Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit és mit eszik tápszeres...

Mennyit és mit eszik tápszeres és már hozzátáplált 4-4,5 hónapos babátok? Mit és mennyit iszik? Mennyit alszik? Hogyan alakul egy napotok vele?

Figyelt kérdés
2010. jan. 23. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mi majdnem 4,5 hónaposak vagyunk. Kb.1,5 hete kezdtük a kóstolgatást. Én párolt almát és tejpépet adtam először. Most ott tartunk, hogy majdnem egy teljes adagot megeszik. A tejpéphez keverem a párolt almát. A napunk kb. úgy telik, hogy: éjjel még 1X felkel enni. Általában hajnalban. Ma például 4.30-kor ettünk. Utána szunyál egy nagyot. A köv. etetés 10-kor volt. (cici+táp), 2-kor tejpép almával, majd délután 5-6 óra körül eszik megint, az utolsó pedig 8-8.30 körül van. Minden tápivás előtt cicizik is még. Délelőtt ki szoktunk menni 1 órára sétálni. Az öltözködést nagyon utálja, tehát mikor megjövünk szopival vígasztalódunk. Picit játszunk. Aztán ott az etetés ideje megint. 6-7 körül rürdünk. A manóm még többször alszik egy nap. Este próbálom kifárasztani, hogy joban aludjon éjjel.
2010. jan. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az előbb elfelejtettem. Kb. 60-80 ml-t szopizik, és 120 ml tápot eszik 1-1 alkalommal. Van, hogy néha hagy belőle, mikor mennyit szopik. Inni én még nem adtam neki ezen kívül semmit. A teát 2X megpróbáltuk, de nem itta.
2010. jan. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

4,5 hónapos a gyerkőc.Reggel 8 körül kel.Egész nap úgy zajlik, hogy ébredés, pelus, evés, játék egyedül, majd együtt.Mindig kb 2 órát van fenn, majd 3/4 órát alszik.Délután kettő körül megyünk sétálni.Este kb 7-fél 8- kor fürdés, és reggel 7-fél 8-ig alszik.Hajnalban egyszer kel enni.Ma pl. 3:30-kor, majd alszik tovább.Csak tápszert eszik, alkalmanként 140 milit.

2010. jan. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
18:20-as vagyok.Elfelejtettem: nem akar inni, pedig kínálgatom.Ami eddig bejött az az, hogy szunya előtt mostanában elfogad egy-két korty vizet, Mecsek baby-t, vagy Babamosolyt.
2010. jan. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Csütörtökön leszünk 4 hónaposak. Reggel 6-kor felkeltem, cicizik + megiszik kb. 100-120 tápot. Visszarakom az ágyába, 10-ig, fél 11-ig alszik. Akkor kap ismét tápszert, kb. 12-140-et. Ismét visszarakom az ágyába, hogy egyedül játsszon (nézegeti az állatkáit, fogdossa őket, szól nála a rádió, közben gagyarászik, dumál, vigyorog). Dél, fél 1 körül kap egy kis gyümölcsöt, akkor kihozom a nappaliba. Játszunk, aztán keveset aludni szokott ebédig. 2, fél 3 körül jön az ebéd, most már csak pürét adok neki. Utána vagy bealszik, vagy elmegyünk sétálni, és közben alszik. Aztán amikor apa hazajön a munkából, közös játék. 5, fél 6 körül ismét kaja, cici + kábé 100-140 táp. Utána követezik a nyűglődés, fog miatt, meg már jön az este... Időnként még be szokott sunyni fél órára. 8, fél 9 körül fürdés (apa az úszómester), utána kaja, 120-140 táp, és irány az ágyikó. Reggel 6-ig ismét alvás. És ismét eltelt a kis életéből 24 óra. :)

Banyuci

2010. jan. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!