Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy megy megy az ügymente a...

Hogy megy megy az ügymente a születési támogatásnak székesfehérváron?

Figyelt kérdés
Vett már igénybe valaki ilyet,ha igen mennyi ennek összege?Mik a feltételei?
2008. aug. 14. 13:33
 1/2 anonim ***** válasza:
28%

A Magyar Államkincstár megyei kirendeltségére kell bemenni és kitölteni az adatlapokat. Fog kelleni a gyermek születési anyakönyvi kivonata, TAJ száma, meg a te irataid is (a bankszámlaszerződésed is, nálam az hiányzott nekik). Nem muszáj személyesen bemenni, lehet levélben is.

elérhetőségük

8000 Székesfehérvár, Petőfi Sándor utca 5.

telefon: (22) 534-600

fax: (22) 312-515

e-mail: igazgato@fej.ahh.gov.hu

web: [link]

Van egy egyszeri anyasági támogatás ez kb. 65 ezer ft

Van ugye a családi pótlék.

Ha előtte 2 évig volt legalább munkaviszonyod, akkor van a szülési szabi fél évig, ami a fizud 80 %-a, ezt a munkahely intézi. Utána a minimálbér 2-szeresének a 80 %-a a GYED.

Ha nem volt, akkor csak a GYES jár, amit nem tudok pontosan de kb 26 ezer ft.

2008. aug. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A másik válaszoló nem a születési támogatást, hanem az egyszeri anyasági támogatást írja le. A születési támogatást minden anyuka a területileg illetékes önkormányzattól kaphatja, ez egy egyszeri önkormányzati támogatást. A baba születése után maximum 60 napon belül lehet – személyesen, vagy meghatalmazott útján – igényelni az Önkormányzatnál. A támogatás összege területileg változó és a pénzt általában 2-3 héten belül küldi meg postával a hivatal.


Szükséges iratok:

- személyi igazolvány

- lakcímkártya

- születési anyakönyvi kivonat

- az önkormányzat által kiállított igénylő lap kitöltve


Sajnos tapasztalatom szerint nem igazán hirdetik az önkormányzatok ezt a támogatást. Nem is kötelező adni, de általában csak a "csóróbb" önkormányzatoknak nincs rá keret. Ezért is csodálkozom, mivel én is most szeretném igényelni, én Győrben, egyelőre telefonon próbálkoztam, de nemcsak azt mondták, hogy itt nem adnak ilyet, a hölgy még csak nem is hallott róla...

Fehérváron nem tudom, mi a helyzet, próbáld meg felhívni az Önkormányzat ill. a polgármesteri hivatal Népjóléti Osztályát, elvileg ők tudnak ebben segíteni (bár mint az én példám mutatja, nem biztos...:-()

Sok sikert!

És ha valaki tudja, hogy Győrben van-e ilyen, és hol, hogyan kell intézni, akkor legyen kedves írni a címemre!!!!!

Előre is köszönöm!

2009. máj. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!