Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért dőlnek be ennyien a...

Miért dőlnek be ennyien a gyártóknak?

Figyelt kérdés

Nem akarok provokálni senkit. Ne értse félre aki így tesz. De én nem értem miért adnak néhányan fél éves kor előtt bébipapit a babának. Ez csak a gyártók érdeke, hogy minnél előbb egyen a baba üveges kaját. Ebből semmi haszna nem lesz a gyereknek!

Ami meg még furább, az az hogy mindenféle cukros joghurtokat is adnak már egy éves kor alatt. Meg krémtúrót, meg sorolhatnám. Aztán meg csodálkozik az anyuka hogy, a gyereke nem akarja elfogadni a tápszert. Persze,mert nincs elég jó íze... És arról már nem is merek beszélni hogy, sorra allergiások lesznek szegény gyerekek. Ne haragudjatok rám! Szerintem egyszerűen csak ki kellett dühöngnöm magam! Én csak a gyerekeket sajánálom, és egyszerűen nem értem.... Vagy én lennék gyöpös?

Kérdeztem az orvosunkat és a védőnőnket és ők egyetértettek velem. De én sajnos sok olyat is hallok, hogy pont ők ajánlanak ilyesmiket..


2010. febr. 1. 18:16
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
79%

Sztem akkor indits fórumot a témában:D

Én mondjuk nem adtam a gyerekemnek semmi más kaját csakis a korának megfelelő ételeket.

Viszont az üveges bébipapik sztem nagyon hasznosak.És nem gondolom azt hogy ez a gyártó érdeke.

Hiszen ezzel az erővel ne vegyél pl bizonyos márkájú felvágottat mert akkor a gyártó mellé állsz,és amúgy akkor egyáltalán ne is vegyünk semmit.

A bébipapit én előirás szerint 4 hónapos kora óta adtam a tápszeres gyerekemnek, és nagyon megkönnyitette az életünket eleinte,(finom egészséges kajáról beszélünk,nem pedig tartósitószeres, cukros ételről).

Most már nem hisz 17 hónapos igy elég gyakran főzök, de még mindig van tartalékban a bébikajából a szekrényben.

Amúgy arről az emberről nekem is megvan a véleményem aki a 3 hónapos babáját krémtúróval tömi, de nem akadok ki hisz az ő gyereke azt ad neki amit akar, persze szegény gyerek nem tehet arról hogy milyen felelőtlen anyja van..

2010. febr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
59%
Sok igazság van abban, amit írsz! én is elgondolkodtam már ilyeneken. Amikor azt írják, hogy csak jó minőségű virslit kap a 7 hónapos..ha-ha..jó minőségű virsli nincs! Vagy a "kedvencem" a Danonino, ami ugye "kimondottan gyerekeknek készül"..persze,hogy majd őkis csak azokat a dolgokat egyék, ami túl van cukrozva (persze rejtve) meg tele van mindenféle ízfokozókkal, hogy a normális otthon főzött étel már nem legyen elég jó ízű...Persze, szerintem mindenki azzal etesse a gyerekét, amivel akarja, csak aztán később ne csodálkozzon, ha mindenre allergiás lesz vagy semmi mást nem akar enni csak ilyen vackokat...
2010. febr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Én nem úgy értettem hogy, a bébipapi nem hasznos. Igenis az, csak szerintem tényleg nem egy 4 hós bébinek való még. És itt első sorban arra gondolok, ha van anyatej. Annál jobbat nem adhat senki egy ilyen picinek. Nincs mellette még szükség semmi másra.
2010. febr. 1. 18:36
 4/36 A kérdező kommentje:
És még annyi lemaradt hogy, bőven ráérnének a hozzátáplálást elkezdeni 6 hó fölött. És a tejes izéket meg 1 év fölött.
2010. febr. 1. 18:38
 5/36 anonim ***** válasza:
54%

Nem kényszerít senki,főzhetsz te is.Sőt,anyumék kecskéket tartanak, amiből anya isteni joghurtot készít és túrót stb...majd ha eljön az ideje abból fogok adni.


Nincs ezzel semmi,te is jót akarsz ^^

2010. febr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
65%

Ne haragudj meg,de ez csak a mai kor hisztije, hogy a gyerek 6 hónapos koráig csak anyatejet kaphat.Régen is voltak asszonyok, akik nem tudtak szoptatni, nem volt tápszer és bébiétel, mégis felnőttek nagyanyáink-nagyapáink.

Persze ezzel most nem azt akarom mondani, hogy anyatej mellé tömje mindenki a babáját krémtúróval, de pl. 4 hónapos korától kaphat korának megfelelő kaját.Azt hogy ezt az anyuka elkészíti maga, vagy megveszi a boltban, az más kérdés.Az én babám sajnos tápszeres, és korának megfelelően magam csinálom a bébipapikat, tudom h. mi van bennük, kérdezzd meg az idősebb védőnőket, hogy mit dumáltak 12-15 éve, pont az ellenkezőjét, amit most.

Fura h. pont azt írod a tápszert nem akarják elfogadni a babák és hogy allergizálnak a bébipapik.Engem és babácskám sokszor lesajnálnak mert tápszeres és ezzel allergizálom a gyerekem.Akkor ezek szerint a bébikaják miatt is kapok majd...Éljenek a szoptató anyukák!

2010. febr. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
63%

Egyetértek.

Most megint előjön hogy a szoptató anyák előnyben.

De ez marhaság, ha vkinek nincs teje mint ahogy nekem sem volt marad a tápszer, és marad a 4 hónapos kortól való hozzátáplálás.Valószinű hogy a 4 hónapos kortól adható bébikaják nem az anyatejes gyerekeknek van, hanem a tápszereseknek akinél a hozzátáplálást már 4 hónaposan el lehet kezdeni.

Tök felesleges erről vitát nyitni, ki igy ki úgy..

De hozzáteszem hogy ez nem azt jelenti normál esetben hogy krémtúróval tömném a 3 hónapos gyerekem.

Amúgy pl: danoninó, túró rudi és társai nem hiszem hogy ártanának egy egy éves gyereknek.Tudom hogy változnak az idők, de kérdezd már meg anyukádat hogy te mit ettél ennyi idősen, vagy te 8 éves korig szopiztál?

2010. febr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
50%

Már a csapból is ez folyik, hogy milyen jó az anyatej! Hát Nekem volt pár rossz tapasztalatom . A következő gyereknél nem fogok ennyit görcsölni érte.

1. Hasfájós volt a babám 4 hónapig semmi sem használt

2. " az anyatej megvéd a betegségektől" beteg lett a kislányom (nátha)

3. székrekedéses lett nem volt spontán széklete akár 7 napig sem

4. nem fejlődött az 5.-től a 6.-ik hónapig, mert akkor már nem volt tápláló a tejem.

Tehát mi csak küszködtünk. Így nagy megváltás volt a bébiétel.

2010. febr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
47%
Kedves utolsó! Nem tudom, hogy ennyi marhaságot honnan vettél de: a tápszertől legalább olyan hasfájós lehet egy kisbaba, mint az anyatejtől. Normálisan egy anyatejes baba akár naponta többször is, de akár hetente 1x is kakilhat... Az anyatej se mindenható, de én egy náthát nem neveznék betegségnek...azért lehet, hogy a többi, komolyabb betegségtől megvédte...ezt nem tudhatod. Az meg, hogy nem hízott 1 hónapig...ha ennyire a tej ellen vagy, ugyan miért nem adtál a babának mást, ha éhes volt? Nem arról van itt szó, hogy ha nincs elég tej, éheztesd a gyereket! Szó sincs róla! De nem mondd már, hogy ha lenne az anyatejnél a baba számára megfelelőbb étel, akkor a természet ezt adta volna...Ja! Emellett nagyon köszönöm a kedves lepontozást, bárki is csinálta! Mint írtam, mindenki etesse úgy a gyerekét, ahogy neki tetszik, csak a következmények miatt ne csodálkozzon..én ezt tapasztalatból írom... A másik. A Kérdező feltett egy kérdést..erre a válaszok lényege: hülye, bunkó, begyöpösödött és elmaradott mindenki, aki szoptat..na, akkor ki van a másik ellen????Most már nyugodtan lehet pontozgatni!!!!!
2010. febr. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
74%

Kedves utolsó!

Senki nem írta, h. begyöpösödött, aki szoptat.Csak a kérdező itt hisztizik a hozzátápláláson.Persze h. mi, tápszeres babák anyukái kiakadunk ezen.Mi sem önszántunkból adtunk a gyereknek tápszert!Tápszer mellé igenis el kell kezdeni mihamarabb a hozzátáplálást korának megfelelően.Mit vagytok ezen kiakadva kedves szoptató anyukák?örüljetek h. van tejetek, és ne a többit b...tok.Nekünk és nektek is az a célotok ,h. a babátok egészséges legyen.Tápszernél máshogy működnek a dolgok,kérdezzd meg a védőnénid.Az, hogy azok a csúnya gyártó cégek mernek bébikaját előállítani, más kérdés.Ne vedd meg és kész.Sztem sok tápszeres anyukát húzott ki a sz@rból.

2010. febr. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!