Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden babánál kijön a szepará...

Minden babánál kijön a szeparációs szorongás? Mennyi ideig tart?

Figyelt kérdés
2010. jan. 21. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Kinél erősebben, gyengébben, de ezen általában minden gyerek átesik. Hogy meddig tart, baba-, gyerekfüggő. Akár még 3 évesen is előjöhet újra, amikor az óvodába kerüléskor el kell szakadni az egyetlen biztos ponttól, az anyától.... [link]
2010. jan. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

A linkkel ellentétben egy gyermekorvos isemrősöm szerint a szeparációs szorongás nem az anyához való ragaszkodás jele,éppen ellenkezőleg.7-8 hónaposan a baba rájön,hogy van saját akarata,és azt érvényesíteni akarja.Hamar rájön,ha az anya megtilt neki valamit,ő elkezd sírni,hisztizni,akkor megkapja,amit akar.Így lesz a babából hisztis kisgyerek.

Ilyenkor nem dajkálgatni kell,hanem határozotta megtiltani neki,amit nem szabad,még akkor is,ha hisztizik.Előbb-utóbb abbahygja a hisztizést.

2010. jan. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én ezt tanultam róla a főiskolán pszichológiából: eduline.hu/segedanyagtalalatok.aspx/letolt/2372
2010. jan. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyébként jó, ha az orvos hisztinek tartja az egyébként a gyerek fejlődéséből eredő valódi félelmet, szorongást és azt tanácsolja, hogy akként is kezeljék... Sajnos ezzel sok sérülés okozhatunk a pici lelkében, ami esetleg csak évek múlva, egy lélekbúvár sok-sok órás kutakodása után derül ki.... Ha nem létezne ilyen, hogy szeparációs félelem, szorongás, nem tudom, miért kutatják már a pszichológusok sok-sok éve... pl:sugi.uni.hu/szigorlat/fejl_9.doc
2010. jan. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk már 2x volt. Egyikm 8-9 hósan, ha nem látott sírt. Most a 2. 11 hós. Még pisilni sem tudok elmenni, mert ha becsukom az ajtót, azonnal sírni kezd. Akkor is ha apa itthon van. 2 hete csinálja ezt.
2010. jan. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az enyém 10 hónapos, ilyen nem volt eddig.
2010. jan. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kisfiamnál 8 hónaposan kezdődött, most 13 múlt, de csak fokozódik, viszont, ha Minimax megy le se szar:),, már bocsika, olyakor megfeletkezik magáról és semmi gond, de , ha észreveszi, hogy eltűntem, ordítás, de olyan szintem, hogy vígasztalhatatlan...
2010. jan. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 8 hónaposan kezdődött és még mindig tart, kisfiam 20hós. Én azt hallottam, hogy 2 éves korig tart.
2010. jan. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk most kezdődött :( 7 hós félek mi lesz...villámgyorsan megtanult mászni és jön utánam. Beraktam a járókába, játsszon stb, erre felállt és mindig álldogál és sír. Semmi nem érdekli, csak én legyek mellette (no meg lehetőleg vele foglalkozzam)
2010. jan. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!