Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért dőlnek be ennyien a...

Miért dőlnek be ennyien a gyártóknak?

Figyelt kérdés

Nem akarok provokálni senkit. Ne értse félre aki így tesz. De én nem értem miért adnak néhányan fél éves kor előtt bébipapit a babának. Ez csak a gyártók érdeke, hogy minnél előbb egyen a baba üveges kaját. Ebből semmi haszna nem lesz a gyereknek!

Ami meg még furább, az az hogy mindenféle cukros joghurtokat is adnak már egy éves kor alatt. Meg krémtúrót, meg sorolhatnám. Aztán meg csodálkozik az anyuka hogy, a gyereke nem akarja elfogadni a tápszert. Persze,mert nincs elég jó íze... És arról már nem is merek beszélni hogy, sorra allergiások lesznek szegény gyerekek. Ne haragudjatok rám! Szerintem egyszerűen csak ki kellett dühöngnöm magam! Én csak a gyerekeket sajánálom, és egyszerűen nem értem.... Vagy én lennék gyöpös?

Kérdeztem az orvosunkat és a védőnőnket és ők egyetértettek velem. De én sajnos sok olyat is hallok, hogy pont ők ajánlanak ilyesmiket..


2010. febr. 1. 18:16
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
53%

22:46-ost ne piszkáljátok ,igenis van, amikor nem jó valakinek a teje és nem fejlődik tőle a baba.Azt írta székrekedés.Akkor erőlködik a csóró és nem tud k...ni.Az megint más ha spontán észrevehetetlenül jön.Hát sztem így értette a székrekedést.

Na de mindegy, felnő a tápszeres, felnő az anyatejes, és felnő a korán hozzátáplált is.Az allergia nem válogat, hugom tiszta anyatejes volt, állandóan allergológushoz jár, én tápszeres nem is értem sokszor mi baja van szegénynek.

Amúgy én ugye írtam h. itthon készítem a bébikaját, hát van hogy többe jön ki egy adag, mint a bolti.Jó babázást!

2010. febr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
55%
Az én első fiam is kapott tápszert..na, bumm..Sajnos akkor még az volt az előírás, hogy 3 hónaposan kapjon főzeléket..kapott..állandóan beteg volt..akár ettől is lehetett. De nem állítom!!! De: 4 hónaposan se kötelező bébiételt adni még a tápszeres babáknak se, ezt ugye tudod? Az anyatejes meg már kaphat hamarabb, mint 6 hónaposan,ha nem gyarapszik megfelelően..ennyi. Nem tudom, hogy miért érzitek magatokat támadva, ha valakinek más a véleménye,...és érdekes, hogy általában a tápszeres anyukák támadnak... miért? Miért gond az, ha valaki szoptat? És ha valaki 1 éves kor fölött szoptat? Ugyanez a szitu állandóan. Tudom, sokan sokat gyötrődtek a tejért, míg a tápszer maradt, de nem így kellene akkor se a másikokat lehurrogni...Én valóban tudom, milyen, mikor kénytelen az ember tápszert adni a gyerekének, de a másik oldalt is ismerem. És sosem fogom azt mondani, hogy az egyik vagy a másik tehet a helyzetéről..de nem is fogok dicshimnuszt zengeni egyik élelmiszerről se..Egyébként :bébiétel. Én pl. minden nap főztem a kislányomnak külön, pedig a család többi tagjának is minden nap friss ebédet adok..6-an vagyunk...Szóval azért meg lehet oldani bébiétel nélkül, vagy azt tényleg csak a minimálisra csökkentve...
2010. febr. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

Úgy néz ki hogy, egy páran félreértettek. Eszem ágában sem volt a tápszeres anyukákat támadni (nem is értettem a felháborodást).

Nekem csak annyi volt a gondom hogy, szerintem egyesek nagyon elkapkodják egyes ételek bevezetését a baba életébe. Azt sem írtam hogy, bajom lenne a bébi kajával. A MAGA IDEJÉBEN igenis megfelelő tápanyag a manók számára. Igaz, szerintem annál jobb nincs amit mi szívvel és lélekkel főzünk nekik.(de ez már más tészta)

És a joghurtok is biztos hasznosak. De ha már ennyire ezt szeretne adni valaki a babájának, szerintem akkor vegyen natúrt és tegyen bele gyümölcsöket vagy egy kis mézet. De ne cukros krémtúrót adjon.

2010. febr. 2. 13:15
 14/36 A kérdező kommentje:

Mindenki figyelmébe ajánlom:

[link]

2010. febr. 2. 14:45
 15/36 anonim ***** válasza:
58%
nem hiszem,hogy te vagy mindenki lelkiismerete.Tegnap nem írtam,mert gondoltam biztos lesznek akik helyre tesznek,ugyan neked mi közöd van ahhoz,hogy ki mikor ad danoninót a gyerekének.az ő jól kidolgozott tudása és lelkiismerete.neki kell vállalni a felelősséget is.ha rosszul dönt.persze,sok a szélsőség,mint 1 évesnek töltött káposzta,meg a társai,de ő fog vele szenvedni ha sír a babája.és te itt úgy sem fogsz megváltoztatni senkit.
2010. febr. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
84%

Értem én, hogy neked az a gondod, hogy felelőtlenül hamar és nem nekik való ételeket adnak a csöppségeknek.De sajnos ezen nem tudsz változtatni,pontosan azért, mert a szakemberek is össze-vissza dumáltak az elmúlt 20 évben és minden baba más és más.

Itt van pl. az én babám: tápszeres, nehezen megy a kaki,már egy csomó tápszert kipróbáltunk.Alig vártam, hogy betöltse azt a kort (a legkorábbit) amikor lehet neki gyümit adni, h. könnyebb legyen neki, ne szenvedjen.Nem szerettem volna vmi gyógyszerrel tömni, amihez hozzászokik, vagy cukros teáztatni.úgy gondoltam a gyümölcslé a legjobb megoldás.

Aranyos vagy, hogy aggódsz mások babájáért, de azoknak is van anyukájuk, ők vannak vele a nap 24 órájában, majd ők eldöntik mi jó a gyereknek.

Sztem ha nem lenne kész bébiétel egyesek még a zsíros kenyeret is bevetnék:-( Na de őket biztos nem érdekli más véleménye, úgyhogy....

Remélem már kidühöngted magad :-))))

2010. febr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
40%

Kedves 08.11-es Én csak a "tapasztalatomat írtam meg, hogy a babámnak miért is volt jó a mihamarabbi hozzátáplálás. Szerettem volna minnél tovább szoptatni, de nem ment. Pedig tejem is volt bőven, csak nem volt már számára tápláló. Úgy gondolom nem kellene másokat begyöpösödött bunkónak titulálnod......

Üdv: a 22:46-os

2010. febr. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt írtam, hogy te vagy az..olvasd vissza! Épp azt, hogy aki tovább szoptat, mint a megszokott néhány hónap, arról mondják, tartják nagyon sokan azt, hogy ilyen... Én nagyon sajnálom, hogy neked ennyire negatív élmény volt a szoptatás, remélem, legközelebb sikerülni fog. Mint írtam, először nekem is pótolnom kellett, de akkor se fogok egyetlen élelmiszerről dicshimnuszokat zengeni..se a tápszerről, se a bébiételekről stb..Ha elolvastad a többi hozzászólásomat is, bizony én is adok néha bébiételt, ha nagyon rá vagyok szorulva,,, de nem mindennap, mert mi se eszünk nap mint nap konzervet..a bébiétel meg valljuk be, nem más. Bocs, ha félreérthető voltam, csak attól rosszul vagyok, hogy aki szoptat, az mindig kicsit gúny tárgya vagy inkább céltábla..
2010. febr. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
Fura, hogy az a gúny tárgya, aki szoptat.Én tápszeres anyukaként aztán kapok a szoptató anyukáktól:-) Nincs itt egy kis kommunikációs torzulás?Na de vigasztal, hogy a szoptatóknak sem jobb :-))))
2010. febr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
Látod, teljesen igazad van...csak nem értem, hogy miért van ez a baromi nagy ellentét, beszólogatások sora. Nem az lenne a fontos, hogy egészséges legyen a gyerek???
2010. febr. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!