Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mertem a fiam hőjet es...

Most mertem a fiam hőjet es 38.3 ebből-0.5 az 37.8fok, most kezdi a fogzast, ez igenyel lázcsillapitast? 4 hos

Figyelt kérdés
2010. jan. 31. 19:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38 fok alatt nem kell lázat csillapítani.
2010. jan. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

én csillapítanám.

ez csak magasabb lesz éjszaka.

nem is biztos, hogy a fogzászól van.

2010. jan. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki és a védőnő is, hogy csak akkor kezdjem csillapítani ha levonás nélkül 38,6-tól magasabb. Ilyenkor azt teheted, hogy 15-20percre body-ra vetkőzteted a babád. Ha nem betegség miatt van hőemelkedése, akkor csillapodni fog magától.
2010. jan. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

a magas láz nem jó a szívnek, megterheli, főleg egy kisbabáét.

én továbbra is azt mondom, csillapítsd.

2010. jan. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem akarok vitatkozni, de magas lázról akkor beszélünk ha 39 fölé megy. Feleslegesen nem szabad a babába lázcsillapítót tömködni, mert hozzászokik. Hagyni kell, hogy a szervezet tegye a dolgát. A hőemelkedés ami most van neki egyébként is gyakran előfordul a babáknál. Nem kell megijedni és egyből gyógyszerek után nyúlni. Vannak más lázcsillapító praktikák is, mint példálul a "vetkőztetés".
2010. jan. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
igen en is korainak tartom a gyogyszert,de annyira ijedt vagyok hogy felek nem teszem jol amit teszek,egyedül vagyok
2010. jan. 31. 20:18
 7/17 anonim ***** válasza:
Persze, ez érthető :) Én is ilyen voltam, mamár nem aggódok annyira. Próbáld amit írtam és később mérd neki újra. Ajánlom, hogy éjszaka is nézegesd neki, nehogy gond legyen. Nekem a legtöbbször segített, ha levetkőztettem.
2010. jan. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ne idegeskedj!Figyelgesd éjszaka is,hogy ne ment e feljebb a hője.Ha valami nem stimmel a babádnál úgyis jelezni fogja.Most még ne csillapítsd neki.Kb.1 hónapja én is megmértem akkor 5 hónapos babám lázát,mert melegnek találtam,37,5 volt levonva én is megijedtem akkor.De utána néztem és vannak babák akiknek eleve magasabb a hőjük és sokaknak estére még feljebb megy.Akkor egy pár napig minden este mértem a hőjét és mindig 37fok felett volt.Ő nála ez a normál,azt mondta a doki.Nem beteg és neki még a foga sem jön.
2010. jan. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
vegre szepen elaludt az ölemben,most keltsem fel?leteszem aludni vajon nem baj.most 1 oraja mertem neki
2010. jan. 31. 20:27
 10/17 anonim ***** válasza:
Ne ébreszd fel azért! A kezeddel is érzed, ha gond van. Jobb ha a tarkójánál nézed mennyire meleg. Reálisabb mint a homlokán.
2010. jan. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!