Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vegyek neki cipőt?

Mikor vegyek neki cipőt?

Figyelt kérdés
Kislányom föl áll kanapé mellett picit lépked 10 hónapos. Nem tudom vegyek-e már neki cipőt és milyet. Ti mikor vettetek először cipőt babátoknak? Előre is köszönöm a segítséget.
2010. febr. 1. 08:47
 1/7 anonim ***** válasza:
9 és fél hónaposan vettem neki egy szandit, mert azt mondta a védőnő, hogy ha egész nap áll és mászkál a bútorok mellett akkor már jó lenne. Azért szandált vettem, hogy ne izzadjon bele a lába. Sokkal jobb neki így mert, tartja a bokáját és nem inog benne a lába.
2010. febr. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Cipőt akkor kell venni, ha már önállóan megy és kint is járkál. Addig hagyd, hogy a talp és lábfejizmok dolgozhassanak! Ezt a legjobb cipő is gátolja, ezért az a legideálisabb, ha a járni kezdő baba bent csupán egy tapadós talpú zokniban sétál. Így minden izma dolgozik, a lábujjai is segítik a járásban, ezt a legjobb cipő sem engedi.
2010. febr. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szia, az én kislányom 11 hónapos volt, amikor először több lépést is megtett önállóan, ez volt nov. 24-én, és dec. 12-én vettünk neki cipőt (vagyis csizmát), akkor már relatíve jól járt. Bentre a mai napig tapadós talpú zoknit kap. Igazság szerint én úgy vettem észre, hogy két fő elmélet van. Az egyik azt mondja, ne adj bentre cipőt, annak alapján, amit a z előző válaszoló írt. a másik szerint viszont kell rá, mert igaz, hogy jó a mezítláb járás, de csak természetes, egyenetlen talajon. a benti talaj, ami gyakorlatilag teljesen egyenletes, nem tesz jót a kis talpaknak. Na hogy melyik az igaz.... fogalmam sincs. :(((
2010. febr. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk Liliputi van bentre, nem adnám semmiért! nagyon szeretjük mendketten, én azért, mert ahhoz elég vastag a talpa, hogy fel ne fázzon a kis lába, a kilányom meg azért, mert olyan könnyű és puha, mintha zokniban lenne.
2010. febr. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2010. febr. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Liliputiról kérdezném, hogy elég simának tűnik a talpa, nem csúszik a szőnyegen, vagy járólapon?
2010. febr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Liliputiról: egyáltalán nem csúszik, csak úgy tűnik, hogy sima. Csak ajánlani tudom.
2010. febr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!