Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A doktornő majd' leordította...

A doktornő majd' leordította a hajam, mert néha tejet, kakaót adok a 13 hónapos lányomnak, akinek semmi baja nincs tőle! Jogos volt akkor?

Figyelt kérdés
Komolyan mondom, hogy így még sosem viselkedett velem az orvos! Meg is kérdeztem, hogy ez miért ekkora probléma, hiszen elmúlt 1 éves, és nem is sokat, hanem csak 1 decit ivott, de azt is hígitva, boltit, 2 hétig 1-2 naponta! Szerintem nem csináltam ezzel semmi rosszat, hisz semmi allergiás reakciója nincs. A doki meg azt mondta, hogy inkább a jó drága tejital-porokkat próbáljam.Szerintetek tényleg én most hibás vagyok ebben?Én nem érzem magam annak!
2010. jan. 21. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Na ezért nem számolok be sem az orvosnak, sem a védőnőnek arról, hogy miket adok a babámnak....

Ne vedd magadra! Egy éves korától amúgy "hivatalosan" is be lehet vezetni a tehéntejet!

2010. jan. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem sem vagy hibás. A te gyereked. Az orvos javasoljon, de ne utasítson. Ezzel csak azt fogja elérni, hogy majd legközelebb nem mondod el!
2010. jan. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát az lesz, nem fogok mondani már neki ilyen dolgokat! Mindent kóstolgat amúgy is a lányom, van olyan "tiltott" étel, amit egyenesen imád(diós nápolyi),bár azt tényleg 2-3x evett egyet, de ettől szerintem szívrohamot is kapna a doktornő:o)
2010. jan. 21. 11:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze nem kell elmondani nekik semmit.

A dokiknak abban van pénz, meg külön járó ajándékok, ha a tápszereket írogatják a gyerekeknek 10 éves korig.

Nyugodtan adj neki tejet.

Higítani sem kell, mert attól még benne marad a laktóz.

2010. jan. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én konkrétan 11,5 hónaposan kínáltam meg tejjel (persze 1 dl-rel). Megitta, és semmi baja tőle. Azóta úgy kapja, hogy 100 ml tej, és 100 ml tápszer (így jön ki a 200 ml reggelije és vacsija). A tápit szép lassan csökkentem, és el is fogjuk hagyni. 13 hónapos. Én se mondtam a dr.nőnek, igaz, nem is kérdezte.
2010. jan. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, ne vedd magadra! Nekem a doki ajánlotta a tejet! 13hónapos a fiam, és nem kell neki a tápszer! Azt mondta a doki nyugodtan próbáljam meg a tejet, nem kell higítani csak forralni! Ha nem üti ki, ihatja nyugodtan! Én dini dobozos tejet vettem, naponta 4decit iszik a fiam, kakóként vagy simán! A tápszerből reggelente 1decit se volt hajlandó meginni, pedig már mindenféle márkájúval próbálkoztam! A kakóból meg 2decit is bever! A mi kiskönyvünkben is 1éves kortól ajánlják e tejet! Egyébként én is tápszer párti vagyok a benne lévő vitaminok miatt, de nálunk e gyerek eldöntötte ezt a kérdést! A dokitok meg valószínűleg szép pénzt kap azért, hogy nyakra főre ajánlja ezeket a termékeket!!!!
2010. jan. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!