Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nekem kellene vinnem?

Nekem kellene vinnem?

Figyelt kérdés
Kislányom 7 hónapos,nem látogat meg minket senki,pedig párom családja itt lakik pár 100 méterre tőlünk.. ha 1-2 havonta átjönnek,a gyerkőc mindig sír tőlük..Erre mindig azt hajtogatják,hogy nekem kellene átvinnem a gyereket,hogy szokja őket.. úgy érzem,senki nem kiváncsi rá,ezért nem viszem.Én elköltöztem,nincsenek rokonaim,és az ismerőseim pedig a távolság miatt nem nagyon jönnek..Velük neten keresztül tartom a kapcsolatot..A párom általában estig dolgozik.. Babóval elvagyunk így ketten,de néha jól esne,ha valaki meglátogatna minket..Nyáron lesz 1 éves,talán jobb lesz a helyzet,ha többet leszünk kint..már várom!:-)
2010. jan. 30. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Ha nincsennek messze és szeretél a társaságukban lenni akkor vidd te.Meglátod jobb lesz-e a helyzet.Akkor még mindig változtathatsz.
2010. jan. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy 7 hónapos babával nem kell állandóan otthon ülni! Igenis, kerekedjetek fel és menjetek. Nem kell mindig azt várni, hogy hozzátok menjen valaki. Ha én arra várnék, hogy hozzánk jöjjenek, már régen megkukulhattam volna. Pár hetes volt a kislányom, amikortól rendszeresen megyünk a családtagokhoz, ismerősökhöz vagy csak úgy nézelődni.... Egy nyitott, barátságos kislány máig, mindenkire mosolyog, még az idegenekre is, ő 17 hónapos.
2010. jan. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igy télen rosszabb, nyáron annyira nem fognak hiányozni:) anyósom is itt lakik a városban, sűrùn nem jön, sok a dolga a többi unokával....az én fiamra nem kell vigyázni. Szóval én viszem heti egyszer-kétszer. Szoktam mindig mondani, hogy jöjjön, mert szivesen látom. Mondogatsd te is, hogy nyugodtan jöhet bármikor. Szerintem vidd át néha te is.
2010. jan. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha hiányzik a társaságuk és Ők nem jönnek, igen akkor menj Te. Lehet azt érezni, hogy örömmel fogadnak, vagy sem. Csak ne lelkiz! Az nem tesz jót, se Neked, se a babádnak. Próba=szerencse! Sok sikert!
2010. jan. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Amikor sétálunk,én mindig arra megyek,amerre laknak,anyóshoz be is nézünk mindig..Viszont ők,mindennap elmennek a házunk előtt,és egyszer nem jönnének be..Nekem nem hiányoznak,csak az bánt,hogy a gyerekre nem kiváncsiak..viszont ha kell valami,akkor ide találnak..
2010. jan. 30. 12:26
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk ugyanez a helyzet, csak a lányom 5 hónapos.Két utcával laknak arrébb a férjem szülei.Apósom havonta egyszer jön, anyósom pedig hetente-két hetente, pedig egyik sem dolgozik.Nálunk is sír a baba, ha őket meglátja.Hozzáteszem, hogy másoktól nem.Még az idegenre is folyton mosolyog.

Nincs a közeletekben más anyuka akinek hasonló korú a gyereke?Gondolom sétálni jártok.Nem szoktál összefutni senkivel akivel szóba tudnál elegyedni?

Ha nincs gondod a párod szüleivel, akkor igazán átmehetnétek.Ott aztán mondogasd, hogy Te is szívesen látod őket.Ha van energiád főzni rájuk is vasárnap, akkor hívd meg őket ebédre.Akkor csak otthon van a párod, hogy vigyázzon a picire amíg összedobsz egy rendes kaját.Szerintem az ilyen gesztusoknak mindig örülnek a nagyszülők.

Ha meg itt lesz a tavasz, úgyis többet ki tudsz mozdulni.

Azt már én is nagyon várom.

2010. jan. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

persze jobb híján menj inkább te, de azért szerintem ez nem szép dolog tőlük... egy kisbabával sokkal nehezebb mozdulni, etetni/pelenkázni/altatni, stb más helyen bonyolultabb... főleg ha a baba olyan típus, hogy nem nagyon szereti a változásokat. Nem azt mondom, hogy nem kell máshová vinni, de azért azt elvárni egy kismamától, hogy inkább ő menjen, szerintem bunkóság...

mi a nagyikhoz hétvégén megyünk kocsival, amúgy ismerősök hozzánk jönnek, akkor amikor nekünk jó.

Nem tudsz beszélni velük erről?

2010. jan. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ismerem az érzést.Tulajdonképpen az fáj Neked,hogy nekik u.annyi lenne bemenni hozzátok mint Nektek hozzájuk..de ők mégsem mennek-de v.milyen szinten elvárják,hogy Te menj-mert nekik ez lenne a természetes.Csak Te mész és úgy érzed,hogy a Te babádra senki sem kiváncsi.(javíts ki ha rosszul gondolom).Kicsit most leírtam a magam baját.Bár én megmondtam a páromnak,hogy én márpedig addig nem megyek hozzájuk amíg ők nem jönnek.mivel a fiam 1 éves szülinapi "bulijára" sem jöttek el.Ez rettentő rosszul esett..bezzeg a másik 2 unokájukhoz mennek,az én fiam nem hiányzik nekik?Szóval én nem vinném.A helyedben keresnék magamnak a környéken másik anyukát,b.nőt.Sétálj vele sokat-persze arra gondolok ha jobb idő lesz,a játszótéren biztos nem fogtok unatkozni.
2010. jan. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocs az offét de én örülnék ha anyósomék ilyen "messze" laknának és nem jönnének csak havonta 1x :-D a mellettünk lévő tömbben laknak,és ha hagynám mindig a nyakunkon lógnának. :-@
2010. jan. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
a 13:45-ös nek!Nos igen,jól látod!Tudnék még sok mindent írni,de ez nem az az oldal..Még annyit,hogy az én szüleim már régen meghaltak,és csak egy nagyi/anyós/van mindössze,akinek a miénk nem az első unokája..Valamilyen szinten biztos szereti,de kb.kétszer puszilta meg eddig a gyerkőcöt,ez is olyan furcsa..Én nagyon érzékeny ember vagyok,ez az én hibám lehet,de ami igazán fáj,hogy nem érzem,hogy a gyereket rajtunk kivül más is szeretné..Mivel a többi unoka nagyobb,azt hittem Ő lesz majd a kis kedvenc,ahhoz képest senki sem kiváncsi rá..Kedves válaszoló!1 éve költöztem el egy kis községbe,alig ismerek itt valakit..amilyen barátkozós vagyok,azt hittem simán fog menni,de nem..Majd a tavasz hátha hoz valami változást!Köszönöm a hozzászólásokat!
2010. jan. 30. 15:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!