Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak egy éves kisfiam...

Mit csináljak egy éves kisfiammal hogyan szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
Jönnek hozzánk a babás barátnőim akiknek kb.ilyen idős a babájuk mint az enyém!Ők szeretnének vele játszani puszit adni átölelni erre a fiam kivétel nélkül az összes babával őgy viselkedik egy hete mindig hogy hozzádobál mindent tiszta erőből ellöki rácsap megharapja húzza a haját!
2010. jan. 27. 18:28
 1/5 anonim válasza:
Egy ilyen korú kisgyerek nem tud reagálni mások viselkedésére, nem érti meg, hogy fájdalmat okoz, és nem igazán lehet kezelni sem. Az is lehet, hogy a többiek közeledését érti félre, vagy féltékeny... Azt hiszem, nem a megfelelő helyen keresed a választ a kérdésedre :)
2010. jan. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet az előttem szólóval. Egy éves korára már mindent megért tehát szépen el kell neki magyarázni, hogy mit és miért nem szabad. Ezt milliószor el kell mondani de meg fogja érteni. És ha mondjuk meghúzza a hajadat te mutasd meg neki, hogy az fáj. Húzd meg te is persze ne durván, csak hogy értse hogy az fájdalmas. Zökkentsd ki ebből a helyzetből úgy, hogy eltereled a figyelmét egy plüss figurával, egy énekkel, vagy bármivel amivel el tudod terelni a figyelmét. Előbb-utóbb majd jobb lesz a helyzet és le fog szokni erről. És ha esetleg ezt féltékenység váltja ki akkor mondd el, hogy mennyire szereted, de a többi kisgyerek is azért akar vele játszani mert ők is szeretik őt stb.....
2010. jan. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
18:50!Akkor hol keressem erre a választ?minden rendben van a kisfiam körül!nem beszélünk csúnyán előtte nem veszekedik senki körülötte nem kiabálunk nem bántjuk soha!nem mondunk neki ilyesmit nem csinálta ezeket egy gyerek sem a társaságába!
2010. jan. 28. 13:07
 4/5 A kérdező kommentje:
19:12!a hajhúzásos dolog bevállt köszönöm szépen!ma meghúzta a hajam én is meghúztam neki és sírt rosszul esett neki!ezután mondtam neki hogy gyere nézzük húzod-e meg anya haját!és nem tette hanem odabújt hozzám!kicsit később szintén mondtam neki és nem tette!köszönöm segítséged!ugyanezt tegyem ha rámcsap is vagy másra?
2010. jan. 28. 13:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen és örülök, hogy bevállt. Igen ha csapkod akkor is teheted ezt ha a szép szó nem hat, de természetesen sohsem úgy hogy fájjon számára. Csak éppen érezze hogy ez kellemetlen dolog számodra. Sok sikert.
2010. jan. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!