Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek "mennyibe kerül"...

Szerintetek "mennyibe kerül" a Baba havonta?

Figyelt kérdés

bocsi, a hülye fogalmazásért, arra gondolok, ha sikerül fél éves koráig csak szoptatni, akkor szerintetek havonta mennyit kéne a kicsire számolni?

pelus, ruhák, pipere, stb.

előre is köszi, ha részletesen leírjátok, hogy Nektek mennyi volt egy hónap, milyen termékeket választottatok.


2010. jan. 25. 09:16
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk úgy kb 50ezer havontaamíg nem eszi a házi ételt.Mi a tescós szines pelenkát vesszük közép kategóriás popsitörlő jonzonsznak a 2az1-ben fürdető és sampon,bébikaja üveges joghurtok pudingok vagy tejpép gyümölcs tápszer kb ennyi.
2010. jan. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kicsim most 5,5 hós és csak anyatejes így kaját nem kell neki vennünk.

Pelenkából pemperst használunk ami havonta 6000 körül van+törlőkendő ami 1300.

Rucikat folyamatosan kell venni így arra számolhatsz 5000 ftot.

Meg persze ha csak anyatejet kap a vitamint neked kell megenned hogy tápláló,jó tejed legyen,ami szintén nem olcsó.

2010. jan. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szia, ezt nagyon nehéz kiszámolni, mindig vannak váratlan kiadások.

Számolj napi 5-7db pelenkát(rajtad múlik, hogy milyen pelust veszel).

Ha beteg lesz (ne legyen!) akkor kalkulálhatsz általánosságból havonta kb 2000ft-ot.

Popsitörlőből 1 csomag sokáig elég, abból én dm-eset szoktam venni, kb. 3-400ft.

Ruhákat vehetsz használtan is, akár kg-ra is. Főleg az elején olyan gyorsan kinövi a rucikat, nem

érdemes sokat költeni.

A fürdetőkrémet, popsikrémet a gyerekorvos írja fel és úgy nem kerülnek sokba(én csak jövőhónapban váltom ki a receptet, nem tudom az árát).

Most hirtelen más nem jut eszembe, hátha mások is hozzászólnak a témához és ha eszembe jut valami, akkor írok még!

2010. jan. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Anyatejes a kislányom, miután megszületett ruhát mi nem vettünk mert folyamatosan kapjuk, nagyitól, déditől és rokonoktól, pelusból a baby time-ot használom 2500ft és egy hónapba kell 4 csomag, popsitörlő is baby time-os 340ft ebből is kell 4 csomag, popsikér Bepanten 2000ft, fördető J&J 1000ft, babaolaj Gabi 600-700 Ft. Ezek az alapvető dolgok amit minden hónapban megveszünk.

5,5 hónapos kislány anyucija:)

2010. jan. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Huhhh, jó kérdés. Még nem számoltam össze igazán. Hiszen talán nem is lehet, mivel teljesen babafüggő, hogy miből mennyi kell. Pl. pelenka: attól is függ, hogy mennyit kell használni egy nap, meg hogy milyet márkájút veszel, hisz mindenkinek másik típus jön be. Nekünk pl. egy nap max 6 db pelenka fogy, és igyekszem olyan helyen megvenni, ahol éppen akciósan van. Tesco, Müller, ilyesmi.

Aztán a piperékre elég ritkán kell költeni, egy baba testére nem kell túl sok minden. Egyszer megveszed, és hónapok múlva kell másikat venni belőle.

A ruhákkal pedig úgy voltam/vagyok, hogy rengeteget kaptunk ajándékba nagyiktól, ismerősöktől, én pedig amit vettem, azt általában Tecsóban, vagy a madaras tescóban (Auchan). Több db van összecsomagolva, és tök jó 100% pamut anyagból készültek a rugik, viszont nem is tudja sokáig hordani. Míg egy bababoltban 2-3000 Ft egy darab rugi, addig a tecsóban 3 db-os csomag max. 3300 Ft.

Szóval elég nehéz lenne összeszámolni pontosan. De az ember ott spórol, ahol tud.

Banyuci

2010. jan. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szia!

Nálunk az elején volt hogy napi 10 pelus is fogyott. Pamperst használok kezdetektől fogva tehát havi 13000 ft.

Ruhát mindig akcióba vettem az első kelengye csomag kb. 50000-80000 ft volt, mert volt amit kaptunk. Ebbe csak ruhákat, anyag pelenkát, lepedőt, fésüt , fürdetőt... értek. Az orvos irta fel a fürdetőt, alkoholt, k-vitamint, d vitamint stb. ez kb. 5000 ft körül volt. A ruhákat én a tescoban, és baba boltab vettem a szempontjaim a következők: Könnyen mosható, pamut, és lehetőleg strapabíró anyag.

A bútor kiságy 15000 ft, pelenkázó 10000 ft, babakocsit én kaptam de már 50000 ft körül van teljes felszereléssel. Mellszívót én medelát vettem 9000 ft. Vettem használt baba mérleget 8000 ft. Ezen felül mentek még a játékok és egyéb apróságok.

A következő hónapokban a pelenkán kívül csak pár kinőtt cucott kellet pótolni.

A fiam tavaszi baba tehát a 7 hónapban vettünk téli cuccokat ami kicsit drágább volt.

2010. jan. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

kiadások:

pelenka, popsitörlő,krém: 15000-

ruha:5000- körül, bár sokat kaptunk ajándékba

gyógyszerek, oltások: na ez változó nagyon


Szóval én minden hónapban min. 20 ezret számoltam míg anyatejes, de úgysem tudod megállni, hogy ne vegyél neki egy játékot vagy ruhácskát vagy valamit, szóval az tényleg a legminimum

2010. jan. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Biztos sokba kerül az első hónapokban:(

Én megvettem születése előtt a ruhákat 80-as méretig,a teszveszen,még mindig azokat hordja,és apránként megvettem a pelust is,sok 4 csomagos popsitőrlőt,így egy kicsit könnyebb.

Különben év elejétől én is elkezdtem gyűjteni a pelusos,ruhás stb. blokkokat,kíváncsi vagyok,évvégére milyen összeg jön ki:)

2010. jan. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm Mindenkinek a választ!

hasznosak voltak!

2010. jan. 26. 06:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!