Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kivihetem a babámat -6, -7...

Kivihetem a babámat -6, -7 fokban?

Figyelt kérdés

Holnap kell mennünk tanácsadásra a 10 hónapos fiammal. Eléggé messze van tőlünk a doki, 40 perc gyalog. Kocsival most semmiképpen nem tudunk menni. Kivihetem ebben a -6, -7 fokban? Vagy próbáljam meg átrakatni másik időpontra a tanácsadást?


Ti ki szoktátok vinni a babótokat ebben a -6, -7 fokban?


Köszönöm előre is a válaszokat


2010. jan. 25. 07:44
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Szerinted aki bölcsödébe kell, hogy vigye, az mit csinál - föként vidéken, ahol nincs tömegközlekedés és aokaknak autója se? Régebben senkinek se jutott eszébe, hogy a gyereket nem lehet kivinni - öltöztesd fel és nem lesz semmi baja.
2010. jan. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mivel sokszor van elintéznivalónk, igen kiviszem. De sétálni is el szoktunk menni, legfeljebb fél-1 órát. Többet semmi esetre sem.


Nagyon jól fel kell öltöztetni (rétegesen) és pléd a babakocsiba alá-felé, mert könnyen kihűlnek még ők.

Amit nem teszek: soha semmit nem teszek a gyerek szája elé. Eddig azért nem, mert azt hallottam, beszívja a használt levegőt és az nem jó, a barátnőm mondta, hogy ráadásul így ki is nyitják a szájukat, és megfázhatnak. Max. cumit adok neki.

40 perc nem olyan sok, és a rendelőben átmelegedtek.

Meleg teát vigyél neki, biztos jó fog esni neki is.

2010. jan. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csatlakoznék elsőhöz.Én is csak nézek,mikor egyre-másra jönnek a kérdések,hogy hideg van,kivihetem-e.Persze mínusz 20-ban én is lehet meggondolnám,de attól még messze vagyunk.Nekem meg se fordul a fejemben,hogy esetleg ne vigyem ki.a levegő kell.Mindkettőnknek.
2010. jan. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

Tegnap este -7 fok volt kint, mégis elmentem vele sétálni. Majdnem egy órát kint voltunk, de nagyon tetszett neki, be is aludt. Jól beöltöztettem, betakargattam, és biztosan nem fázott, mert akkor nyűgösködött volna. Adtam a szájába egy cumit, így a száján keresztül biztosan nem szívta be a hideg levegőt. (Annyira édesen kipirosodott a nózija, azt hittem megzabálom!)

Szerintem Te is nyugodtan kiviheted. Beöltözteted, betakarod, és nem lesz semmi baja, meglátod.

Banyuci

2010. jan. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia,

Nagylányom iskolás és van egy 4 hónapos kislányom is.Minden reggel gyalog viszem iskolába és megyek is érte időjárástól függetlenül.Rétegesen öltöztesd fel....harisnya+nadrág+overáll.Én mindig így viszem ilyen hidegben.Arra figyelj,hogy ne fújja szemből a szél és akkor a hidegtől függetlenül egészségesen megjárjátok az utat.Üdv.

2010. jan. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha rendesen, rétegesen felöltözteted, nem lesz semmi baja, legfeljebb nagyobbat alszik. Ez a -5 fok elvileg újszülöttekre vonatkozik. Szerinted olyan helyen, ahol egész télen -5-10 fok a legmelegebb, nem viszik ki a gyerekeket? Dehogynem! Az enyémek egyébként amikor picik voltak, mindennap kint aludtak a babakocsiban a teraszon..egyik se volt 2 éves koráig egyszer sem beteg...
2010. jan. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!