Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon pici baba és tápszer,...

Nagyon pici baba és tápszer, hogy vannak ezek a dolgok?

Figyelt kérdés

Az én babám anyatejes volt, de most tesómé tápszeres (szülési szövődmények miatt gyógyszeres kezelés alatt áll és ezért, sajnos) és sok dolgot nem tudok neki tanácsolni mert én sem tudom, szóval:

2 hetes a baba, 3800gramm

- Hányszor eszik ennyi idős

-Mennyit eszik egy nap

-Hány kakis és pisis pelus van

-Milyen a színe és állaga a kakinak (bocs)

-Mi a különbség a bukás és hányás között

-Hány fokosan kell a tápszert adni, baj ha lassan eszi és a végére már kihűl?


Bocs a sok kérdésért, de ő még kezdő anyuka én meg kezdő tápszerügyben. Köszi

_


2010. febr. 1. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!Az én lányom napi 6szor evett,a kaki volt,hogy zöld volt/A tápszertöl/.Hogy hány milit,azt már nem tudom,de dobozon rajt van mennyit ajánlanak,mi kicsit kevesebbet ettünk.Hányni eddig még nem hányt-de ott állítólag erölködik és ezt észrevenni.Kakis,pilis pelus számát nem tudom-öszintén sose számoltam.De lehet,hogy a kaki ritkább lesz,esetleg székrekedés.Szerintem annyira nem hül ki evés alatt,hogy gond legyen.A fokot nem tudom,csuklon ki kell próbálni és akkor már kitapasztalja.Akár mikróban is melegitheti,csak jól rázza össze,hogy egyforma hőmérsékletű legyenHa nem eszi meg,egy-két órát hütőben elrakhatja.Lehet fáj a baba hasa tőle,mi lányunk is hasfájós volt,de a dokim nem ajánlotta a váltást.

1 éves kislány anyukája

2010. febr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia!


van vmi képlet rá (vki ugyis leírja) hogy testsúlyonként mennyi g az ideális. Én a dobozon szereplő értéket vettem mindig alapnak, de volt hogy többet evett. ilyen kis babák még vagy napi 6-7szer esznek tápit. A kakis-pisis pelus babától függ Napi 1 kaki az ideális, és vagy 5-6 pisis; de vigyázni kell a tápival, mer szorulást okozhat! a kaki állaga inkább "dúsabb" és zöld. (tehát nem jelez bajt a zöld kaki ) . A tápi hőmérsékletét úgy kell megnézni, hogy a cumisüvegből a csuklóra kell csepegtetni. Ha nem túl hideg/meleg a bőrnek, akkor jó.Nem baj , ha kihűl a végére. A bukásnál pár korty jön vissza, a hányás meg mennyiségileg elég sok. (ez ugyanaz, mint az anyatejes babáknál)

2010. febr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ja! és amíg kicsi volt az enyém, - és ez az én véleményem- a meg nem evett tápit max. 1 órát tartottam. Jó, van az hogy a tápszergyártók érdeke hogy ki kell önteni, mert akkor több fogy... de az biztos, hogy nem olyan , mint az anyatej. Mikor még szoptattam is mellé, azt el mertem tenni a hűtőbe, akár 24 órát is, a tápit soha. Úgy tudom, hogy újramelegíteni se szabad nagyon...
2010. febr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

3 óránként kéne ennie.Ha nagyon éhes, akkor is meg kell várni 2,5 órát.Előbb ne adjatok neki.

így kell kiszámolni mennyit:3800 gramm osztva 6-tal, és az osztva annyival, ahányszor egy nap eszik.Nálatok, ha 8- szor eszik egy nap, akkor 80 milit kéne ennie alkalmanként.Ez lehet több, és kevesebb is.Babafüggő.Azért egy alkalomra sokkal többet ne adjatok neki, mert hasfájás lehet a vége!

Pisis volt nálunk a pelus minden tisztábatevéskor, tehát minden étkezés előtt.Úgy tudom, hogy 6 pisisnek lenni kéne egy nap.Kaki?A baba lehet, hogy szorulásos lesz a tápszertől, de azért jó lenne, ha naponta egy kakis pelust produkálna.Forralt, visszahűtött víz, vagy enyhe kamillatea (olykor) nem ártana neki olykor, mert a tápi babók szomjasak.A kamilla pedig jó lesz a szorulására.

A színe nálunk sötétzöld volt.

A hányás irdatlan nagy mennyiségű.Vigyázz, mert bukni is lehet ám nagyokat!

A tápszer hőfoka: csuklón kell ellenőrizni.Ha a csuklódnak nem meleg nagyon, akkor jó.Én a számba is szoktam rázni egy picit csukló helyett, úgyis lehet érzni, hogy nem túl meleg-e.Ha lassan eszi, soha nem veszem ki a szájából, hogy újramelegítsem.Van baba, aki kicsit melegebben, a másik kicsit langyosabban szereti a tápszert.Ezt ki kell tapasztalni.

2010. febr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!