Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? 5 hós kisfiam...

Mit tegyek? 5 hós kisfiam napi kb.10-11-szer eszik de nagyon keveseket, és már nem bírom az éjszakákat! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Nappal kb. 6-7-szer, és éjszaka 4-5-ször kel és szopizik. Napi szinten 700 ml körül eszik, ami hát nem igazán sok. A súlyával nincs gond, mert 3230 g-mal született, és most 7400 g körül van. Alkalmanként 60-100 ml között eszik, és egyszerűen nem tudok többet belediktálni. Erőltetni meg nem akarom. Mit tegyek, hogy egyszerre többet egyen? És az éjszakák..., már nem bírom 4-5-ször:-(

(Ja, tejem is van bőven, csak anyatejes, hozzátáplálást még nem kezdtük, doki, védőnő szerint várjunk 6 hóig, mert nagyon szépen hízik, és nő. Havi 800-1100 g között hízik ált.)


2010. jan. 28. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Hú, hát ez tényleg durva:-( nem irigyellek!!! Biztosan nagyon fárasztó:-(

Hát én nem törődnék a az orvossal és estére megpróbálnám egy kis péppel megetetni, hátha ellakatatja annyira hogy kevesebbszer kelljen(vagy egyszer sem:-))!)

2010. jan. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem akartam okoskodni, de szerintem is azt jelzi a baba, hogy ideje elkezdeni a hozzátáplálást. csak azért mertem leírni, mert más is így gondolja, nem csak én. :)

mutatok valamit:

usa-ban a hozzátáplálást akkor kezdik, ha:

a baba képes segitséggel ülni és a fejét stabilan tartja

- ha megduplázta a születési súlyát és legalább 6.5 kg súlyú

- éhes marad napi 8-10 szopás vagy 960 ml tápszer elfogyasztása után

Ezek alapján a hozzátáplálás kb. 4-6 hónapos korra esik.


szóval érted... a te babád érett rá már....

2010. jan. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha így hízik akkor nem hiszem hogy már hozzá kellene táplálnod. Az én fiam is hasonlóan sokszor felkelt éjjelente is. A fogzással sűrűsödtek az éjjeli kelések. Cicivel próbálta megnyugtatni magát. 3-4 hónapos korától gyötörte a foga egészen 1 évesig. Akkorra rendeződött az alvása. 8 hónapos koráig csak szopott, utána kezdte elfogadni az ételeket. 15 hónapos koráig szoptattam. Az esti etetéseket tanácsolták váltsam ki tápszerrel, majd eltelítődik és jól alszik. Nem fogadta el olyan büdös az összes. (megkóstoltam, én sem enném meg). Még pici ahhoz is hogy teljesen megvonj tőle minden éjjeli evést. Napközben próbáljátok meg tartani a 3 órát, talán beáll rá éjjel is.
2010. jan. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt mondod, keveset eszik, sokszor? tehát kéri vagy úgy látod éhes, és megszoptatod, igaz?

Szerintem inkább az a baj, hogy hagyod "nassolni". Ha te is egész nap csipegetsz, nem eszel rendesen. Nem azon kell változtatnod, hogy a sok kis evés helyett sok nagyot egyen, hanem szopjon kevesebbszer. Ha kevesebbszer rakod cicire, többet is fog enni, ne aggódj!

Ha van elég tejed, ne táplálj még hozzá.

2010. jan. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi lányok a válaszokat. Elfelejtettem írni, hogy azzal is van itt gond, hogy akár 2,5 v 3 v 4 óránként etetem akkor sem eszik többet. Szóval kb. 80-at eszik ha 3 órát várok is, meg ha 4-et akkor is. És akkor már inkább azért adok többször neki nem 4 óránként mert akkor még kevesebbet enne. Olvasom itt, hogy szinte minden ennyi idős baba 5-ször eszik egy nap...óóó...milyen szép is lenne:-)
2010. jan. 28. 10:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!