Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan kisfiú, aki 1...

Van itt olyan kisfiú, aki 1 évesen nem volt 74 cm?

Figyelt kérdés

Kezdek aggódni, mert alig nő a kisfiam.

Még csak most kezdtük el a 80-as ruhákat hordani, de azok is nagyok rá.


2010. jan. 22. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Most egy évesek, egyik 74, másik 72 cm.
2010. jan. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! a kisfiam most 14 hónapos, és 74 cm. 1 évesen még nem volt annyi. 71 cm volt pont. énis aggódtam, dehát ő ilyen. eszik iszik rendesen, vérképet is csináltak nála mert vmire allergiás, de nem tudjuk még melyik ételre. mi is 74-80as rucikat hordunk. ne aggódj, nincsen vele semmi baj. jah és most 9600 g kb. de szaladgál egész nap, jókedvű, élénk, és nagyon aranyos:) Sztem nálatok sincsen semmi gond:)
2010. jan. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló: az én fiam épphogy 9 kg, ő sem áll meg egész nap.

Hormonvizsgálaton is volt esetleg? Védőnő, orvos nem aggódik, mondanak valamit?

2010. jan. 22. 13:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Jó ez a kérdés, mert pont a napokban gondolkodtam el ezen. Kisfiam 14 hónapos és bár nem tudom pontosan megmérni, annyit mocorog, de nekem úgy tűnik, hogy alig nőtt valamit 1 éves kora óta. Akkor volt 74,5 cm. Én azzal nyugtattam magam, hogy most kezdett el járni, ezért lassult le a növekedése. Persze lehet, hogy ez hülyeség. Amúgy ő is hord még 74-es, 80-as, de már 86-os ruhát is, attól függ, melyik cég gyártja.
2010. jan. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nekem 7,6 és 8 kilósak az egy éves fiúk. Nem aggódik senki, hiszen látszik, hogy minden rendben. Lányom se volt több súlyba meg magasságba se, mi magasak vagyunk, de nem kövérek, most 4 éves lányom már szintén magas, továbbra is nádszál karcsú.
2010. jan. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De az ikreknél talán ez teljesen természetes, szerintem. De egy 3600gr-al született babánál nem kevés ez? Igaz 49cm volt a születési hossza, de a védőnőnk a fülembe tette a bogarat, hogy lehet, hogy meg kellene vizsgálni a növekedési hormonját az endokrinológián. Azóta tiszta ideg vagyok, hogy esetleg tényleg lehet valami baja a fiamnak????
2010. jan. 22. 13:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne idegeskedj! A babákat nem kell összemérni, versenyeztetni.

Az én kisfiam 1 évesen 72 cm és 8800 gramm volt, tökéletes masszív kisfiú, 10 hónapos korától jár, meg nem áll egy percre sem. Kicsi, de tündéri gyerkőc, majd megnő.

Én örülök, hogy ilyen kicsi, legalább nem növi ki gyorsan a ruhákat és a pelenkát:-)

Mekkorák vagytok a pároddal? Ez is befolyásoló tényező. Én pl 158 cm magas, tőlem nem is vártak óriás babát!

A nagyobbik fiam 1 évesen 74 cm és 9200 gramm volt.

Az orvosom és a védőnő eszébe sem jutott vizsgálatokra küldeni, mert akkor én küldtem volna el őket melegebb éghajlatra. Vannak olyan tényezők, amiket nem lehet befolyásolni, ilyen a növekedés és a fogzás is.

Ha gondolod, vidd el orvoshoz és vizsgálatokra, de szerintem azt fogják megállapítani, hogy minden rendben van!

2 gyermekes anyuka

2010. jan. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sosem versenyeztettem, csak annyira picike, de ha a védőnő nem említi, hogy akár baja is lehet, nekem eszembe sem jutott volna ez a lehetőség.

Én 164cm, a párom: 185cm magas, DE az apai nagyszülők: 165cm és 170cm. Attól is tartok, hogy rájuk üt és alacsony lesz. A bátyám is nagyon alacsony, 160cm. És látom, hogy az egész életében gondot okoz neki, hogy alacsony.(kisebbrendűségi érzés)

2010. jan. 22. 15:50
 9/9 anonim ***** válasza:
2 vagyok. nekem sose mondta h baj lenne.. főleg a hormonjaival...remélem nincs is. Nem mondták hogy kicsi lenne. ő egyébként 3200 g ás 52 cm el született
2010. jan. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!