Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket kell/illik tudnia egy...

Miket kell/illik tudnia egy 10 hónapos babának?

Figyelt kérdés

Olvasgatok itt a neten és háááát, nagyon elcsodálkoztam. Egyes könyvek, írások szerint tudnia kéne:

fején egyensúlyozni tárgyat, kockával építeni, testrészei mutatni, tárgyakat hozni-vinni-megnevezni stb.

Az én 10 hósom nem igazán csinál ilyeneket, de eddig nem aggódtam, mert tanultam a babák fejlődéséről és eddig azt az elvet vallottam, hogy tanítgatom a babám, de nem tudatosan, hanem ösztönösen, lehet ki kéne dolgoznom máris egy fejlesztési tervet? Valóban ettől lesznek okosabbak a babák? Később hasznát veszi, annak ha most tudatosan terelgetem a figyelmét olyan irányban, ami lehet még nem is igazán érdekli? Nagyon elbizonytalanodtam. Ti 10 hósotok miket csinál?


2010. jan. 29. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 10 hónaposan szinte csak ült és nézett, és mindent a szájába vett. Ez volt minden szórakozása. Most egy éves, és rengeteg dolgot csinál. Mutogatja a testrészeit, könyvben állatokat felismer, adogat játékokat, itatja a macit cumisüvegből, fésüli a haját (próbálja) stb, stb. A fejen egyensúlyozást meg felejtsd el. Próbáld meg te, és ha neked sikerül, akkor biztosan ennyi idős korára a babádnak is fog. Nem cirkuszi mutatványosnak szülted... Ha nem tud beszélni, nem tud megnevezni tárgyakat sem, márpedg egy 10 hónapos gyermek nemigen tud beszélni.


A fejlesztési terv egy nagyon elvetemült ötlet. A baba természetes úton, ösztönösen halad. Kár lenne ezt megbolygatni. Persze, nagyokos tanulmányok meg cikkek szólnak arról, hogy miként lehet gyerekek készségeit fejleszteni, én ezekben nem hiszek. A baba játsszon azzal ami érdekli, ne azzal, amit tudósok és szülők ráerőltetnek. Persze lehet tanítani, de ennyi idősen nincs rá szükség. Nem ettől lesz okos valaki. Az intelligencia születési adottság, az okosság meg hosszú évek alatt összeszedett/megtanult információk halmaza, amit az ember vagy megfelelően alkalmaz az életben, vagy nem. Ezt nem lehet tanulni.


Szerintem egy cseppet sem kell aggódnod, kedves anyuka. Hagyd a babát, ha elvan egyedül, hozzá se szólj, ha unatkozik akkor próbáld lekötni, de mindig olyan dolgokkal, amit ő kezdeményez. Ez nagyon fontos! Hidd el, semmi baja nincs a babádnak.

2010. jan. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
KÖszönöm! Annyira a szívemből beszéltél, csak most annyira elbizonytalanodtam és kicsit lelkiismeretfurdalásom lett, hogy eddig miért nem fejlesztettem tudatosan, pedig ellene vagyok az ilyen dolgoknak egészséges gyereknél. Amúgy hozzáértő vagy vagy csak tapasztalt anyuka, mert annyira jól írtál! :-)
2010. jan. 29. 09:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom 10,5 hós.Ilyeneket nem tud amiket írtál,szerintem képtelenség egy 10 hós babától ilyeneket ˝elvárni˝.

Anyukán ovónő,sok mondókát tanít neki.Megmutatja hogy hol a feje,tapsol.Ha kérdezünk vmi tárgyat akkor tudja hogy melyik az.

2010. jan. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az enyém is 10 hónapos. :) én se vagyok a fejlesztgetések híve.

bútorok mellett lépked már egy hónapja, 7 hónapos kora óta mászik. egyre többet "dumál", eddig egy értelmes van, a vau-vau, de azt már kutyaképre is mondja. valahogy ez tetszett neki.

én biztos nem fogok dolgokat egyensúlyoztatni a fején, nem cirkuszi majom ő, hanem kisgyerek. :)

2010. jan. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


közben találtam már egy ilyen kérdést, itt is olyan sokat tudnak a babák...

2010. jan. 29. 13:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!