Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsőde vagy nagyszülő?

Bölcsőde vagy nagyszülő?

Figyelt kérdés

Amikor a kisfiam 18 hónapos lesz mennék vissza dolgozni, csak nem tudom eldönteni hova tegyem. A nagyi itt lakik 3 házzal arrébb, én nem járnék mindennap dolgozni.

A pénz meghatározó, nagyi vehetné fel a gyest, az egy havi gázszámlára elég lenne.

A bölcsibe viszont gyerekek vannak és szakképzett emberek.

Ti mit tennétek?


2010. febr. 1. 15:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Én bölcsibe adnám,legyen a nagyinak is magánélete.Tudom szivesen vállalná,de neki is lehet egy rosszabb napja vagy pihenésre vágyik,bármi.A bölcsibe gyerekek között van,ami előnyt jelenthet.Ha megbetegszik véletlen majd vigyáz rá a mami.
2010. febr. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Én elsősorban közösség-párti vagyok - a saját két éves gyerekemen látom, hogy mennyire imádja a saját korosztályát.

Viszont az kérdés, hogy milyen nálatok a bölcsi? Mennyien lennének? Jó szemmel nézik-e, hogy nem minden nap viszed (ha jól értettem)?

Bár van köztes megoldás: fél napot a bölcsiben a közösség miatt, ebéd után pedig a nagyi elvinné, így neki sem olyan megterhelő. Ugyan nem írtad, hogy milyen a kisfiad és milyen a nagyi, de eléggé fárasztó tud lenni egy olyan embernek egy kisgyerek, aki már régen babázott.

A gyest pedig te kapnod így is úgy is.

2010. febr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy akkor is jár a gyes, ha bölcsibe van.

A nagyi 59 éves, de félek hogy nem fog bírni a picurommal, mondjuk elég nyugodt baba.

2010. febr. 1. 15:56
 14/22 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hány napot dolgoznál. Ha pl csak heti 1-2 nap, akkor nagyi, egyébként bölcsi. Ha beteg lenne, úgyis a nagyira maradna.
2010. febr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Bölcsi...közösség és nagyon jót tezs ha hasonló koróakkal van hidd el.
2010. febr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek.

Úgy látom többen javasolják a bölcsődét.

Nem tudom mennyit fogok dolgozni, attól függ milyen beosztásba vesznek vissza'

2010. febr. 1. 17:44
 17/22 anonim ***** válasza:

A nagyi nem fog megsértődni?


Egyébként én is nagyi párti vagyok. Ráér 3 évesen, oviba közösségbe kerülni. Szerintem. (utána az egész élete a közösségről fog szólni).

2010. febr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Bocs az off-ért.

A nagyszülő felveheti a gyest?

Mert én is mennék vissza dolgozni,nem tudom mit csináljak.

2010. febr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Igen, a nagyszülő is mehet gyes-re!
2010. febr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
21:52 vagyok.Ezt nem tudtam.Köszönöm.
2010. febr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!