Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi a maximum gyed? Tudom...

Mennyi a maximum gyed? Tudom hogy a nap kereset 70%a de ft ban mennyi pontossan ha elérem a maximumot?

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 09:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az a kalkulátor minden, csak nem jó!

Az idei minimálbér 73500 Ft, e szerint a max. gyed. 102900 ft. Ebből jön le a 9,5% és a 17%, ha kéred, rájön az adójóváírás. Arra kell figyelni, hogy ha nem járt volna az adójóváírás, de kérted, akkor büntivel kell visszafizetned.

2010. jan. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Na, ha minden így van, ahogy itt összeszedtük, akkor a maximum gyed 90.731 Ft.


Bővebben:

102.900-ból lejön 9,5% nyugdíj és 17% adó, majd adójóváírás esetén hozzájön ehhez 15100 Ft max. adójóváírás. Ha idén csak gyed-et kapsz, akkor ezek szerint ennyi.


Bár lehet ennél magasabb is, mint pl. nekem, mivel 3 gyerekem van, ezért jár családi adókedvezmény, így a 17%-os adómat teljes mértékben visszaigényelhetem az adójóváírás és a családi kedvezmény kombinációjával, így csak a 9,5% nyugdíjjárulék marad.

Ekkor 93.124 Ft marad, tehát ez a max. gyed, ami kapható.

2010. jan. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!