Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél évesnél lehet próbálkoz...

Másfél évesnél lehet próbálkozni biliztetéssel, eredménnyel?

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Enyém májusban lesz másfél éves, anyu tanácsára akkor fogjuk elkezdeni. Nálam és a testvéremnél is akkor kezdte el, 2-3 hónapon belül mindkettőnknél eredményes lett :)
2010. febr. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan vegyél egy egyszerűt (nem kell zenélős, stb, jó az 500 ft-os is). Meg lehet próbálni, ha nem erőlteted, akkor kárt nem okozol. Megismeri, megtudja mire való, még ha nem is használja. Én 18,5 hós gyerekemnek vettem, tudja, mire való, benne pisil a maci, baba, oroszlán, minden vacak, ráadásul kér wc-papírt és kitörli a feneküket, de még véletlenül sem hajlandó ő maga pelepisilni. Várok vele néhány hetet és újra próbálom :)

Ezt érdemes elolvasni: [link]

2010. febr. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nem kell erőltetni én is párszor ráültettem de végül 2 évesen önszántából rászokott a bilire. Ne erőltesd, persze próbálkozni lehet:-)
2010. febr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát passz. Anyukám (és korosztálya) szerint egy-másfél évest is rá lehet szoktatni a bilire szimplán azzal, hogy a napirend részévé teszed. Reggeli felkelés után egyből bili, ebéd után bili, vacsi után bili.

A védőnő szerint inkább évszakhoz kell rendelni a biliztetést: a legjobb nyáron elkezdeni, amikor mászkálhat egy szál semmiben, amikor látod, hogy kakil, akkor gyorsan a bilire kell ültetni.

Nálunk egyik sem vált be: össze-vissza kelt fel, meg én sem tudtam végigcsinálni nagy pocakkal a napirenddé tevést. A védőnő ötlete meg ott meghalt, hogy nem látom a gyereken, hogy mikor kell kakilnia, plusz hülyén éreztem magam, hogy egész nap azt nézem, hogy mikor kakil a gyerek.

Nem sokára két éves, pár alkalommal előfordult, hogy szól, hogy kakilni kell, ilyenkor megyünk a bilire. Borzasztó büszke, hogy telerakja és, hogy ő húzhatja le a wc-be.

2010. febr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan próbálkozhatsz.

Az én fiam 16 hónapos, 1 hónapja "próbálkozunk". Fürdés előtt mindig levesszük a pelus, bilit a Tv-vel szembe fordítom, és bekészítem a könyvet. Már saját maga ráül. Tévézik és olvas közben, mint a nagyok. Van hogy 1-2 percig bírja csak, de van hogy 15 percig is rajta ül. Ha fel akar kelni, akkor felkel. Mostanában mindig belepisil, ilyenkor megdicsérem és együtt lehúzzuk. Nem erőltetem nála. Azért kezdtem el ismertetni a bilivel, mert barátnőm kislánya fél tőle. Nem akar még a közelébe sem menni, pedig már 2 éves elmúlt.

2010. febr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Babám januári,és nyáron akkor próbálkoznék,mert télen meg bölcsi és akkor már időnk se lesz annyi.Meg akkor oda már jó lenne ha ugy menne hogy szobatiszta és nem akkor kezdenénk.Akkor egy próbát megér!
2010. febr. 1. 15:31
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

állítólag nem az évszakhoz, korhoz van köze a sikeres bilizésnek hanem a kommunikáláshoz :)


mondjuk biztos sok előnyt jelent ha nem 5 percig tart kihámozni a ruhákból, hanem nyáron csak letolja a bugyeszt :)

sok sikert!

T:)

2010. febr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Lányom 8 hós kora óta bilizik, másfél évesen szól, ha kakil, pisil, sokszor kéri a bilit, ebéd után mindig kakil bele.

Babája is válogatja, irodalom szerint ilyenkor kezdi érezni, hogy mikor ürít, de csak 2 év körül tud már előre is szólni...

2010. febr. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én babám is másfél éves lesz ,és az anyukám már bilit akar venni úgy gondolja hogy értelmes a kicsike és szerinte hamar bilizni fog.

Na kiváncsi vagyok.

De én őszig mindent elakarok követni hogy sikerüljön.Novemberi baba.Elsö gyerköc ügyes volt.

2010. febr. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak egy éves kora körül vettem a bilijét, csakis ismerkedés céljából. Eleinte magától ráűlt ruhástól, pelusostul. Szinte csak kissámlinak használta. Aztán a fürdőkádban láttam, hogy pisil és mondtam is neki, hogy Ő most pisil. Ezt mindíg mondtam, amikor láttam, hogy folyik a pisi. Néha mondogattam is neki, hogy ezt a bilibe kell csinálni. Egyik reggel, kb 16 hónaposan nem hagyta magát bepelusozni. Modtam, hogy jó, de akkor a bilibe kell pisilni. Ő erre fogta magát, odarohant a bilihez, ráűlt és pisilt. Nagyon meglepődtem. Nagyon megdicsértem, megpuszilgattam. Aznap este fürdés előtt ismét bilibe pisilt. Azóta minden reggel és este bilibe pisil. Nyárra tervezzük a folytatást. Most 17 és fél hónapos.
2010. febr. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!