Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más baba is megüti magát...

Más baba is megüti magát minden nap amikor már mozog?

Figyelt kérdés
Az enyém igen, és szinte mindig a fejét veri be. Már beszőnyegeztem az egész szobát ne a padlóba üsse, dehát nem lehetek minden pillanatban mellette. 10 hónapos.
2010. jan. 26. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
be fogja verni. ha nem is minden nap, 2-3 naponta az enyém is beüti magát. ugyanígy 10 hónapos. de van hogy koppan, ő meg ügyet se vet rá. ne ijedj meg, legtöbbször azért kezd el sírni, mert látja rajtad, hogy baj van.
2010. jan. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Enyém is. Amint elmúlik az egyik lila folt, jön a másik, leginkább a fején, arcán. Most lesz egy éves. 9 hónapos kora óta lépeget, azóta ez van.
2010. jan. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia, az enyém 8 hónapos, de már sokszor volt lila a buksija, én is szőnyegeztem, de már felszedtem mert abban csúszkál. Állítólag nem lesz bajuk, így tanulnak meg mozogni, esni, de azért odafigyelek, múltkor a fióksínba verte be, az kemény volt, kevésen múlt, hogy nem lett ügyelet belőle, szóval résen lell lenni nagyon.
2010. jan. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Meg kell tanulniuk esni is. Ez eleinte nem megy anélkül, hogy ne ütné be magát. A feje a testéhez viszonyítva a legnagyobb és a legnehezebb része, emiatt koppan az először. Baja nem lesz tőle és kivédeni se tudod teljesen. Néhány nap, esetleg 1-2 hét alatt megtanulja, hogy hogyan tegye le először a kezét, ha elveszti az egyensúlyát. Ez a fejlődés egyik fontos állomása, most kell megtanulnia, mert később már veszélyesebb lenne, ha állandóan esne..most még nem tud olyan nagyot esni, hogy komoly baja legyen, közel van a föld..és a kutacsa is védi..afféle rezgéscsillapítóként védi az agyat.
2010. jan. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
8 hónapos az enyém , állandóan mászna. Szekrény oldalába, pelenkázó aljába simán beveri. Az első 3nál nagyon megijedtem, de anyukám mondta , hogy mit gondolok, én hogy ismerkedtem a világgal?? :))Ilyen kisebb "balesetek" nem igazán számítanak, csak tényleg nem szabad látnia, hogy aggódsz, mert azért kezd el sírni....
2010. jan. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, az enyém is. Most még nem tudnak biztosan mozogni, azért. De később is, akkor a szaladástól.

Aztán később megtanulják, hogy a környezetre is figyelni kell. Sajnos, ez van. Nálunk is mindig a buksi és a térd.

2010. jan. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
azért természetesen fontos, kövesd a tekinteteddel mindig, mert pl. ha sarkos helyekre beüti,abból baj lehet....
2010. jan. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a jó tanácsokat!
2010. jan. 26. 17:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!