. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
56%

Kedves kérdező, elsőként a joghurtos hozzáfűzésedhez csak annyit, hogy mézet 1 éves kor után javasolt adni a gyereknek. Ezt az orvosoddal és a védőnőddel nem vitattad még meg? Valószínűleg erre a kérdésre 10 éve még ők is mást válaszoltak volna.

Ahogy már előttem is írták, mindenki maga ismeri a babáját, a körülményeket, szerintem direkt nem tömi senki a korának nem megfelelő táplálékkal. Ez az anyatejes-tápos ellentét meg szerintem hülyeség. A legtöbben valószínű szeretnének minél tovább szoptatni, de sajna nem mindenkinek adatik meg. Nekem pl. a harmadik hónapban egyik napról a másikra szinte elapadt a tejem, valamit ennie kellett a babának, maradt a tápszeres kiegészítés. A tápszert viszont szinte mindig kihányta (próbáltunk többfélét is), csak azt értük el, hogy még nyűgösebb is lett. Ezért a kisfiam már 3 hónaposan kapott gyümölcsöt, aztán fokozatosan bekerültek a főzelékek, bébikaják a napirendünkbe. Reggel és este szopizik még, de többre sajna nem futja. Szépen fejlődik, semmire baja. Nem feltétlen a bébikajától lesz egyébként valaki allergiás. Egyébként te a helyemben mit adtál volna neki? A környéken még csak lehetőség sincs arra, hogy anyatejet vásároljak.

Szóval szerintem higgadj le egy kicsit, aztán csak ne sajnáld a gyerekeket, akik tejci mellett mást is kapnak. Csak egy gyors ellenpélda. Sógoromék babája 8 hónapig csak anyatejet kapott, aztán küszködtek is vele eleget, mert nem akart megenni semmit, nem fejlődött normálisan. Most már 2 éves, de azóta se nagyon eszi meg a főtt kaját, a védőnő, a gyerekorvosok is mind azt mondták, hogy hamarabb kellett volna új ízeket kapnia. Na akkor tegyen igazságot aki tud.

Szóval szerintem mindenkinek a saját döntése a saját élethelyzete miatt, de nem hinném, hogy a tápszeres-bébipapis babák mind betegek vagy hátrányos helyzetűek lennének a csak anyatejcis babákkal szemben.

És persze értem én, hogy mire gondoltál, nem fontos megvenni a bébikaját, készítheted otthon is, de tényleg úgy van, ahogy előttem is írták, mire megveszel mindent, sokszor többszöröse az üvegesnek.

2010. ápr. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Nem itélek el senkit azért, mert-kényszerből-tápszerrel eteti a gyermekét, ettől még lehet tökéletes Anya.

Viszont az is tény és való, hogy sokan dőlnek be a divatnak, reklámoknak, sajnos babatáplálás terén is.

Ugyan ki volt az a barom, aki például kitalálta az üveges csokoládés tejbepapit (direkt nem irom a márkát, gondolom, ismeritek, iszonyú drága), ráadásul 6 hónapos kortól ajánlva?! Hol van szüksége egy 6 hónapos babának búzadarára, meg pláne csokoládéra????? Meg ott van az almás palacsinta üveges formában ...

Ne értsen félre senki, nagyon hasznos dolog lehet a bébiétel, a tápszer meg a tejpép is, csak ésszel használva! Úgyhogy,Kedves Kérdező, én egyetértek Veled!

2010. ápr. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!