Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mertem a fiam hőjet es...

Most mertem a fiam hőjet es 38.3 ebből-0.5 az 37.8fok, most kezdi a fogzast, ez igenyel lázcsillapitast? 4 hos

Figyelt kérdés
2010. jan. 31. 19:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem, ne keltsd őt fel. Hadd aludjon. Lehet, hogy segíteni is fog. Ha beteg vagyok, nekem is jót tesz az alvás. Ha meg nem betegségtől magasabb a hője, akkor pláne nincs miért aggódni. Hagyd aludni, majd ha felkelt, mérd meg a lázát, ha nem ment feljebb, semmi gond.
2010. jan. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Mi sosem csillapítottuk 38 fok alatt. Szerintem mérd még meg fél óra múlva, miután megszabadítottad a ruháitól és ha nem megy fentebb, semmiképp ne adj gyógyszert. Amíg csak hőemelkedése van, az jó hatással van a szervezetére, leküzdi az esetleges vírusokat, baktériumokat. Magától a fogzástól pedig nem lesz lázas, attól max. hőemelkedése lehet. Amennyiben mégis 38 fölé menne, akkor valamit elkapott (leggyakrabban vírust), ami könnyen megeshet, mert fogzáskor jelentősen gyengébb az ellenállóképeségük.
2010. jan. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szerintem éjszakára adj neki kúpot!Napközben pedig csak 38felett csillapítsd!
2010. jan. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Bocs, most olvasom, hogy már elaludt. Szerintem se kell felkelteni, ha úgy érzed a kezeddel, hogy nagyon meleg, alvás közben is megmérheted.
2010. jan. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Éjjel többször fogd meg a tarkóját, nyakát, ott tudod legjobban ellenőrizni a hőjét. Emellett, ha lázas, gyorsabban is fogja venni a levegőt. Csillapítani csak tényleg 38 fok fölött kell, addig hasznos a láz...
2010. jan. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
na hat,reggel negyed 9-ig aludt,laz nelkül ebredt.
2010. febr. 1. 09:15
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Örülök, hogy jól vagytok. Ezek szerint a hőemelkedés lehetett a fáradtságtól is :)

2010. febr. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!