Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem igazán kérdezni szeretnék....

Nem igazán kérdezni szeretnék. Most borzasztóan érzem magam. Szerintetek is hibáztam? Mással is történt már hasonló?

Figyelt kérdés
Napokig egyedül vagyunk itthon kislányommal. Próbálom úgy csinálni a dolgokat, hogy azonnal tudjak ugrani hozzá ha sír. Mindenhonnan azt hallottam eddig, hogy "egy kicsit sírhat, nem kell azonnal ugrani hozzá, nem fog bele halni" stb. Most az történt, hogy evés, ivás, büfi, játék, pelus csere után letettem aludni, mert fáradt volt. Hasra, ahogy szoktam. Aztán sürgősen ki kellett szaladnom egy két betűs dologra, és közben sírni kezdett a kislányom. Azt gondoltam : na akkor most kicsit várnod kell, úgy sem lesz baj, ahogy mondani szokták. Aztán hirtelen nagyon keservesen kezdett sírni, és már szinte fuldoklott. Úgy ahogy voltam rohantam hozzá. Büfi gond volt, és a fele már ki is jött mire beértem. Miután ezt megoldottuk ismét le akartam fektetni, de ahogy meglátta a kiságyat sírni kezdett. Szegénykém nagyon megijedhetett, és az ölemben aludt el szorosan az arcomhoz bújva. Biztonságban érezte így magát, pedig én tehetek az egészről. Amíg el nem aludt sírtam, hogy lehettem ekkora marha. Nagyon rosszul érzem most magam.
2010. jan. 23. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi nem kell, lesz még ilyen. Nem kell rosszul érezned magad.
2010. jan. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy WC-re kell menned teljesen normális, és oda senki nem viszi a gyereket. Ne érezd magad rosszul, nem tehetsz arról, hogy a picinek pont akkor kellett böfizni - és ha hasra fektetted, akkor ettöl nem is lehetett volna semmi baja. NEm csináltál semmit rosszul, nyugodj meg.
2010. jan. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
43%

Szia!

Hát én még nemvagyok anya,de vállalom,hogy megnyugtatlak elsőként :) Kérdésedből megitélve,első gyerek a pici,ezért én semmiképp sem hiszem.hogy el kell magad itélni egy ilyen est miatt. Legközelebb majd jobban odafigyelsz az ilyesmire és kész. Nem vagy rossz anya,nyugi. És néha tényleg nem tesz jót a gyereknek,ha állandóan babusgatják,ugyhogy ebben is van valami igazság.

Hidd el.azok akiknek 3 akár több gyerekük is van,hibáznak még nagyobbat is. Ne érezd rosszul magad. Ilyesmi bárkvel megeshetett volna. Szerencsére nem történt baj és máskor majd jobban vigyázol. Fel a fejjel :)

2010. jan. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is csináltam már ilyen "hülyeségeket" és én is pocsékul éreztem utána magam. De hidd el nem szabad mindentől kibukni, számtalanszor lesz még hogy történik kisebb nagyobb baleset mert nem lehetünk állandóan mellettük. Most inkább gondolj arra hogy túl van rajta és nincs semmi baja, majd ha felkel és rádmosolyog könnyebb lesz. Próbáld elterelni a gondolataidat, és megnyugtatni magad hogy minden rendben van, hiszen tényleg minden ok.
2010. jan. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Így Te is elfogod kényeztetni,ahogy én tettem...

Annyira a rabja lettem,még amikor aludt és kimentem

a szobából észre vette és már sírt is...

Amikor beteg volt ott aludhatott velünk a nagyágyban

(pár napig),megszokta és nem tudtam vissza szoktatni

a kiságyba!....

ne ess az én hibámba!

2010. jan. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a biztatást. Az igazság az, hogy én is megijedtem. Igen tényleg első baba, bár igyekszem olyan anya lenni aki nem csinál a bolhából is elefántot. Leginkább az viselt meg, ahogy hozzám bújva aludt el a szokásos helyett pedig én hibáztam, ezt ő még ugyan nem tudja felfogni, de én igen, és ez pont elég volt.


Köszönöm még egyszer mindenkinek a válaszokat!

2010. jan. 23. 14:01
 7/9 anonim válasza:

Szerintem se aggodj e miatt nagyon jol csinaltad hisz tenyleg nem rohanhatunk hozajuk ahanyszor megpisszennek foleg a segitseg nelkuli anyukak,nem tudom mennyi idos a babad?Az en kisfiam 10 honapos es mostmar tudom mijen az mikor azert sir mert baj van es mijen mikor csak epp rosszat almodik vagy hiszti csak a jsvsbol mar az elso hangbol felismerem szerintem erre majd te is rajossz kulonben velem is ugyanez tortent 2 honapj hogy almabol keserves sirassal ebredt es mire beszaladtam mar tele hanyta az agyat es azutan is miutan felvettem sugarba hanyt a baj az hogy nalunk sajnos nem a bofi miatt volt hanem gyomorrontas es 1 hetet korhazban is voltunk es talan ez alatt az ido alatt ismertem ki annyira hogy mijen is a sirasa ha baj van nagyon nehez volt es nekem idom sem volt vadolni magam abban a pillanatban mert porogtek az esemenyek de hal istennek ezt is a hatunk mogott tudhatjuk.

Ugyhogy ne vadold magad mert szerintem az anyukak 90% hasonlo hejzeteken tul esik.

2010. jan. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tortent semmi, nyugi.
2010. jan. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg hagyd abba ezt az önostorozást. Ne haragudj, de mióta számít hibának az, ha valakinek pisilnie kell???ugyan már...pont hogy jól csináltad, hiszen a baba hason feküdt, este is ha nem büfizik a baba, inkább hasra fektetjük, hogy ha alvás közben becsúszik, ne legyen belőle baj.

Mindent jól csináltál, a lányod meg valszinű még jobban megijedt a te hisztérikus reakciódtól, és azért aludt el félelemtől reszketve.

2010. jan. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!