Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsőde vagy nagyszülő?

Bölcsőde vagy nagyszülő?

Figyelt kérdés

Amikor a kisfiam 18 hónapos lesz mennék vissza dolgozni, csak nem tudom eldönteni hova tegyem. A nagyi itt lakik 3 házzal arrébb, én nem járnék mindennap dolgozni.

A pénz meghatározó, nagyi vehetné fel a gyest, az egy havi gázszámlára elég lenne.

A bölcsibe viszont gyerekek vannak és szakképzett emberek.

Ti mit tennétek?


2010. febr. 1. 15:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Szia!A gyest megkapod te is ,ha visszamész fizetés mellett!Én bölcsibe adnám-közösség!
2010. febr. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Én a nagyi mellett döntenék, amennyiben ő szívvel lélekkel akarja ezt csinálni. Ha nem erősködik, hogy szeretné, akkor a bölcsi. (de ez csak az én véleményem, és tiszteletben tartom másokét is, mielőtt lehurrogna valaki).
2010. febr. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ha bölcsibe megy akkor is jár a gyes, én úgy tudtam nem.
2010. febr. 1. 15:45
 4/22 A kérdező kommentje:
A nagyi akarja, csak én nem tudom mi legyen.
2010. febr. 1. 15:46
 5/22 anonim ***** válasza:

Én a nagyit választanám, ha szeretné elvállalni. Ott teljes figyelem kíséri, a bölcsiben 1/25.

A gyereknek amíg csak lehet, otthon a legjobb.

2010. febr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is bölcsibe adnám. Valahogy nem szeretem idősebb emberre hagyni a kisfiamat, bár Ő még csak 7 hónapos. Lehet hogy ez az én paranoiám, de a nagymamák (vagyis az Ő dédijei) nálunk szóba sem jöhetnek, hogy felügyelet nélkül otthagyjam rájuk. Vagy lehet, hogy a Ti szüleitekről van szó és a pici nagyijáról?? Félreértettem?

2010. febr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
A mi szüleink, a picur nagyija!
2010. febr. 1. 15:48
 8/22 anonim ***** válasza:
Mindkét változat jó! A bölcsi talán annyival jobb, hogy megtanulja a fiad milyen közösségben lenni. Jót tesz nekik. Biztos jó lenne neki a nagyszülőnél is, de többet tanulhat a bölcsiben. A gyes-t mindkét esetben kapod.
2010. febr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Szia!Első vagyok!Igen akkor is jár neked a gyes!Pár éve van így!

"Tehát az állam úgy támogatja a gyermekvállalást és a munkába visszatérést, hogy a gyermek 3 éves koráig alanyi jogon jár a gyes akkor is, ha a szülő dolgozik és a gyermek egész nap bölcsődében van. Ráadásul ugyanúgy felmondási védelem alatt áll a gyes mellett dolgozó szülő, mint a gyermekével otthon lévő."

2010. febr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

15:47-es vagyok

Ebben az esetben akkor Én a nagyira hagynám, mert Ő biztos figyel rá, tisztába teszi, ha bekakált rögtön, szórakoztatja stb. Elég lenne 2-2,5 éves korától közösségbe menni. Én így gondolom.

2010. febr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!