Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg "béna" vagyok, mert 8...

Tényleg "béna" vagyok, mert 8 hónapos létére így etetem a kisfiamat?

Figyelt kérdés

Tápszeres baba, így 5 hónapos korában elkezdtem a hozzátáplálást. Elég hamar eljutottunk a tízórai, majd az ebéd kiváltásához. Amiket eddig evett már: alma, őszi - és sárgabarack, körte, banán, vilmoskörte, szilva, répa, krumpli, sütőtök, cukkini, paradicsom, borsó, spenót, csirke hús. Tejpépet is kap, Sinlacot, vagy tejberizspépet, ami gluténmentes, de két hete vettem neki gabonapépet is.


Szóval én úgy éreztem jól haladok, erre kapom a megjegyzéseket, hogy miért nem adok neki végre rendes ételt? Gondolnak itt a rizsre, lisztre, tojásra, joghurtra, babakekszre, májra, mézre (!) a teájába, hagyma, olaj, só, cukor, fűszerek....


Tényleg én rontom el, hogy ezekkel még várok? Mondjuk rizst azért nem kapott még, mert nem tudom bármelyik jó-e? De lisztet?! Mibe? Hogyan? Tojást? Fűszereket? Nem tudom elképzelni, hogy álljak hozzá, hogy kezdjem ezek megismertetését?


Köszönöm a válaszokat!


2010. jan. 28. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök jól csinálod!Én is hasonlóan csináltam, igaz ilyenkor már kapott levesbetétet, meg ha főzeléket csináltam abból is!Abban pl van liszt, és tejföl is!De nyugi nem vagy lemaradva semmiről!A májat én 1 év fölött adtam csak!
2010. jan. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Itt minden kérdésedre választ kapsz: [link]


Kerülendő ételek:

sült, sós „rágcsálnivalók”, mint a chips, sültkrumpli, fűszeres puffasztott gabonák, ropifélék. Ezek nagyon kevés értékes tápanyagot tartalmaznak és túl sósak a kicsik számára.

Édességek, cukros ételek, szénsavas üdítők. Energiát szolgáltatnak ugyan, de értékes tápanyagokat nem tartalmaznak. Megtöltik a baba gyomrát, elveszik az étvágyát a számára hasznos ételféléktől. Fogszuvasodást is okozhatnak, hiszen éppen ekkor jelennek meg a baba fogacskái.

Tea és kávé: csak megtöltik a baba hasát. A legjobb, ha a szomjas gyerek anyatejjel vagy forralt (lehűtött) vízzel oltja szomját.


Mit adjunk minden nap?

Állati eredetű termékek (húsfélék, baromfi, hal vagy tojás) Ha nem is minden nap, de olyan gyakran, ahogy lehetséges, adjunk kis mennyiséget a kásához, főzelékhez.

Hüvelyesek (bab, borsó, lencse, sárgaborsó, szója, tofu, mogyoróvaj) Különösen fontos a vegetáriánusoknak, vagy azoknak, akik nem jutnak állati eredetű termékekhez.

Tejtermékek (joghurt, kefír, sajt)

Zöldségfélék (a legtöbb ételhez) Az erőteljes színű zöldségek több fontos tápanyagot tartalmaznak.

Gyümölcsök Csemegeként és ételek mellé. Az erőteljes színű gyümölcsök több fontos tápanyagot tartalmaznak.

Minden alapvető ennivaló, amit a család többi tagja is fogyaszt: rizs, kukorica, krumpli, gabonafélék, valamelyik fönt említett ételféleséggel.

2010. jan. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem vagy "béna". Nem lehet mindenki egyforma. A tojással és a mézzel meg egyébként is várni kell még. A többit már adhatod neki apránként. A lisztet például a főzelékek sűrítésére használhatod és olajat is használhatsz az ételekben, persze mértékkel. Rizst bármilyet adhatsz. Tejtermékeket is elkezdheted napi 1-2kanállal, hogy lásd hogyan reagál rá. Bár az én gyerekorvosom azt mondta Ő várna vele 1éves koráig, de ebben mindenki mást mond. Ezt döntse el mindenki maga. Amiket leírtál pont úgy vezeted be, ahogy a többi ételt is bevezetted. A rosszalló megjegyzésekkel pedig ne foglalkozz. A Te babád és Te neveled nem ők. Ők legyenek okosak a saját gyerekük nevelésében, etetésében.

2010. jan. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is úgy éreztem, hogy jól csinálom. De múltkor anyósoméknál nem ette meg a cukkinis csirkét (amit mellesleg itthon mindig megevett) és kaptam a megjegyzést, hogy hozzak már normális kaját, mert ez undorító ízetlen sz@r, és ők sem ennék meg. Vettek ki a levesből krumplit, répát, de olyan olajos és sós volt, hogy én bizony nem adtam oda. Inkább adtam tápszert. :(
2010. jan. 28. 11:53
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további hozzászólásokat. Megnyugtattatok. Csak egyszerűen kiborítanak, mikor jönnek avval, hogy ízetlen a tea, rakjunk bele mézet, vagy üssünk egy tojást a spenótra. :'(

Ma már eljutottam odáig, hogy dafke nem adok olyat, amilyet anyósom akar. Pl borsó-rizs-csirke, sóval fűszerezve.

2010. jan. 28. 11:55
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

10,5 hónapos lányom, eddig csak tojássárgáját kapott, lisztet nem adtam, inkábbb krumplival sűrítek.

Májat eddig pászor kapott, inkábbbb csirkét és pulykát kap

Pici hagyma, pár csepp olaj. Joghurott, túrót már evett, de a főzelékbe is joghurtot teszek, nem tejfölt.

oltikrémtúrót és társait nem adok neki, inkább én készítem el.

Cukrozni nem cukrozok, mézet még nem kapott, sóból nagyon picit használok.

Fűszerzni szoktam (majorran, oregano..) de pl borsot nem használok.

Babakekszet szokott kapni, én eddig HIPP-est adtam, mert az jól szétmegy a nyáltól, de az sem minden nap.

Tésztát (durum, tujásnélküli) szokot kapnihéten 1-2x

Ma pl zölsdséges (hagyma, papdicso, srépa)-sonkás tésztát csináltam neki ebédre.

Ő anytejes, még szopik és 3x eszik szilárdat.


8 hónapos koráig egyszer kapott délben szilárdat(zöldség hússal akkor kezdtem bevezetni a joghurot, túrót és az uzsonnát, ami rendszerint gyümölcs.

2010. jan. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
8hós kisbaba! 30 éve a fiát anyósod már öthósan vagy korábban tehéntejjel etette meg grizzel, hogy jóllakjon. Egy évesen már rég fűszeres huslevest evett ebédre, pörivel meg nokedlival. Ezért néznek hülyén ránk, mit adunk a kicsiknek enni. Van amelyik anyós hallgat, a tiéd beszél:) egyik füleden be, másikon ki, nehogy ezen felhúzd magad! Te tudod mit kell ennie, mert te vagy az anyukája és pont!
2010. jan. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

:) aranyosak vagytok, köszönöm!

Igen pont azzal, jött, hogy az ő nagymamájának nem volt teje, és mikor kapáltak a földön, apukája már 2 hónaposan szalonnát, meg paprikáskrumplit kapott.

Én azt hittem az ilyeneken nevetni fogok és másnak is osztogattam jó tanácsot, hogy ne akadjanak ki ilyen beszólásokon. És tessék. Én is belekerültem!

2010. jan. 28. 12:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Te csak csináld ahogy jónak látod jó úton haladsz.Viszont én 99%-ban úgy főzök és 4 hósan kezdtük a hozzátáplálást így nekem a védőnő azt mondta a többi is csúszik tehát mire 8 hós lett ehette amit 10 hós(persze nem mindent)így aztán azt adtam amit főztem magunknak csak akkor főztem külön ha mi olyat ettünk amit nem ehetett így a fűszereket ismeri mert evett már rántásos habarásos hagymára feltett dolgokat.Mondjuk én sem szeretem az üveges ízét.Az én főztömét meg igen.Teljesen más ám úgy.Én pl üvegeset is feljavítom pl cukkinifőzeléket általam főzött fűszerezett krumplival tojást meg még én sem adtam(pedig 10 hós és ugye előzőek szerint már ehetné)rizsnél bármelyik jó én adtam már fehéret is barnát is lisztet habarásba joghurtot már adhatsz pl sima krumplifőzeléket először joghurttal habartam mézet még nem szabad azt én sem adtam még babakekszet 6 hóstól adtam májat nemrég adtam levesben cukrozni meg nem nagyon cukrozok csak amit muszáj remélem mindenre kitértem és tudtam segíteni.
2010. jan. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm!

Veszem a bátorságot és kipróbálom a fűszereket, joghurtot, lisztet, rizst és a többit, amit elvileg kaphatna ebben a korban!

2010. jan. 28. 12:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!