Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha mindentől féltem és nem...

Ha mindentől féltem és nem engedem szinte semmiben felkapaszkodni, akkor is megtanul járni?

Figyelt kérdés
Szinte a járókában és a kiságyban állhat a babám,mert ha másba kapaszkodik,egyből leszedem onnan,mert félek,hogy baja lesz!
2010. jan. 25. 20:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért nem vagy vele ott,és segítesz neki?
2010. jan. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ne korlátozd.hagyd hogy úgy csinálja ahogy neki jó.semmi komoly baja nem lesz.ne féltsd ennyire,így elveszed az örömét is.azt meg gondolom nem akarod.én is féltettem,így inkább ott voltam mindig a nyomába.tudom,hogy ez fárasztóbb,és alig jut másra idő,de ilyen a gyereknevelés,sok lemondással jár.nekem megérte mert nagyon boldoggá tett hogy láttam mennyire ügyes,és igyekszik,és akar.ez mindent megér.
2010. jan. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sürgősen próbáld befejezni ezt a túlzott féltést. Sokkal nagyobb kárt csinálsz vele, mintha hagynád néha elesni, ugyanis így nem fog megtanulni elesni és amikor később elesik, akkor dőlni fog, mint egy zsák, ahelyett, hogy a fejét védené. Hidd el, nem lesz semmi baja. Éles bútorszéleket buborékfóliázd le, és annyi. Hadd mozogjon kedvére, szegénykémet ne tartsd bezárva! A fejlődését is lassítod...
2010. jan. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ne tartsd kiságyban és járókában, hanem engedd szabadon csinálni, amit akar

szerencsételn....ő már szeretne állni, de te nem engeded neki.

eszembe sem jutott "nem engedni" állni.

2010. jan. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Erre mondta egy nagyon jó gyermekorvos a rádióban, hogy nem szabad korlátozni a gyereket, mert ezzel nem tanulja meg a korlátokat. 1-2 kisebb baleset, s tudni fogja, mit szabad, mit nem, mihez nyúlhat! Mi lesz később, ha már most ennyire aggósz a gyermekért!
2010. jan. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Olyan felnőttet én még nem láttam aki ne tanult volna meg járni, nyugi :))

de azért ne nehezítsd meg neki nagyon a túlzott féltéssel! :)))

2010. jan. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Oké,próbálom,csak épp a hétvégén akkorát esett,hogy a balesetin kötöttünk ki!

Mindig a nyomában vagyok,az nem gond,és annyira örülök,hogy ilyen ügyes!1 hónap alatt felült,mászni kezdett és felállt!

Most próbál lépegetni a bútorok mellett!

Alig van bútorunk,csak az ülőgarnitúra,két komód(nem éles a sarka)!Amibe előszeretettel felkapaszkodik,étkező szék,beépített sütő,radiátor,hűtő!

Mit adjak a lábára? Zokni nagyon csúszik,pedig van rajta csúszásgátló!

2010. jan. 25. 21:14
 8/12 anonim ***** válasza:

És még mennyit fog esni! Így alakul ki a koordinációs készsége! Nem kell azonnal a kórházba szaladni. Figyelni kell, hogy hány-e, tiszta-e a tekintete, mennyit sír, fájlalja-e valamijét!

Lehet kapni szilikonos talpú tutyi/zokni!

2010. jan. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ne féltsd ennyire, mert később nem lesz önbizalma semmihez.A szoknyád mellett fog ülni.Tedd biztonságossá a lakást a számára és segítsd őt, hogy ügyesedjen.

Van olyan zokni aminek a teljes talpfelülete szilikonos csúszásgátlóval van bevonva.Bababoltban kaphatók.

2010. jan. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Olyan zoknija van, amin kis "tappancsok" vannak, mint csúszásgátló? Az tényleg nem ér sz.rt sem. Próbálj ilyet venni:


[link]


Ennek hasított bőr a talpa, tényleg nem csúszik. Bár ha még csak most kezdi a felállást, lépegetést, akkor lehet, h zavaró a kissé bumfordi szél a varrásnál. Akkor inkább a brendonost ajánlom, bár piszok drága, de nagyon-nagyon jó:


[link]


Nekünk ebből két pár van, sűrűn mosom :)

2010. jan. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!