Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért fejlődnek ennyire...

Miért fejlődnek ennyire eltérően a babák?

Figyelt kérdés

Úgy értem, miért van az hogy egészséges, normális babák egymástól teljesen eltérő ütemben és módon fejlődnek.

Tudom minden gyerek más de engem bánt, hogy amíg a gyönyörű értelmes 8 hónapos kisfiam még csak a mászással próbálkozik,más ennyi idős gyerkőc már áll vagy már meg is tett néhány lépést. Pedig én is foglalkozom vele, nincsen semmi gondja és mégsem megy még neki. Tudom majd belejön, de miért később mint a többiek?


2010. febr. 1. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nem jó felfogás! Az egyik a mozgásában fejlettebb, a másiknak az értelmi fejlődése gyorsabb. Épp ezért fölösleges összehasonlítgatni a gyerekeket. hidd el, 2-3 éves korukra kb. egyformán fognak tudni mindent. Egyébként mi se vagyunk egyformák, akkor a gyerekeink miért lennének azok? Más géneket örököltek, mindegyik másban jó. Épp ez a szép benne! Nekem a 4 gyerekem is teljesen máshogyan fejlődött, akkor hogy lehetne összehasonlítani idegen gyerekeket?
2010. febr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


8 hónaposan még ne álljon az a baba!! Egy konduktor mondta nekünk, hogy felesleges ez a nagy "de az enyém már x hónaposan járni kezdett" nóta, mert az anyuka nincs tisztában akkor vele, hogy ez inkább baj, mint jó; mivelhogy a lábizomzat, gerinc terhelhetősége nem 8 hónaposan alakul ki; ebből jönnek majd a különféle gerincproblémák 10-enéves korban Így tehát annál jobb, minél tovább kúszik- mászik, egy csomó minden így fejlődik (izomzat, gerinc erősödése stb) Illetve a másik, hogy majdnem minden anyuka szereti kicsit "kiszínezni" a gyereke fejlődését, főleg ha itt olvassa, hogy másnak már 9 hónaposan felállt,elindult a gyerkőce

2010. febr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Te mit csinálnál egy olyan kisgyerekkel, aki igenis feláll 7 hónaposan? Lenyomnád, hogy "neked, fiam még mászni kell!"? Ugyan már! Mivel minden baba máshogyan fejlődik, az egyik akár 7-8 hónaposan is felállhat, a másik meg csak később... Amit egy baba magától csinál, arra már érett a csontozata és az izomzata is...Bocs az OFF-ért, de ez se jó hozzáállás.
2010. febr. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ezzel nem azt írtam, hogy az a baba , amelyik 7 hónaposan fel akar állni, ne álljon fel; de minél hosszabb ideig mászik-kúszik az annál jobb.Ezt nem én találtam ki. A babákra egyébként is jellemző, hogy a "felnőtt" mozgásokat akarják leutánozni elég hamar, de a saját fiamon látom (8 és fél hós), hogy annyira de annyira akar térdelni meg felhúzódzkodni a kiságyban, közben meg m rendesen nem is tudja fogni a rácsokat, inog a kis teste, állandóan ott kell lenni, mert sanszos, hogy hátraesik. Tehát az izomzata, gerince még nem igazán erős hozzá...Így erősíti (?), de valahol mindig azt érzem hogy nála ez 80%ban vakmerő kíváncsiság...
2010. febr. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
de amúgy igazad van 12:07es, minden babának más és más a fejlődési folyamata; csak a fiam példájából látom, hogy "nem mind arany..." , remélem értitek :)
2010. febr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, értem, de ahogy írtam, még a testvérek se egyforma ütemben fejlődnek, én ezt a saját 4 gyerkőcömön is látom...
2010. febr. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!