Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hetesen almalé nem korai?

8 hetesen almalé nem korai?

Figyelt kérdés

A védőnőm azt tanácsolta, hogy naponta növelve az adagot adjak a pici fiamnak friss almának a levét. Először csak egy kiskanállal, és emeljem az adagot.

Vegyek almareszelőt is, mert hamarosan már almapürét is ennie kell, illetve a tápszerrel is táplált babáknak hamarabb kell elkezdeni adni az ilyen dolgokat.

Normális ez? Nem 6 hónapos kórtól kell?

Nem merem emelni az adagot. Két naponta kap egy negyedet (5-6 babakanál). (már10hetes)


2010. jan. 24. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
anyatejesnek 6 hós korától, tápszeres babának 4 hós korától lehet adni. korábban felesleges, szerintem!
2010. jan. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Semmit nem kell, de ajánlott 3 hónapos kor körül elkezdeni a hozzátáplálást. De semmiesetre sem 8 hetesen és nem almalével.
2010. jan. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
szerintem ne adj neki még pár hónapig.
2010. jan. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Régivágású védőnőd lehet,tartja magát a 20 éve tanult dolgokhoz.:(Semmi szüksége nincs még rá a babádnak,elég 6 hónaposan-ha tápszeres 4 hónaposan- elkezdeni.
2010. jan. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

8 hetesnek almalé??? Hol képezték a védőnődet?

Nehogy hallgass rá!Hacsak nem szeretnél "bajt csinálni"!!!


Te jó ég,ennyi tanulatlan tudálékos embert....

2010. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) ....gondoltam megkérdezem tőletek is.

Első babám,semmi tapasztalat. Gyanús volt hogy ilyen hamar, anyum is szólt hogy nem kellene még.

Mit okozhat neki egyébként ha ilyen hamar adtam neki? Amúgy is hasfájós a drágám, tehát észre nem vettem semmi különöset eddig ezen kívül.

2010. jan. 24. 14:27
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Olvasd el ezt a cikket:

[link]

2010. jan. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Ha valakinek nincs kedve elolvasni az egész cikket, az egyik leginkább idevágó rész:

Ha a szilárd ételeket azelőtt kezdjük el adni, mielőtt a csecsemő szervezete felkészült arra, hogy feldolgozza azokat, akkor megemésztődésük elégtelen lesz, és kellemetlen reakciókat okozhatnak (emésztési rendellenesség, gáz, székrekedés, stb.). A fehérjeemésztés csecsemőkorban még nem teljes. A gyomorsav és a pepszin születéskor kezd kiválasztódni, és szintjük a következő három-négy hónapban emelkedik a felnőttkori értékekig. A hasnyálmirigyben termelődő amiláz enzim nem éri el a keményítők megemésztéséhez szükséges szintet nagyjából hat hónapos kor előtt, és a szénhidrát-emésztő enzimek mint a maltáz, az izomaltáz és a szukráz nem éri el a felnőttkori szintet kb. hét hónapos kor előtt. A fiatal csecsemőknek alacsony a lipáz- és az epesó-szintje is, így a zsíremésztés nem éri el a felnőttek szintjét 6-9 hónapos korig.

2010. jan. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ha elfogadja a kisfiad nyugodtan adjad, mert vitamin forrás az is!

Bár inkább a baracklét szokták javasolni, mert az nem csinál annyi savat a gyomrának!

Az én kislányomnak 6 hetesen javasolta a gyerekorvos a baracklét, mert szorulásos volt a tápszertől és bevált, nem kellett hashajtózni, meg szélcsövezni.

Nem alakult ki allergiája a gyümölcsökre sem és a zöldségekre sem, bár az azért is lehet, mert mi a szentkirályi és a kecskeméti babaitalokat adtuk, nem pont friss gyümölcsöt.

Pár hónapja volt egy kis allergiás panasza a kislányomnak, de mint kiderült a Hohes-C italban van valamilyen összetevő amit nem bírt, mert kipattogot, azóta azt nem kapja, de bármit eszik iszik semmi baja sincs.

Boldog babázást kíván egy 20 hónapos kislány anyukája aki 28 hetes kismama is.

2010. jan. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Anyatejes ráér 6 hónap után, akkorra van kész az emésztőrendszere ezek fogadására.

8 hetesen nagyon korainak tartom.

2010. jan. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!