Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babáknak meddig kell reggel-...

A babáknak meddig kell reggel-este tejet adni?

Figyelt kérdés
Mennyi idős korukig kell reggel is és este is tejet adni? Köszönöm

2014. okt. 28. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, kell-e. Az én fiam másfél éves múlt, még mindig iszik reggel és este tejet.
2014. okt. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk spéci volt a helyzet, mert lányom 10 hónaposan már nem fogadott el semmi tejes dolgot (nem szopott, nem ivott tápszert), és 1 éves kora után a tejet sem itta meg.

A doki nekem azt mondta, hogy ha vegyesen táplálkozik, és eszik húst (amiben elegendő fehérje van), akkor nyugodjak meg, nem baj ha nem iszik tejet (vagy tejitalt vagy társait).


De van olyan gyerek, aki sokáig igényli a tejet, unokaöcsém a mai napig tejjel kezdi a napot és azzal zárja le (4 éves).


Tehát mondhatjuk, hogy mi az ajánlás (1 éves korig mindenképp, de 2 éves korig is javasolt a fél liter tejalapú étkezés), de úgyis gyereke válogatja mit és meddig fogad el.

2014. okt. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyobbik gyerekem 4 és fél éves, még mindig kér reggel és este kakaót. Lányom 3 és fél éves, ő nem kap, mert nem kéri, nagyon ritkán.

Nincs olyan, hogy a gyereknek pl. 3 éves korig KELL adni tejet reggel és este. Ez olyan, hogy addig issza, vagy akkor issza nagyobb korában is, amikor akarja. Én emlékszem gyerekkoromban papámmal még kb. 6-10 évesen is minden este ittam vele kakaót, mikor náluk nyaraltam. Erre nincs írott szabály.

2014. okt. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2 éves a lányom,ő nem reggel este kap,hanem sokszor fél liter tejet megcsinálok kakaónak vagy macikávénak,beletöltöm egy kubu vizesüvegbe,ő meg rájár.Reggel csináltam neki ma macikávét,de 11-re nem volt már benne.Ha néha veszek bolti 2decis kakaót,azt egy perc alatt be is nyeli.

Viszont van hogy nincs kedve inni egyiket se,akkor beteszem a hűtőbe és később megkapja.

2014. okt. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs olyan, hogy kell. Lányom 2 és fél éves és kéri, reggel kakaót este pedig a tejet. Sőt, van, hogy napközben is, ha mesét néz, kérdezi, hogy "Anya! Van tejcsi?" :-)
2014. okt. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!