Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesnek tudtok mesélni?...

1 évesnek tudtok mesélni? Figyeli?

Figyelt kérdés
Ölembe ültetem, mutatom a könyvet, de legszívesebben kitépné a kezemből, végiglapozgatná, majd körberágná. Mikortól kezdik "élvezni"?
2010. febr. 1. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
16 hónapos a kislányom és most kezdi élvezni a mesét. Eddig még csak végiglapozta a könyvet vagy csak becsukta, ha mesélni kezdtem. Most már együtt mutogatjuk, hogy mi hol van a képen.
2010. febr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne várd el, hogy hosszú meséket meghallgasson! Nekik még bőven elég, ha megmutogatod a különböző képeket, elmondod, minek mi a neve, neki ez is mese, nincs szüksége hosszú valódi mesékre.
2010. febr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ÁÁÁÁ!!!! 19 hósan kezdte hordani a könyveit az ágyra, hogy meséljünk. Kemény lapúak, persze eddig is próbálkoztunk, de ua. amit Te írtál. Most ezekből a verseket akár kétszer is végighallgatja egymás után, de mesét még nem...
2010. febr. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Dehogy kívánom, hogy hosszú mesét végighallgasson. Mostanában az Annipanni és Boribont nézegetjük, (azt egyedül nem nézheti, mert már nem keménylapos, és egy perc alatt tönkreteszi). Ebben egy-egy mondat van egy-egy képhez. De még egy képet sem bír. Nem akarom természetesen erőltetni, de gondolom itt is a szoktatás a lényeg. Nem vagyok türelmetlen, csak tapasztalatotokra vagyok kíváncsi!
2010. febr. 1. 11:33
 5/10 anonim ***** válasza:
Öt hónapos a lányom, azóta mesélek neki, mióta hazajöttünk a kórházból. Ha meg még nem is érti amit hall, de érzi. Tanul a hanglejtésedből, megnyugszik, sokkal előbb elsajátítja így az anyanyelvét, mint akinek nem mesélnek a szülei. Nálunk úgy zajlik a mesélés (minden napra jut legalább egy alkalom), hogy Anya (mármint én) olvas, Enéh baba a lányom közben rágja a könyvet, úgy hallgat, de a színeseket nézni is szereti. Ha azt mondom neki mesekönyv, már vigyorog. Okos kis jószág! Ha mesélsz figyelj oda a változatos hangszínre, akkor nem lankad olyan gyorsan a figyelme.
2010. febr. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
igen,de változó.nálunk is van,hogy ugrunk egy lapot,mert átlapozta.De hallgatja szívesen,sőt már ő is mesél.kinyitja a könyveket,és halandzsa nyelven,de olyan hangsúlyban ahogy tőlem hallotta elmeséli,és lapozza,imádom,fel is vettem videóra.De volt már olyan is,hogy ő is kivette a kezemből,de nem harapdálja,hanem egyedül olvas tovább.
2010. febr. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó! Nagyon aranyos lehet!!! :-)

Korábban magamtól meséltem neki, ha nem is mesét, de mindent, hogy mit fogunk csinálni, mit csináltunk, nézegettünk az ablakban, stb. De könyvvel, az már más. Már édeklik a képek, de csak az ő ütemében. A kettőt nehéz még összehozni! Mikor pedig már szabad, önálló akarata van!!!! :-)

2010. febr. 1. 12:18
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is csak nézegetni szereti! Fél órákat is lapozgatja a mesekönyveket, de ha mesélni szeretnék, akkor nem érdekli. Sokszor mutogat a képekre és akkor meg mondom mi van rajta! Egy jó párat már megmutat, ha kérdezem, hol van. Pl: süni. De a nagy szerelme a Kismama magazin,a számomra megunt számokat lapozgatja, és hangosan kurjongat és visítozik, ha babát lát benne!
2010. febr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A legnagyobb sláger nálunk ilyen téren pedig a Brendon Magazin. Azt annyit tudja nézegetni, és az összes babát puszilgatja benne!! Sokszor olyan, mint aki Mekka felé fordulva imádkozik!:-) Mert ott térdel, és ugye, minden oldalon van egy-két csókra váró kisbaba...
2010. febr. 1. 14:58
 10/10 anonim ***** válasza:

Csak akkor mesélj neki, akkor mutogass neki mesekönyvet, ha fogékonynak látod rá. Azonkívül csak addig mesélj, amíg el nem kezd nyűglődni. Mi színes mesekönyvet szoktunk nézegetni, olvasni, az tetszik neki. Az "Anna, Peti és Gergő" könyveket szereti, azok jó színesek. Több történetet is meghallgat belőle egymás után.

Amúgy ő még nincs 1 éves, sokkal fiatalabb. Természetesen a könyvet nem hagyom gyűrni.

2010. febr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!