Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok nekem konkrét receptek...

Írnátok nekem konkrét recepteket is?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éves lesz a kislányunk. Még napi 4x szopizik, mellette főzelék, gyümölcs, tejpép...de látom, h jobban érdekli, amit mi eszünk, mint a bébikaja. Kapott már a miénkből krumpli-, borsó-, zöldbab-, brokkoli krémlevest, krumplifőzeléket...ilyesmiket, de nem főzhetem ezeket állandóan...

Mik azok a könnyen, gyorsan elkészíthető ebédek, amit magatoknak főztök, de a baba is kaphat belőle?

Légyszíves azt is írjátok le, h hogyan készítitek el őket!

Köszi!


2010. jan. 25. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Pörkölt nokedlival/tésztával, rakott kell, töltött paprika vagy sima paradicsomos húsgombóc főtt krumplival, rizseshúsból vagy bármilyen rizskörettel készült kajából a szaftos rizst megszi leves után, tojásleves, rakott krumpli, paradicsomleves, húsleves (hús, zöldség nagyon apróra vágva, kevés tésztával), rántottleves szinte mindenféle betéttel, mindenféle zöldségleves tejfölösen, galuskával nyugodtan. Hadd ne írjak le ennyi receptet.
2010. jan. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amit főzöl, pl húsleves, kiveszed belőle a répa, pici főtt husi, leves lé, meg amiket eszik, és összetörve add neki.
2010. jan. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

rakott akármik, vagy darálthúsos kaják, húsgombóc.

ha nem eszik darabosat, akkor turmixolva.

vagy bármilyen zöldséglevesből a zöldség+ tészta+ belefőtt kis hús, turmixolva vagy darabosan, ahogy eszik.

sztrapacska, szaftosan, apróra vágva.

tarhonya akármivel, rizs akármivel.

én ma ezt főztem a babámnak: apróra vágott csirkemellett megpírítottam, összekevertem spenóttal(korábban fagyasztottam le turmixolt spebótot), raktam bele egy kis krémsajtot és tejfölt, és összekevertem a főtt rizzsel. nagyon finom lett, az már más kérdés, hogy a babám nem evett, de ő mostanában semmit nem eszik meg, bármit főzök vagy adok neki...

egy éves babádnak még krémsajtot nem muszáj bele tenni, csak úgy finomabb. ugyanez mehet brokkolival is.

2010. jan. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat. Ezek tényleg olyan ételek, amiket mi is szoktunk enni, csak valahogy eszembe sem jutottak, h adhatom a babának...szóval akkor próbálkozhatok fokozatosan mindennel:)
2010. jan. 25. 16:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ma lencselevest főztem karajdarabokkal kuktában, egy adag lencsét+levét+husit+tejfölt összekevertem az lett az ő adagja. A második carbonara szószos spagetti volt, abból holnap fog kapni. Egy pici szósz+benne lévő sonka+túró+tejföl+durumtészta turmixolva. Holnapután párolok mindenféle zöldséget (kukorica, borsó, répa, burgonya stb.) hozzá husi és a levével fogom összetörni. Frankfurti levesből is lehet turmixolni, de az hosszabb munmka. Szoktam sütőben csirkemellet sütni, úgy, hogy rárakok brokkolidarabot, arra besameles szószt (tojássárga, liszt,sajt, tejföl összekeverve), arra 1 paradicsomszeletet és összesütöm, mellé krumplipüré. Ha meg nem olyat csinálok, amiből ehetne, akkor szokott kapni halat (lazacot) spenóttal, céklafőzeléket husival.

Ennyi jutott eszembe.

2010. jan. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!