Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tartós pelenkakiütés mitől lehet?

Tartós pelenkakiütés mitől lehet?

Figyelt kérdés
Már vagy 2hónapja kínlódunk vele. Már kipróbáltunk mindenféle kenceficét. Legutóbb a doki írt fel elocomos kenőcsöt. Használt, de a következő kakinál ugyanaz a helyzet. Sokszor annyira kicsípi neki, hogy vérzik is, előfordult hogy hólyagos is volt. A kenőcsök annyit használtak, hogy ideig óráig nem volt annyira piros és nem fájt neki. De szerintem ez nem normális dolog. Próbáltam pelenkát váltani, de semmi változás. Fogzás miatt nem hiszem, hogy ilyen sokáig tartana. Valami ötlet?
2010. jan. 30. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom van e borburov kenőcs a patikákban? Kérdezz utána. Az biztosan használna.
2010. jan. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nálunk a popsitörlőtől volt, mikor azt lecseréltem, akkor pár napon belül rendbejött


a sok krémezés se jó, mert befülled a feneke, soha nincs szárazon, hol nedves, hol krémes

próbáld krémek helyett pár napig csak hintőporozni, éjszakára nagyon vékonyan Sudocrem-ezni

2010. jan. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A sudocrem jó, de a legjobb az lenne, ha naponta többször is lenne levegőn a pici feneke. Tegyél alá gumilepedőt, fűts kicsit jobban, és legalább negyedórát levegőzzön a bőre. Addig tornázzatok, játszatok, vagy masszírozd. Jobbulást a kicsinek.
2010. jan. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Már próbáltam a hintőporozást is, de csak rosszabb lett, mert a kis sebeket jobban kidörzsölte. Popsitörlőt már nem használok, csak vízzel mosom és sokat szellőztetem. Most akarom kipróbálnia normaflore-t, hátha valamit javítana. Az érdekes az, hogy csak akkor lesz piros, ha kakil. A pisi nem csípi ki neki.
2010. jan. 30. 13:52
 5/10 anonim ***** válasza:
Boraxos popsikrémet javaslom, de kérdezz rá a gyógyszertárban, mert ezt nedvedző területen nem szabad használni. Egyébként nálunk nagyon bevált, bár ilyen súlyos nem volt a fiam popsija.
2010. jan. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a körömvirág kenőcs használt,mi is sokmindent kipróbáltunk,mire elmúlt.
2010. jan. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is kaki után azonnal csúnya a feneke. Nekünk a Bepanthen jött be, de ez nem elegendő. Ugyanis 5 percig sem lehet benn a kaki, mert már kezd pirosodni. Szóval állandóan azt lesem, mikor erölködi a pöttöm, és gyorsan ki a pelenka. Így nagyon szép a popsija. Jobbulást a picúrodnak.
2010. jan. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem jött be egyik popsikrém se. Viszont tegnap elkezdtem kenni neki a mellbimbóra való krémmel és úgy látszik használ! Kipirosodik így is a kakinál, de a sebeket amik rajta vannak nagyon szépen teszi helyre :)
2010. jan. 31. 20:25
 9/10 anonim válasza:
Nem akarlak nagyon megijeszteni, de azt ajánlom, hogy figyelmesen olvasd el az Elocom betegtájékoztatóját! Szerintem ne kend a kicsire, mert azt hiszem kemény hormontartalmú kenőcs. Sajnos nekem is orvos írta fel a nagyobbik gyermekem arcára egy csípésre, és a helyén egy pigmenthiányos folt maradt. És sajnos csak ezután olvastam el én is alaposan. Tanultam belőle.
2010. márc. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mennyi idős a babád? nem eszik vagy iszik sok nyers (savas) gyümölcsöt esetleg?
2010. márc. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!